Агіолакс Піко (Sodium picosulfate) інструкція із застосування

Агиолакс Пико фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Агіолакс Піко пастилки по 5 мг №10
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

пастилки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: МАДАУС ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 пастилка містить натрію пікосульфату 5 мг;допоміжні речовини: гліцерин, желатин, крохмаль кукурудзяний, гуарова камедь, лецитин, калію ацесульфам, ароматизатор сливовий (містить пропіленгліколь).

Лікарська форма:

пастилки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

МАДАУС ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Для короткочасного застосування при запорах, а також при станах, що потребують полегшення дефекації.

Протипоказання:

Агіолакс® Піко протипоказаний пацієнтам із кишковою непрохідністю, обструкцією кишечнику, у стані сильного зневоднення, із гострими захворюваннями органів черевної порожнини, включаючи апендицит, гострі запальні захворювання кишечнику, гострий абдомінальний біль, що супроводжується нудотою та блюванням, та може вказувати на гострі захворювання, зазначені вище. Агіолакс® Піко також протипоказаний пацієнтам із відомою гіперчутливістю до натрію пікосульфату або до іншого компонента препарату. Дітям до 4 років не можна застосовувати Агіолакс® Піко.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Агіолакс® Піко можна застосовувати у період вагітності або годування груддю тільки у разі, якщо очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом та під час роботи з іншими механізмами. Не впливає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Дітям старше 4 років Агіолакс® Піко можна застосовувати лише після консультації з лікарем.

Спосіб застосування та дози:

Для перорального застосування. Агіолакс® Піко переважно застосовувати ввечері. Пастилку можна смоктати або жувати, також можна проковтнути цілою і запити рідиною. Проносний ефект настає, як правило, через 10-12 годин після застосування. Дорослим – по 1-2 пастилки (еквівалентно 5-10 мг натрію пікосульфату) – 1 раз на добу;дітям старше 4 років – по ½ пастилки за призначенням лікаря – 1 раз на добу.

Передозування:

Симптоми. При прийомі великих доз має місце рідке випорожнення (діарея), кишкові спазми та клінічно значима втрата калію та інших електролітів. Агіолакс® Піко, як і інші проносні засоби, при тривалому передозуванні призводить до хронічної діареї та болей у животі, гіпокаліємії.Терапія. Лікування симптоматичне. Після перорального застосування препарату Агіолакс® Піко абсорбцію можна мінімізувати або усунути шляхом викликання блювання або промивання шлунка. При передозуванні може виникнути потреба у поповненні організму рідиною та корекції електролітного балансу, що особливо важливо для людей літнього віку та дітей. Деякий вплив може мати застосування спазмолітиків.

Побічні дії:

Порушення з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, шкірні висипання, кропив’янка, свербіж.Шлунково-кишкові розлади: спазми та біль у животі, діарея, метеоризм, дискомфорт.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування великих доз препарата Агіолакс® Піко та діуретиків або адренокортикостероїдів може збільшити ризик порушення електролітного балансу, що може призвести до збільшення чутливості до серцевих глікозидів. Оскільки натрію пікосульфат метаболізується у свою активну форму за допомогою кишкових бактерій, одночасне застосування антибіотиків може призвести до зменшення або втрати проносного ефекту від препарату Агіолакс® Піко.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С.

Форма випуску / упаковка:

Пастилки по 5 мг, по 10 пастилок у блістерах. Упаковки по 10, 20 і 40 пастилок.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Як і інші проносні засоби, Агіолакс® Піко не слід застосовувати кожного дня або протягом довгого періоду без встановлення причини запору. Тривале та надмірне застосування може призвести до порушень рідинного або електролітного балансу, гіпокаліємії.

Додаткові дані

Дозування:
Агіолакс Піко пастилки по 5 мг №10
Реєстрація:
№ UA/0427/01/01 від 04.06.2009. Наказ № 446 від 25.06.2009
Фарм. група:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.