Агерп (Aciclovir) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

крем

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна»

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що діють на органи чуття. Противірусні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 г крему містить 50 мг ацикловіру;допоміжні речовини: парафін білий м'який, спирт цетостеариловий, пропіленгліколь, олія мінеральна, арлацел 165, полоксамер, натрію лаурилсульфат, диметикон, вода очищена.

Лікарська форма:

крем

Виробник:

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна»

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що діють на органи чуття. Противірусні засоби.

Показання до застосування:

Інфекції губ та обличчя, спричинені вірусом простого герпесу (Herpes labialis).

Протипоказання:

Гіперчутливість до ацикловіру, інших компонентів препарату чи валацикловіру.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Слід уникати випадкового потрапляння крему в очі. При наявності відкритих уражень губ слід мати на увазі, що вірус простого герпесу може передаватись іншим особам контактним шляхом.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Агерп застосовують вагітним та жінкам, які годують груддю, якщо очікувана користь для пацієнтки перевищує можливий ризик для плода чи дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Дослідження не проводились.

Діти:

Не рекомендується застосовувати Агерп дітям віком до 12 років через недостатню кількість спостережень.

Спосіб застосування та дози:

Дітям віком від 12 років та дорослим крем Агерп наносять на уражені ділянки 5 разів на добу з інтервалом 4 години, за винятком нічного часу. Важливо розпочати лікування якомога раніше після появи перших симптомів захворювання. Мінімальна тривалість лікування становить 4 доби. Якщо за цей час не відбулось загоєння, лікування продовжують до 10 днів. Якщо за 10 днів не настало видужання, необхідно звернутись до лікаря.

Передозування:

Літературні дані свідчать про відсутність будь-якого токсичного впливу при випадковому місцевому чи пероральному прийомі всієї упаковки лікарського засобу.

Побічні дії:

Препарат загалом переноситься добре, але в деяких випадках може з'явитись тимчасовий гострий чи пекучий біль у місці застосування. Також рідко можуть спостерігатися незначне висушування та лущення шкіри, еритема та свербіж. Дуже рідко можливий розвиток контактного дерматиту, а в поодиноких випадках – ангіоневротичного набряку після місцевого застосування крему з ацикловіром. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не виявлено.

Термін придатності:

3 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ˚С. Не заморожувати. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 2 г в алюмінієвій тубі; по 1 тубі в пеналі; по 1 пеналу в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Крем Агерп слід застосовувати тільки при герпетичних ураженнях слизової оболонки губ та шкіри обличчя. Не рекомендується наносити лікарський засіб на слизові оболонки ротової порожнини, очей та статевих органів. У разі особливо виражених проявів захворювання необхідно проконсультуватись із лікарем. Зазвичай при наявності герпетичних уражень у осіб із імунодефіцитними станами призначають системне лікування противірусними засобами, тому у таких випадках не слід самостійно без консультації лікаря застосовувати Агерп.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.