Адант (Hyaluronic acid) інструкція із застосування

Адант фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Адант розчин д/ін., 10 мг/мл по 2,5 мл у шпр. №1

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Мейджі Сейка Фарма Ко., Лтд., Японія

Фармакотерапевтична група:

Різні засоби, які стимулюють метаболічні процеси.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 шприц містить натрію гіалуронат 25 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію гідрофосфат додекагідрат, кислота хлористоводнева концентрована, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвна, прозора, в’язка рідина без запаху

Виробник:

Мейджі Сейка Фарма Ко., Лтд., Японія

Фармакотерапевтична група:

Різні засоби, які стимулюють метаболічні процеси.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Гіалуронат натрію належить до класу глікозоаміногліканів і є одним з основних компонентів синовіальної рідини, що дозволяє застосовувати його як замінник синовіальної рідини у випадку запальних процесів. Препарат покращує рухливість суглобів та послаблює біль у випадку остеоартриту колінного та періартриту плечового суглобів, відновлюючи фізіологічні та реологічні властивості синовіальної рідини. Засіб також відновлює синтез високомолекулярної гіалуронової кислоти, подібної до нормальної, синовіоцитами суглоба, враженого хронічним дегенеративним чи запальним процесом. Без цього стимулу молекули гіалуронової кислоти, що синтезуються такими синовіоцитами, мають вагу, меншу за норму. Останній механізм дії може пояснювати тривалий клінічний ефект гіалуронової кислоти, що триває набагато більше очікуваного, виходячи з характеристик внутрішньосуглобового кліренсу та метаболізму речовини. Внутрішньосуглобове введення гіалуронату натрію покращує функції суглоба, таким чином послаблюючи біль, спричинений остеоартритом коліна та синдромом Стейнброкера; покращує рухливість суглобів та нормалізує уражену синовію. Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання до застосування:

Остеоартрити коліна та синдром Стейнброкера. Остеоартроз трапецеподібно-зап'ястного суглоба І, ІІ та ІІІ ступеня. Біль та обмеження рухливості внаслідок дегенеративних та травматичних змін хряща та синовіальної рідини інших суглобів.

Протипоказання:

Відома підвищена чутливість до кожного з діючих або допоміжних компонентів лікарського засобу.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дорослим рекомендується внутрішньосуглобове введення препарату раз на тиждень протягом 5 тижнів. Засіб слід вводити у міжсуглобовий проміжок колінного суглоба, плечового суглоба (міжсуглобовий проміжок плечового суглоба, підакроміальну сумку, піхву сухожилля довгого згинача), трапецеподібно-зап'ястного суглоба чи враженого синовіального суглоба. У випадку введення у трапецеподібно-зап'ястний суглоб рекомендується два способи введення препарату, залежно від ступеня остеоартриту: латеральний зовнішній шлях (ризоартроз І ступеня) та введення між пальцями у місці першої спайки (ризоартроз ІІ та ІІІ ступеня). Рішення про використання того чи іншого методу приймається в кожному окремому випадку. У зв'язку з цим введення легше проводити під ендоскопом. В усіх випадках дозу слід відкоригувати відповідно до тяжкості проявів захворювання.При внутрішньосуглобовому введенні препарату слід дотримуватися таких вимог:l Оскільки АДАНТ вводиться у міжсуглобовий простір, операцію слід виконувати в виключно в стерильних умовах. l Якщо немає ознак покращання впродовж перших 5 тижнів застосування, лікування слід припинити.l За наявності навіть незначного зниження вмісту синовіальної рідини слід зробити пункцію суглоба.l Дотримуватися обережності, щоб уникнути введення АДАНТУ в кровоносні судини.l Уникати потрапляння засобу в очі.l Враховуючи в'язкоеластичність препарату, рекомендується використовувати голки 22-23 G.l Якщо препарат заморожено (див. розділ Умови та термін зберігання), перед застосуванням дати йому нагрітися до кімнатної температури.l Застосовують засіб лише раз та одразу ж після відкриття. Невикористані рештки препарату слід утилізувати.

Передозування:

Не виявлено.Особливості застосування.Слід уникати контакту з дезинфікуючими засобами, такими як солі амонію (в тому числі й бензалконія хлорид або хлоргексидин), оскільки може утворитися осад.Вагітність і годування груддю. Хоча в дослідженнях на тваринах не було виявлено тератогенних ефектів, безпека препарату для вагітних жінок не встановлена. Тому, не рекомендується застосовувати препарат вагітним жінкам та тим, які планують завагітніти. Гіалуронат натрію проникав у молоко піддослідних тварин. Враховуючи це, на період лікування рекомендується припинити годування груддю. Вплив на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами механізмами. Не встановлено.Застосування у дітей. Оскільки безпека застосування препарату у дітей не встановлена, не слід застосовувати його цій категорії пацієнтів.

Побічні дії:

Біль, почервоніння, припухлість, відчуття печіння та відчуття розпирання в місці ін’єкції. У поодиноких випадках можуть виникнути алергічні реакції. У таких випадках застосування препарату слід негайно припинити.Зрідка повідомлялося про анафілактичний шок. У разі його виникнення необхідно припинити застосування препарату, ретельно оглянути пацієнта та забезпечити відповідне лікування.

Лікарська взаємодія:

Не встановлена.

Термін придатності:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі від 1 до 30 оС. Заморозити, якщо неможливо забезпечити відповідну температуру. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 2,5 мл розчину у наповненому шприці з ковпачком та пробкою, у блістері. По одному блістеру зі шприцом в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна назва: hyaluronic acid;

Форма випуску

Розчин для ін’єкцій.

Адреса

4-16, Кіобаші 2-чом, Чуо-Ку, Токіо, Японія.

Заявник

„Тріфарма Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш.”, Туреччина.

Адреса

Ресітпаша Махаллеші, Ескі Бююкдере Джаддесі №4, Маслак-Саієр, Стамбул, Туреччина.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.