Алюмаг інструкція по застосуванню

Алюмаг фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Алюмаг таблетки №10 (10х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2805/01/01 від 14.03.2005. Наказ № 686 від 18.10.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить: алюмінію гідроксиду 200 мг і магнію гідроксиду 200 мг; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, желатин, сорбіт (Е 420), маніт (Е 421), магнію стеарат, олія м’ятна.

Основні фізико-хімічні властивості:

Таблетки білого кольору, злегка двоопуклі, круглої форми, з гравіюванням “ALUMAG” на одній стороні.

Виробник:

Гедеон Ріхтер, ТОВ, Польща/Угорщина

Фармакотерапевтична група:

В'яжучі, обволікаючі та антацидні засоби

Фармакологічні властивості:

Гідроксиди алюмінію та магнію у реакції з соляною кислотою шлункового соку утворюють солі (хлориди). Ця реакція підвищує рН шлункового соку і зменшує пошкоджуючу дію соляної кислоти на слизову оболонку шлунку, при цьому також зменшує активність пепсину. Крім того, алюміній, що міститься в препараті, може зв'язувати пепсин та жовчні кислоти, що виявляє позитивний вплив при лікуванні виразкової хвороби. Алюмаг® виявляє місцеву дію. Обгрунтованим є застосування препарату після прийому їжі, тому що це подовжує його дію. Прийом препарату приблизно через 1,5 години після їжі забезпечує нейтралізацію соляної кислоти саме в той час, коли її пошкоджуюча дія на слизову оболонку шлунка найсильніша і може спричинити появу болю.

Гідроксид магнію швидко реагує з кислотою, яка знаходиться у шлунку і може проявляти проносну дію; гідроксид алюмінію має повільнішу і слабкішу нейтралізуючу дію, але завдяки в’яжучим властивостям виявляє закріплюючий ефект. Правильно збалансований склад препарату Алюмаг® зменшує ймовірність виникнення запору або діареї.

Препарат практично не всмоктується в шлунково-кишковому тракті і не проявляє системного ефекту. Внаслідок нейтралізації соляної кислоти гідроксиди алюмінію і магнію перетворюються на хлориди і виводяться з організму з калом.

Показання до застосування:

Симптоматична терапія захворювань шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку (гастрит, печія, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, кила стравохідного отвору діафрагми).

Як допоміжний засіб при лікуванні пептичної виразки шлунка та виразки дванадцятипалої кишки.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якої з діючих або допоміжних речовин; тяжка ниркова недостатність; дитячий вік до 15 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Пацієнтам слід рекомендувати звернутися за медичною допомогою у випадках втрати маси тіла, утрудненому ковтанні, постійному дискомфорті у животі, розладах травлення, що з’явилися вперше або зміні перебігу існуючих порушень травлення; нирковій недостатності. Якщо розлади травлення зберігаються після 10 днів лікування або їх перебіг погіршується, слід з’ясувати причину їх виникнення та переглянути призначене лікування.

Слід дотримуватися обережності при ознаках дегідратації пацієнта.

З обережністю призначають пацієнтам з нирковою недостатністю у зв’язку з можливою кумуляцією іонів магнію і алюмінію.

Не можна безперервно застосовувати препарат більше 4-х тижнів. Через відкладення фосфатів магнію та алюмінію при тривалому застосуванні препарату можливий розвиток ниркової недостатності. Тривале застосування сполук алюмінію у великих дозах у пацієнтів з нирковою недостатністю або у пацієнтів, які знаходяться на постійному гемодіалізі, може призвести до зменшення всмоктування фосфатів, спричинити або посилити остеомаляцію, збільшити ризик появи енцефалопатії.

У зв’язку з вмістом сорбіту Алюмаг® не можна застосовувати пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози.

