Алакс інструкція по застосуванню

Алакс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Алакс таблетки, в/о, №20
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4842/01/01 від 20.07.2006. Наказ № 499 від 20.07.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить: алое порошкоподібний – 35 мг, сухий екстракт кори крушини – 42 мг;допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза з силікагелем 0.5%, лактоза,натрієва сіль карбоксиметилцелюлози, магнію стеарат, полівінілпіролідон;склад покриття: цукор, тальк, гуміарабік, кошеніль червона ( Е124), каполь 1295.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, двоопуклі таблетки, вкриті рожевою оболонкою, коричневі з білими вкрапленнями на зламі;

Виробник:

Гербаполь АТ, Познанський Завод Лікарських Трав, Польща

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Антраноїдні сполуки, що утримуються в алое, а також в корі крушини, спричиняють послаблювальну дію. Механізм послаблювальної дії пояснюється впливом на моторну функцію ободової кишки шляхом пригнічення стаціонарних скорочень (спазмів) та стимуляції пропульсійних скорочень. Це викликає прискорення кишкового транзиту (прискорення проходження калових мас), внаслідок чого зменшується резорбція рідини. Додатково, у результаті активного виділення хлоридів виводяться вода та електроліти. Послаблювальний ефект настає через 6 - 10 годин після прийому препарату.Фармакокінетика Антраноїдні глікозиди, які мають b-глікозидний зв’язок, є вихідними сполуками, які у верхній частині шлунково-кишкового тракту не піддаються ні розкладанню, ні поглинанню. Лише в товстій кишці вони перетворюються ферментами бактеріальної флори та частково слизової оболонки у вільні аглікони (емодини), які є метаболітами, що володіють послаблювальною дією. Абсорбції підлягає лише 20 - 25% пероральної дози. Біодоступність емодинів значно нижче абсорбції, тому що вони швидко окислюються до реїну і невідомого метаболіту. Максимальні значення емодинів в сироватці крові досягаються через 1,5 - 3 години з моменту введення. Максимальні концентрації в сироватці приблизно в 3 рази вищі за концентрацію в яєчниках та в 10 разів вищі за концентрацію в яєчках.Більшість метаболітів перетворюється в клітинах слизової оболонки кишечнику та виводиться безпосередньо з калом, частина піддається резорбції і виводиться у вигляді глюкуронідів або сульфатів із сечею.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування гострих і хронічних запорів, як атонічних, спричинених послабленням чи атрофією перистальтичних рухів, так і спастичних, спричинених спазмами гладкої мускулатури кишок.

Протипоказання:

Непрохідність кишечнику, ентерити, коліти, хвороба Крона (термінальний ілеїт) виразковий коліт, апендицит, запалення сечового міхура, глаукома, вагітність, годування груддю, діти віком до 12 років.

Особливості застосування:

Тривалий прийом Алаксу (зловживання) сприяє виникненню залежності з можливою необхідністю застосування більших доз, порушень водно-електролітної рівноваги (головним чином, гіпокаліємії), атонії ободової кишки з порушенням її функції. Гіпокаліємія, в свою чергу, може викликати циркуляторні та нервово-м'язові розлади, особливо у випадку прийому серцевих глікозидів, сечогінних засобів та кортикостероїдів. Вагітність і лактація Не застосовувати в період вагітності та годування груддю.Вплив на спроможність керувати засобами транспорту Препарат не впливає на спроможність керувати транспортними засобами.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі і діти віком від 12 років: 1 - 2 таблетки перед сном або протягом дня, запити склянкою рідини. Вживати протягом 7 - 10 днів.

Передозування:

Симптоми: спастичний біль у животі та тяжкий пронос, що може викликати втрату рідини та електролітів. Лікування: симптоматичне із застосуванням заходів регідратації, необхідно забезпечити моніторинг електролітів крові.

Побічні дії:

В поодиноких випадках може проявитися спастичний шлунково-кишковий біль, особливо у пацієнтів з синдромом надчутливого кишечнику, – тоді слід зменшити дозу. Дуже рідко можуть виникати порушення серцевої діяльності у вигляді аритмії, особливо при одночасному застосуванні серцевих глікозидів, сечогінних засобів і кортикостероїдів.

Лікарська взаємодія:

Не застосовувати з тіазидними сечогінними засобами і кортикостероїдами, це підвищує ризик втрати іонів калію. Не призначати одночасно з серцевими глікозидами, протиаритмічними засобами.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище +25˚С.Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Алакс
Виробник:Гербаполь АТ, Познанський Завод Лікарських Трав, Польща
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4842/01/01 від 20.07.2006. Наказ № 499 від 20.07.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить: алое порошкоподібний – 35 мг, сухий екстракт кори крушини – 42 мг;допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза з силікагелем 0.5%, лактоза,натрієва сіль карбоксиметилцелюлози, магнію стеарат, полівінілпіролідон;склад покриття: цукор, тальк, гуміарабік, кошеніль червона ( Е124), каполь 1295.

Фармакотерапевтична група:Проносні засоби.
Код АТС:A06AB20 - Комбінація контактних проносних
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Молода картопля нормалізує кров'яний тиск та покращує травлення
Молода картопля має м'яку, ніжну текстуру та свіжи...
Ці ягоди зміцнять здоров'я серця та уповільнять процес старіння
Дослідження показують, що регулярне вживання ягід ...
Реклама