Алерцетин (Cetirizine) інструкція із застосування

Алерцетин фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Алерцетин розчин д/перор. заст., 1 мг/мл по 75 мл у флак.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: cetirizine;1 мл розчину містить цетиризину дигідрохлориду 1 мг;допоміжні речовини: сорбіту розчин (Е 420), гліцерин, пропіленгліколь, натрію ацетат, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), сахарин натрію, кислота оцтова, ароматизатор банановий, вода очищена.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування алергічних захворювань: хронічний (цілорічний) алергічний риніт; сезонний алергічний риніт; алергічний кон’юнктивіт; свербіж різних типів і кропив’янка, включаючи хронічну ідіопатичну кропив’янку, набряк Квінке.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до цетиризину або інших компонентів препарату. Тяжкі форми нефропатії; порушення функції нирок (кліренс креатиніну < 10 мл/хв). Дитячий вік до 1 року.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Препарат містить метилпарабен та пропілпарабен, які можуть стати причиною поодиноких реакцій підвищеної чутливості.Алерцетин містить гліцерин, тому прийом препарату у високих дозах може спричинити головний біль і розлади травного тракту.У зв′язку із наявністю сорбіту даний лікарський препарат не можна застосовувати пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози.Попередження для діабетиків. 10 мл препарату містять 3,15 г сорбіту (еквівалентно 0,8 г фруктози), що відповідає 0,26 обмінним вуглеводним одиницям. Рівень калорій становить 8,2 ккал/3,15 г сорбіту.Як і при прийомі інших антигістамінних препаратів, слід уникати вживання алкоголю.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не рекомендується застосування Алерцетину вагітним.Оскільки цетиризин потрапляє в грудне молоко, він не призначається жінкам, які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

До з’ясування індивідуальної реакції на цетиризин під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і заняттях іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Через відсутність відповідних даних призначати цетиризин немовлятам і дітям до 1 року не рекомендується.

Спосіб застосування та дози:

Застосовується внутрішньо незалежно від прийому їжі, бажано ввечері.В упаковці міститься мірна ложка на 5 мл з поділками 2,5 мл і 1,25 мл. Діти віком від 12 років і дорослі: 10 мл (10 мг) (= 2 мірні ложки) розчину цетиризину 1 раз на добу.Для дітей від 1 до 12 років доза залежить від маси тіла:при масі тіла менше 30 кг: 5 мл (5 мг) (= 1 мірна ложка) розчину цетиризину 1 раз на добу; при масі тіла більше 30 кг: 10 мл (10 мг) (= 2 мірні ложки) розчину цетиризину 1 раз на добу. В окремих випадках можливий дворазовий прийом по 5 мл (5 мг) (= 1 мірна ложка) вранці і ввечері.Пацієнти з печінковою недостатністю не потребують корекції дози. Хворі літнього віку можуть виявляти більшу чутливість до препарату, що потребує корекції дози.Пацієнти з порушенням функції нирок.Інтервал дозування слід регулювати індивідуально, залежно від стану функції нирок. Дозу слід коригувати відповідно до таблиці.
Кліренс креатиніну ( мл/хв) Доза і частота прийому (*)
≥ 80 10 мл (2 мірні ложки) на день
50 - 79 10 мг (2 мірні ложки) на день
30 - 49 10 мг (2 мірні ложки) через день
10 - 29 10 мг (2 мірні ложки) кожні 3 дні
< 10 Протипоказано
* Для дітей з масою тіла менше 30 кг – по 5 мл (1 мірна ложка), відповідноТривалість застосування препарату визначає лікар. Зазвичай курс лікування складає 7 днів. При сезонному алергічному риніті курс лікування може тривати 3 - 6 тижнів (у дітей – 2 - 4 тижні). При хронічній ідіопатичній кропив’янці та хронічному алергічному риніті наявні дані свідчать про можливість лікування терміном до 1 року.

Передозування:

При значному передозуванні може виникати сонливість, тремор, тахікардія, затримка сечовипускання, свербіж, шкірні висипи.У випадках значного передозування слід застосовувати стандартні заходи з видалення препарату та попередження його подальшої абсорбції, зокрема промивання шлунка. Слід спостерігати за подальшим станом пацієнта. Специфічний антидот невідомий.Цетиризину гідрохлорид не піддається діалізу.

Побічні дії:

Порушення з боку крові і лімфатичної системи: дуже рідко – тромбоцитопенія.Порушення з боку імунної системи: рідко – підвищена чутливість; дуже рідко - анафілактичний шок.Психічні порушення: не поширені – збудження; рідко – агресія, сплутаність свідомості, депресія, галюцинації, безсоння.Порушення з боку нервової системи: поширені – головний біль, сонливість, безсоння; не поширені – парестезія, запаморочення; рідко - судоми, порушення координації рухів; дуже рідко – непритомність, зміна смаку, тремор.Порушення зору: дуже рідко – порушення акомодації, нечіткість зору, окулогірний криз, особливо у дітей.Серцеві порушення: рідко – тахікардія.Гастроінтестинальні порушення: поширені – сухість у роті; не поширені – абдомінальний біль, нудота, діарея, порушення травлення, гастрит.Гепатобіліарні порушення: рідко – порушення функції печінки (підвищення печінкових трансаміназ, лужної фосфатази, гамма-GT і білірубіну); дуже рідко – гепатит. Порушення з боку шкіри і підшкірних тканин: не поширені – висипи на шкірі, свербіж; рідко – кропив’янка; дуже рідко – поліморфна еритема, ангіоневротичний набряк.Порушення з боку нирок і сечової системи: дуже рідко – розлади сечовипускання, енурез, утруднення сечовипускання.Порушення метаболізму і харчування: рідко – збільшення маси тіла.Загальні порушення: втомлюваність; не поширені – астенія, нездужання; рідко – набряки.

Лікарська взаємодія:

Не виявлено несприятливих клінічних взаємодій при одночасному застосуванні цетиризину з псевдоефедрином, циметидином, кетоконазолом, еритроміцином та азитроміцином, гліпізидом, діазепамом. Зокрема, одночасне застосування разом з макролідами або кетоконазолом не призводило до клінічно значимих змін ЕКГ.У дослідженні з повторними дозами теофіліну (400 мг раз на добу) та цетиризином реєстрували незначне (16 %) зниження кліренса цетиризину, у той час як елімінація теофіліну не змінювалась.Прийом їжі не знижує ступінь абсорбції цетиризину, проте знижується швидкість абсорбції.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 оС в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці. Після відкриття флакона термін зберігання 12 тижнів при температурі (15 - 25 °С).

Форма випуску / упаковка:

По 75 мл розчину у флаконі; по 1 флакону разом з мірною ложкою у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.