Амбросан (Ambroxol) інструкція із застосування

Амбросан фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Про. Мед. ЦС, Прага а.т., Чеська Республіка

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Діюча речовина: амброксол;1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 7,5 мг (35 крапель),0,21 - 0,22 мг амброксолу гідрохлориду в одній краплі;допоміжні речовини: кислота лимонна моногідрат, сорбіту розчин 70%, що не кристалізується (Е 420), гліцерин, натрію хлорид, натрію гідрофосфат додекагідрат, натрію цикламат, бензалконію хлориду розчин 50 %, вода очищена.

Лікарська форма:

краплі

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Про. Мед. ЦС, Прага а.т., Чеська Республіка

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна гіперчутливість до амброксолу або до будь-якого іншого компонента препарату;I триместр вагітності;період годування груддю;виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Не вживати натще.Застосування препарату не слід поєднувати із вживанням алкоголю.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат застосовується у педіатричній практиці.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо під час їжі.Дорослим та дітям віком від 12 років:по 30 мг (4 мл розчину або 140 крапель) 3 рази на добу.Дітям 6 - 12 років:по 15 мг (2 мл розчину або 70 крапель) 2-3 рази на добу.Дітям 2 - 6 років:по 7,5 мг (1 мл розчину або 35 крапель) 3 рази на добу.Дітям віком до 2 років:по 7,5 мг (1 мл розчину або 35 крапель) 2 рази на добу.Термін лікування – до 14 днів. Слід проконсультуватися з лікарем, якщо через 7 днів симптоми не зникають та/або посилюються, незважаючи на прийом препарату Амбросан®.

Передозування:

Про випадки передозування препарату не повідомлялося.У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно порадитися з лікарем.Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Як правило, Амбросан® добре переноситься хворими.З боку шлунково-кишкового тракту: печія, диспепсія, нудота, блювання, пронос.З боку імунної системи: шкірний висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок) та алергічні реакції.Вкрай рідко повідомлялось про тяжкі ураження шкіри: синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла, пов’язані із застосуванням муколітичних засобів, таких як амброксол. Здебільшого їх можна було пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання або одночасним застосуванням іншого препарату.При появі будь-яких побічних реакцій слід негайно звернутися за медичною допомогою та припинити лікування амброксолом.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні амброксол посилює проникнення в бронхіальний секрет антибактеріальних засобів (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину, доксицикліну та ін.), підвищуючи їх концентрацію в тканинах легень.Одночасне застосування з протикашльовими препаратами може спричинити накопичення значної кількості слизу в дихальних шляхах та посилювати застій мокротиння через пригнічення кашльового рефлексу.

Термін придатності:

3 роки.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 50 мл або по 100 мл у флаконі. По 1 флакону з мірним ковпачком у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Пацієнтам з порушеннями функцій печінки або нирок слід застосовувати препарат з особливою обережністю під постійним контролем лікаря.Препарат не містить цукру, таким чином, є придатним для діабетиків.1 мл розчину містить 0,3 г сорбіту, що відповідає 0,025 ХО (хлібним одиницям).Не містить алкоголю.Застосування в період вагітності або годування груддю.Амброксол проникає через плацентарний бар’єр. Дослідження на тваринах не виявили прямих чи непрямих шкідливих впливів на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи чи постнатальний розвиток.У результаті клінічних досліджень застосування препарату після 28-го тижня вагітності не виявлено жодного шкідливого впливу на плід, однак у I триместрі вагітності не рекомендується застосовувати Амбросан®. У II та III триместрах вагітності препарат застосовують після ретельної оцінки співвідношення очікувана користь для матері /можливий ризик для плода або дитини. Амброксол проникає у грудне молоко, тому не рекомендується для застосування у період годування груддю.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.