При необхідності одночасного лікування іншими пероральними лікарськими засобами, необхідно витримувати перерву між прийомом Алюмагу® та інших засобів, як це зазначено у розділі “Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій”.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпека застосування препарату під час вагітності та годування груддю не вивчалась, тому під час вагітності препарат слід застосовувати тільки в тих випадках, коли користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Під час лікування можна продовжувати годування груддю.

Перед застосуванням препарату Алюмаг® цим категоріям пацієнток слід порадитися з лікарем та дотримуватися рекомендованого дозового і курсового режиму.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В терапевтичних дозах Алюмаг® не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Дітям до 15 років застосування препарату протипоказане через відсутність клінічного досвіду.

Спосіб застосування та дози:

Зазвичай застосовується дорослим та дітям старше 15 років по 2 таблетки 3 рази на день приблизно через 1,5 години після прийому їжі і 2 таблетки безпосередньо перед сном або у разі виникнення болю. Не слід застосовувати більше 12 таблеток на добу.

Таблетки слід розкришити або розжувати, або потримати у роті до розм’якшення та запити водою.

У разі пропуску прийому препарату не можна приймати подвійну дозу.

Тривалість лікування: Алюмаг® не слід застосовувати безперервно довше 4 тижнів.

Передозування:

Випадки гострого передозування і симптоми гострої інтоксикації у людей невідомі.

При тривалому застосуванні великих доз можуть виникати електролітні порушення (підвищення концентрації магнію і алюмінію або зниження концентрації фосфатів у сироватці крові).

Побічні дії:

Препарат зазвичай добре переноситься, але зрідка можливі порушення зі сторони шлунково-кишкового тракту (діарея або запор, нудота, блювання, світле забарвлення калу); реакції гіперчутливості, в тому числі шкірні висипи, ангіоневротичний набряк.

У разі тривалого застосування підвищених доз можливе зменшення запасів фосфору в організмі, пов’язане з дією гідроксиду алюмінію, що міститься у препараті.

Лікарська взаємодія:

Уповільнення або зменшення всмоктування: можливе для інших пероральних засобів, що приймаються одночасно з препаратом Алюмаг®. У зв'язку з цим слід витримати перерву, щонайменше 2 години, між прийомом препарату Алюмаг® та інших пероральних засобів. Більше 2 годин повинна бути перерва між прийомом препарату Алюмаг® та наступних лікарських засобів: Н2-блокатори гістамінових рецепторів; пероральні протитуберкульозні засоби (етамбутол, ізоніазід); атенолол, метопролол, пропранолол, хлорохін, тетрацикліни, дифлунізал, дигоксин, дифосфонати, фексофенадин, солі заліза, фторхінолони, натрію фторид, глюкокортикоїди (преднізолон, дексаметазон), індометацин, кетоконазол, лансопразол, кайєксалат, лінкозаміни, нейролептики фенотіазинового ряду, пеніциламін, препарати фосфору, тироксин, резерпін, хінідин, препарати літію, мексилетин. Зменшення всмоктування цих препаратів пов’язане з утворенням нерозчинних комплексів.

Інші взаємодії: при одночасному застосуванні препарату Алюмаг® з саліцилатами можливе прискорене виведення саліцилатів нирками.

Термін придатності:

4 роки. Не застосовуйте препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці!

Форма випуску / упаковка:

По 30 (10хЗ) таблеток у блістерах у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A02AD01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Алюмаг
Виробник:Гедеон Ріхтер, ТОВ, Польща/Угорщина
Форма випуску:По 30 (10хЗ) таблеток у блістерах у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2805/01/01 від 14.03.2005. Наказ № 686 від 18.10.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить: алюмінію гідроксиду 200 мг і магнію гідроксиду 200 мг; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, желатин, сорбіт (Е 420), маніт (Е 421), магнію стеарат, олія м’ятна.

Фармакотерапевтична група:В'яжучі, обволікаючі та антацидні засоби
Код АТС:A02AD01 - Просте поєднання солей
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама