Алтіва (Fexofenadine) інструкція із застосування

Алтива фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Алтіва таблетки, в/о, по 120 мг №10

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Ранбаксі Лабораторіз Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Ранбаксі Лабораторіз Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодипаміка. Фексофенадии - це високоселективний антагоніст периферичних Ні- рецєпторів. Фексофенадии пригнічує звільнення гістаміну з так званих маст-клітин, стабілізує мембрани тучних клітин. Він не має седативної або іншої дії, пов'язаної з центральною нервовою системою, а також не має антихолінергічної і а і-адренергічної дії. Антигістамінний ефект проявляється через 1 год після прийому, досягає максимуму через 6 год і зберігається впродовж 24 год. Протягом 28 днів безперервного приймання фексофенодину не спостерігалося розвитку толерантності.Фармакокінетика. Фексофенадии швидко всмоктується після перорального прийому. Його пікова концентрація в плазмі крові досягається приблизно через І - 3 год після застосування одноразової дози. Прийом препарату разом з їжею знижує його пікову концентрацію у плазмі крові. Середні пікові концентрації у плазмі 427 нг/мл і 494 нг/мл досягалися після прийому одноразових доз 120 мг і 180 мг, відповідно. Фексофенадии на 60 - 70% зв'язується з білками плазми крові, головним чином з альбуміном і аі-глікопротеїном. Фексофенадии не перетинає гематоенцефалічний бар'єр, Метаболізм фексофенадину є мінімальним. Приблизно 5% прийнятої дози метаболізується до кетон-кислого метаболіту, 11% - виводиться з сечею, переважно в незміненому вигляді, а 80% - з фекаліями. Період напіввиведення фексофенадину становить майже 14 год.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування сезонного алергічного риніту, хронічної ідіопатичної кропив'янки.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого інгредієнта препарату; вагітність і лактація; діти до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Літнім пацієнтам, а також пацієнтам із вираженою нирковоюта/або печінковою недостатністю призначати препарат слід з обережністю.Вплив на здатність керування транспортними та іншими засобами.Препарат не впливає на здатність керування транспортними засобами та працювати з іншимискладними механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Для дорослих та дітей з 12 років доза Алтіви для лікування сезонного алергічного риніту становить: 1 таблетка 120 мг 1 раз на добу; для лікування хронічної ідіопатичної кропив'янки - 1 таблетка 180 мг 1 раз на добу. Таблетку приймати не розжовуючи, запиваючи склянкою води.

Передозування:

Досі про випадки передозування препаратом не повідомлялось. У разі передозування слід проводити симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Можуть спостерігатися головний біль, втома, сонливість, сухість у роті, шлунково-кишкові розлади. У поодиноких випадках може з'явитися порушення смаку, задишка, алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Фексофенадин не біотрансформується в печінці і тому не взаємодіє з іншими лікарськими засобами, які метаболізуються в печінці. Одночасне застосування Алтіви та кетоконазолу або еритроміцину може призвести до підвищення рівня фексофенадину в плазмі крові, що не супроводжується будь-яким впливом на QT-інтервал і не пов'язано з посиленням побічних ефектів.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 2 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістерній упаковці; 1 блістер у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви; fexofenadine; 4-[1-гідрокси-4-(4-гідроксидифенілметил)-bпіперидиніл]-а, а-диметил бензолоцтової кислоти гідрохлорид;основні фізико-хімічні властивості: таблетки по 120 мг: таблетки, вкриті оболонкою,овальної форми, персикового кольору з маркуванням "ALTIVA120" чорними харчовимичорнилами на одному боці;таблетки по 180 мг: таблетки, вкриті оболонкою, овальної форми, персикового кольору змаркуванням "ALTIVA180" чорними харчовими чорнилами на одному боці;склад; 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить фексофенадину гідрохлориду 120 мг або180 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кроскармелоза натрію, крохмальпрежелатинізований, силікагель колоїдний безводний, повідон, магнію стеарат;оболонка: опадрай OY-54957 рожевий.Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТС R06AX26

Адреса

Industrial Area - 3, Dewas - 455001, India.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.