Алтай-Обліпихова Олія (Hippophae rhamnoides) інструкція із застосування

Алтай-Облепиховое Масло фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Алтай-Обліпихова Олія олія по 100 мл у флак. скл.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

масло

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Камбій, НВП, ТОВ, м.Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Рослинні вітамінні препарати

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

обліпихова олія з вмістом каротиноїдів 40,0-60,0 мг%;допоміжні речовини: соняшникова олія.

Лікарська форма:

масло

Основні фізико-хімічні властивості:

олійна прозора рідина оранжево-червоного кольору, з характерним запахом плодів обліпихи; практично не розчинна у воді, легко розчинна у хлороформі, гексані;

Виробник:

Камбій, НВП, ТОВ, м.Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Рослинні вітамінні препарати

Фармакологічні властивості:

Алтай - Обліпихову Олію®, що містить суміш токоферолів, каротинів, стеаринову, миристинову, пальмитинову, пальмитолеїнову, гептадеканову, олеїнову, линолеву, линоленову кислоти, гліцеринові, хлорофілові речовини та інші біологічно активні речовини, одержують з плодів обліпихи.Завдяки наявності жиророзчинних біоантиоксидантів, токоферолам, препарат зменшує інтенсивність вільнорадикальних процесів і захищає від руйнування клітинні та субклітинні мембрани, стимулює репаративні процеси і прискорює загоювання ран. Алтай - Обліпихова Олія® виявляє деяку антибактеріальну (бактеріостатичну) дію, затримує ріст золотистого стафілококу, ешерихій, протею, гемолітичного стрептокока. Препарат поліпшує захист слизової оболонки від виразок та прискорює загоювання виразок. Алтай - Обліпихова Олія® позитивно впливає на ліпідний обмін печінки, реакцію перекисного окислення ліпідів у мембранах. Алтай - Обліпихова Олія® також перешкоджає розвитку атеросклеротичного процесу, значно знижує вміст холестерину, бета-ліпопротеїдів і ліпідів у сироватці крові. Препарат швидко всмоктуються у кишечнику, а його метаболіти виводяться з сечею.

Показання до застосування:

Рекомендується як полівітамінний засіб при гіповітамінозах, для профілактики і лікування передчасного старіння і дистрофії м'язів; як проти склеротичний засіб, що впливає на ліпідний обмін і знижує вміст холестерину, ліпопротеїдів і загальних ліпідів у сироватці крові; також застосовують при ішемічній хворобі серця, при гастритах. У дерматології рекомендується при флегманозних ікне, екземі, псоріазі, виразковому вовчаку, хронічних дерматозах, виразці гомілки, променевих ураженнях шкіри. У стоматології – при променевих ураженнях слизової оболонки рота, ран, що не загоюються тривалий час, пародонтозі. У складі комплексної терапії - лікування глоситів. В офтальмології – для лікування розацеакератиту, скрофулезного кератиту, трахоми, опіків та раней повік, кон'юнктиви та рогівку (опіки кислотами, термічні). У гінекології – для лікування кольпіту, ендоцервіциту, ерозії шийки матки.

Протипоказання:

При внутрішньому застосуванні Алтай – Обліпихова Олія® протипоказана хворим на холецистит, гепатит, панкретит, жовчокам’яну хворобу, а також при підвищеній чутливості до обліпихи та при схильності до проносів.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування препарату з лікувальною метою, особливо у великих дозах, необхідно здійснювати під наглядом лікаря. З обережністю застосовувати для лікування дітей, особливо схильних до алергічних реакцій, а також приймати внутрішньо препарат у I триместрі вагітності та у період лактації.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Алтай - Обліпихову Олію® застосовують зовнішньо, внутрішньо, тампони, інгаляційно.При лікуванні опіків, пролежнів, променевих уражень шкіри на очищену від нальотів виразкову поверхню наносять піпеткою олію і накладають марлеву пов’язку, яку міняють через день. При променевій терапії раку стравоходу препарат призначають дорослим по половині столової ложки 2-3 рази на добу протягом всього курсу лікування і після його закінчення – ще 2-3 тижні. При лікуванні виразкової хвороби шлунка дорослі приймають по 1 чайній ложці 2-3 рази на добу за 30-40 хв. до їди. Дітям дозу зменшують удвічі.При лікуванні ерозії шийки матки застосовують ватні тампони, добре просочені препаратом (5-10 мл на тампон). Курс лікування при кольпітах – 10-15 процедур, при ендоцервіцитах і ерозіях шийки матки – 8-10 процедур. При необхідності курс лікування повторюють через 4-6 тижнів.При захворюваннях верхніх дихальних шляхів Алтай – Обліпихову Олію® застосовують у вигляді інгаляцій.

Передозування:

При передозуванні (при прийомі внутрішньо) можливі явища гіпервітамінозу. Симптоми у дорослих: сонливість, в’ялість, головний біль, гіперемія обличчя, нудота, блювання, роздратованість, розлад ходи, біль у кістках, проноси. У дітей можливе підвищення температури, блювання, висипання, пітливість, проноси. Можливе також підвищення тиску спинномозкової рідини. Слід відмінити препарат і застосовувати симптоматичну терапію.

Побічні дії:

При поганій переносимості препарату, яка спостерігається здебільшого у хворих на хронічний розлад травлення, можливі нудота, проноси, а також загострення хвороби підшлункової залози. Можливе відчуття печії при лікуванні опіків шкіри та слизових оболонок.

Лікарська взаємодія:

Не слід приймати препарат Алтай - Обліпихова Олія® одночасно з іншими препаратами, які містять вітаміни А.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, прохолодному (до 20 0С), захищенному від світла місці.Термін придатності – 1 рік.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна назва:  Hippopheae oleum;

Форма випуску

Олія.

Адреса

Україна, м. Київ, вул. Дегтярівська, 43/9 к.43.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.