Аддитива Кальцій інструкція по застосуванню

Аддитива Кальцій фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Аддитива Кальцій таблетки шип. по 500 мг №10 у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6268/01/01 від 19.04.2007. Наказ № 195 від 19.04.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить кальцію карбонату 1250 мг (500 мг Са2+);допоміжні речовини: кислота лимонна, натрію гідрокарбонат, аспартам, ароматизатор лимонний, ароматизатор апельсиновий, рибофлавіну натрію фосфат.Форма випуску.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, плоскі таблетки білого кольору з вкрапленнями жовтого кольору з заокругленими, зрізаними під кутом краями;

Виробник:

Натур Продукт Фарма Сп. з о. о., Польща

Фармакотерапевтична група:

Препарати кальцію та засоби лікування остеопорозу

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Кальцій – це елемент, який берє участь в утворенні і мінералізації кісткової тканини протягом всього життя людини. 99,85 % цього елемента знаходиться у формі фосфатних солей кальцію, переважно гідроксіапатитів. Він обумовлює належну провідність нервів і скорочення гладких і поперечносмугастих м’язів, впливає також на роботу серцевого м’язу. Він підтримує електролітичний баланс організму і бере участь у коагуляції крові. Кальцій є передавачем інформації. Каталітична активність багаточисельних ензимів завдяки хімічним, фізичним або гормональним подразникам за участі кальцію трансформується в конкретний біологічний ефект. Кальцій виявляє протизапальну, протинабрякову і протиалергічну дію завдяки його властивості зменшувати проникність стінок кровоносних судин.Фармакокінетика. Після перорального прийому близько 30 % кальцію всмоктується, а залишок виводиться із організму. Кальцій всмоктується на початку тонкої кишки шляхом активного переносу, який залежить від вітаміну D, а також, меншою мірою, в кінцевій частині тонкої кишки шляхом пасивного переносу. 0,05 % кальцію знаходиться в сироватці крові (2,15–2,6 ммоль/л) в трьох формах: комплекс із кислотами, зв’язаний з білком і іонізований. Він виводиться, головним чином, з калом і сечею. Виведення кальцію залежить від його вмісту в сироватці і швидкості його фільтрації в ниркових клубочках, а також від гормональних факторів. За нормального стану 98 % кальцію, профільтрованого в ниркових клубочках, знов всмоктується в ниркових канальцях, і 2 % виводиться з сечею.

Показання до застосування:

Підвищена потреба в кальції у період інтенсивного росту у дітей та молоді, одужання після хвороби, особливо після ушкодження кісток, лікування алергічних хвороб, комплексна профілактика або лікування остеопорозу різного походження. 

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, передозування вітаміну D, гіперкальціємія, гостра гіперкальціурія, сечокам’яна хвороба, ниркова недостатність, мієлома, саркоїдоз, бронхогенний рак легень, рак молочної залози, іммобілізаційний остеопороз. Через значний вміст аспартаму не застосовувати людям, які хворіють фенілкетонурією. Діти до 3-х років.

Особливості застосування:

При тривалому застосуванні цього лікарського засобу потрібно контролювати концентрацію кальцію в крові і його виділення з сечею. При гострій нирковій недостатності застосування цього препарату протипоказано. Хворим людям із схильністю до утворення конкрементів у сечовивідних шляхах рекомендується застосовувати велику кількість рідини. У людей з порушенням всмоктування в кишечнику проявляється значно менший ефект препарату або він відсутній взагалі. При лікуванні необхідно враховувати добову кількість кальцію, що надходить з харчовими продуктами.Препарат не містить цукру, тому його можна застосовувати і діабетикам. При діабеті приймати, не порушуючи дієти, призначеної лікарем.Інформація для людей, які дотримуються низьконатрієвої дієти, – 1 таблетка містить 109,0 мг іонів натрію.Вагітність та годування груддю.Оскільки досвід застосування карбонату кальцію жінками в період вагітності і лактації відсутній, потрібно уважно оцінити співвідношення користі й ризику при призначенні препарату в період вагітності та годування груддю.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі та діти старше 12 років: профілактично – 1 раз на день по 1 таблетці, розчиненій у склянці води; терапевтично – 3 рази на день по 1 таблетці, розчиненій у склянці води.Діти старше 3-х років: терапевтично – 1 раз на день по 1 таблетці, розчиненій у склянці води.Тривалість лікування залежить від ступеня дефіциту кальцію в організмі і визначається індивідуально.

Передозування:

При тривалому застосуванні або при прийомі доз, які перевищують рекомендовані, можуть виникати симптоми, які характеризуються небажаними реакціями і зниженням артеріального тиску – м’язова слабкість, важке дихання й аритмія, як ефект алкалоза або молочно-лужного синдрому. У випадку передозування проводять промивання шлунка (при тяжких станах застосовують розчин натрію хлориду внутрішньовенно). Одночасно з промиванням шлунка або після нього застосовують фуросемід або інші сечогінні лікарські засоби. Якщо покращання немає, призначають кальцитонін. Пацієнти з низькою концентрацією фосфатів у крові і з ефективно працюючими нирками можуть перорально застосовувати фосфати.

Побічні дії:

При тривалому застосуванні у великих дозах можливі шлунково-кишкові розлади (біль у животі, метеоризм, діарея, запор ), гіперкальціємія, гіперкальціурія, метаболічний алкалоз, ниркова недостатність, аритмія, зменшення засвоєння фосфатів. 

Лікарська взаємодія:

Сполуки кальцію, які застосовуються перорально, зменшують всмоктування тетрацикліну, ципрофлоксацину, норфлоксацину, цефподоксиму і сполук фтору із травного тракту. Одночасний прийом з тіазидними сечогінними засобами зменшує ризик гіперкальціємії. Одночасне застосування з глікозидами наперстянки збільшує інтенсивність їх дії, що може призвести до порушень серцевого ритму. Глюкокортикостероїди, кальцитонін, щавлева кислота і фосфати перешкоджають всмоктуванню солей кальцію, в той час як лимонна кислота, вітамін D і паратгормон сприяють йому.

Термін придатності:

Зберігати у скухому, недоступному для дітей місці, у щільно закритому контейнері при температурі 15 – 25 °С. Термін придатності – 2 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Форма випуску / упаковка:

Туби з пластмаси з пробкою з вологопоглиначем, які містять 10 або 20 таблеток, у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаАдреса07-300 Острув Мазовєцкавул. Подсточиско, 30Польща.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Аддитива Кальцій
Виробник:Натур Продукт Фарма Сп. з о. о., Польща
Форма випуску: Туби з пластмаси з пробкою з вологопоглиначем, які містять 10 або 20 таблеток, у картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6268/01/01 від 19.04.2007. Наказ № 195 від 19.04.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Calcium carbonate
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить кальцію карбонату 1250 мг (500 мг Са2+);допоміжні речовини: кислота лимонна, натрію гідрокарбонат, аспартам, ароматизатор лимонний, ароматизатор апельсиновий, рибофлавіну натрію фосфат.Форма випуску.

Фармакотерапевтична група:Препарати кальцію та засоби лікування остеопорозу
Код АТС:A12AA04 - Кальцію карбонат
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама