Адріанол інструкція по застосуванню

Адріанол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Адріанол краплі наз. по 10 мл у флак.-крап.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7934/01/01 від 13.03.2008. Наказ № 123 від 13.03.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл розчину містить фенілефрину гідрохлориду 1 мг, тримазоліну гідрохлориду 1,5 мг; допоміжні речовини: натрію гідрофосфат дигідрат, кислота лимонна моногідрат, метилцелюлоза, гліцерин, фенілртуті (ІІ) борат, амонію гідроксид, етанол 96 %, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий розчин;

Виробник:

Здравлє, АТ, Сербія

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які стимулюють альфа- та альфа+бета-адренорецептори

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Фенілефрин є агоністом α1-адренергічних рецепторів, а тримазолін – агоніст α1- та α2-адренергічних рецепторів, локалізованих у гладких м’язах кровоносних судин. Стимуляція цих рецепторів є локальною, у кровоносних судинах слизової оболонки носової порожнини спричинює вазоконстрикцію і зменшує набряк, чим полегшує дихання та вивільнення синусу і вирівнювання тиску у носоглотці і середньому вусі завдяки відкриттю отвору євстахієвої труби. Фенілефрин при локальному застосуванні зменшує набряк і почервоніння. Після припинення застосування у слизовій оболонці виникає рикошетна вазодилатація. Фармакокінетика. Фенілефрин метаболізується у всіх тканинах, але в основному в кишечнику і печінці. Метаболіти виводяться, головним чином, нирками. Метаболіти не активні. Період напіввиведення становить 2–3 години.Локально у слизовій оболонці носоглотки, фенілефрин абсорбується в малій кількості, але достатній, щоб спричинити побічні ефекти при взаємодії з іншими лікарськими засобами або погіршення стану пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи. Тримазолін абсорбується у порожнині носа і потрапляє у системний кровотік і може вступати в реакцію з іншими препаратами, такими як інгібітори моноаміноксидази (МАО) і симпатолітики (резерпін та ін.)

Показання до застосування:

Риніт. Синусит.Підготовка до діагностичих процедур.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату. Гіпертиреоз. Ішемічна хвороба серця. Артеріальна гіпертензія. Феохромоцитома. Тяжкі ураження печінки та нирок. Глаукома. Вагітність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Препарат слід застосовувати з обережністю хворим на цукровий діабет, із гіпертрофією простати, оскільки можливе порушення рівня цукру крові, а також внаслідок виникнення гострої затримки сечі. Системні побічні ефекти можливі у пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи, у дітей та пацієнтів літнього віку.Слід враховувати, що навіть при місцевому застосуванні фенілефрин і тримазолін легко вступають в реакцію з іншими препаратами. Особливу увагу необхідно приділяти одночасному застосуванню з інгібіторами МАО, а також симпатолітиками, оскільки вони потенціюють системні кардіоваскулярні ефекти препарату. Препарат можна застосовувати не довше 3 діб.Застосування у період вагітності та годування груддю.Дані щодо застосування препарату вагітним відсутні. Але слід пам’ятати, що препарат може впливати на гемоциркуляцію плаценти і спричинити ішемію плода. Крім того, препарат може проникати крізь гематоплацентарний бар’єр, тому його не застосовують під час вагітності. Немає даних щодо проникнення препарату у грудне молоко. Тому небажано застосовувати препарат при годуванні груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Не впливає.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дорослі та діти від 6 років: по 1 – 3 краплі у кожний носовий хід 4 рази на добу.Дітям до 6 років застосовують препарат Адріанол® дитячий.Препарат застосовують не довше 3 діб, після застосування необхідна перерва на декілька діб.

Передозування:

При застосуванні препарату у дозах, що значно перевищують терапевтичні можливе виникнення артеріальної гіпертензії і тахікардії. При артеріальному тиску вище 160 мм рт. ст. застосовують фентоламін або інші неселективні α-блокатори.

Побічні дії:

Адріанол® спричиняє такі побічні ефекти:Місцеві: іритація (печіння, свербіж, болючість, сухість); алергія на препарат або комбінацію із псевдоефедрином;  після припинення застосування можливе виникнення рикошетної вазодилатації судин слизової оболонки носа. Загальні: артеріальна гіпертензія, яка у дітей супроводжується головним болем і блюванням, запаморочення, відчуття страху, загальна слабкість, тремор; набряк легень; аритмія; галюцинації і порушення психіки.

Лікарська взаємодія:

Окситоцин потенціює гіпертензивний ефект фенілефрину.Симпатоміметики і фенілефрин можуть спричиняти тахікардію.Загальні анестетики у комбінації з препаратом можуть спричинити аритмію.Інгібітори МАО підвищують пероральну біодоступність і уповільнюють метаболізм фенілефрину і потенціюють його ефект, як і вплив тримазоліну на серцево-судинну систему. Резерпін та інші симпатолітики потенціюють ефект фенілефрину і тримазоліну. Атропін потенціює дію фенілефрину на серце.Алкалоїди ріжків потенціюють вплив фенілефрину на артеріальний тиск.Препарати дигіталісу також можуть підвищити чутливість міокарда до фенілефрину.Діуретики, особливо фуросемід, можуть послаблювати вплив фенілефрину на рівень артеріального тиску.

Термін придатності:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25º С. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазаначеного на упаковці!Термін придатності – 3 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці. 1 флакон-крапельниця у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуКраплі назальні. Адреса16000 Лесковець, вул. Влайкова 199. Сербія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R01AB01:

Тип данихТип данных
Торгівельне найменування:Адріанол інструкція по застосуванню
Виробник:Здравлє, АТ, Сербія
Форма випуску: По 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці. 1 флакон-крапельниця у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7934/01/01 від 13.03.2008. Наказ № 123 від 13.03.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл розчину містить фенілефрину гідрохлориду 1 мг, тримазоліну гідрохлориду 1,5 мг; допоміжні речовини: натрію гідрофосфат дигідрат, кислота лимонна моногідрат, метилцелюлоза, гліцерин, фенілртуті (ІІ) борат, амонію гідроксид, етанол 96 %, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Препарати, які стимулюють альфа- та альфа+бета-адренорецептори
Код АТХ:R - Засоби, що діють на респіраторну систему
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама