Аміностерил Н-Гепа (Amino acids) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фрезеніус Кабі ГмбХ, Австрія/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини для парентерального харчування. Амінокислоти.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 л розчину містить:L-ізолейцину……………………….. 10,4 г/л,L-лейцину ……………………………….13,09 г/л,L-лізин моноацетату ………………………..9,71 г/л,(L-лізину) ……………………………......6,88 г/л,L-метіоніну ………………………………..1,1 г/л,N-ацетил-L-цистеїну ………………...0,7 г/л,(L-цистеїну)………………………………….0,52 г/л,L-фенілаланіну ………………………..0,88 г/л,L-треоніну ………………………………..4,4 г/л,L-триптофану………………………………..0,7 г/л,L-валіну ………………………………..10,08 г/л,L-аргініну ..................................................10,72 г/л,L-гістидину ………………………………..2,80 г/л,кислоти амінооцтової ………………..5,82 г/л,L-аланіну ………………………………..4,64 г/л,L-проліну ………………………………..5,73 г/л,L-серину ………………………………..2,24 г/л,кислоти оцтової льодяної…………………..4,42 г/л;допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.Загальний вміст амінокислот – 80 г/л. Загальний вміст азоту – 12,9 г/л.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий розчин; рН= 5,7-6,3. Титр по NаОН – 12-25 ммоль/л. Теоретична осмолярність – 770 мосм/л.

Виробник:

Фрезеніус Кабі ГмбХ, Австрія/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини для парентерального харчування. Амінокислоти.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Комплекс незамінних і замінних амінокислот, які беруть в організмі участь у синтезі білка; застосовуються при печінковій недостатності. Аміностерил Н-Гепа покращує азотистий баланс, нормалізує амінокислотний склад плазми, покращує неврологічний статус пацієнтів з печінковою недостатністю.Оптимально підібране співвідношення L-амінокислот, які застосовуються при захворюваннях печінки і мають гепатопротекторний ефект. Препарат не має у своєму складі вуглеводів і електролітів.Фармакокінетика. Всі амінокислоти Аміностерилу Н-Гепа доступні для засвоєння після внутрішньовенного введення. Тільки триптофан зв'язується з альбуміном, а 15 % – циркулює у вільній формі.Інфузія Аміностерилу Н-Гепа може нормалізувати порушену концентрацію амінокислот у плазмі в дозі 1,1 г амінокислот/кг на день або стабілізувати їх нормальний рівень.Пасаж амінокислот із сироватки в мозок полегшується різними транспортними системами.Ароматичні амінокислоти тирозин, фенілаланін, триптофан і лейцин, ізолейцин, валін конкурують за об'єднану транспортну систему в гематоенцефалічному бар'єрі.При підвищенні концентрації фенілаланіну, тирозину і триптофану в плазмі у пацієнтів з ураженням печінки відмічається також підвищений їх доступ до мозку.Концентрація вільних амінокислот у плазмі і в клітині регулюється ендогенно і залежить від віку, харчування і стану пацієнта. Аміностерил Н-Гепа суттєво не порушує фізіологічного пулу амінокислот, якщо вони виводяться з постійною повільною швидкістю. Період напіввиведення для різних амінокислот становить 10 - 30 хв.

Показання до застосування:

Для парентерального введення амінокислот при тяжких порушеннях функцій печінки (печінкова недостатність) з/або без порушень функцій мозку (енцефалопатія), для лікування печінкової коми.

Протипоказання:

Порушення обміну амінокислот, гіпергідратація, гіпонатріємія, гіпокаліємія, ниркова недостатність, тяжка серцева недостатність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Застосовують лише прозорий розчин в неушкодженій упаковці.При порушенні правил введення розчинів амінокислот можливе виникнення нудоти, підвищеної пітливості, тахікардії, підвищення температури тіла.

Особливості застосування:

Необхідно проводити контроль за іонограмою сироватки крові, водним балансом і кислотно-лужною рівновагою.Необхідне збалансоване введення електролітів і вуглеводів, у разі необхідності – з використанням паралельного вливання.Пацієнтам зі схильністю до пептичної виразки доцільно проводити профілактику ульцерогенної дії, призначаючи блокатори Н2-рецепторів та/або антациди.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності і годування груддю препарат можна застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і роботі з іншими механізмами.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Розчини амінокислот не рекомендовано застосовувати як основу для введення інших лікарських засобів. Це може призвести до виникнення різних фізико-хімічних реакцій та утворення токсичних продуктів. Через високий ризик мікробного забруднення розчин амінокислот не слід змішувати з іншими препаратами. Якщо необхідно для повного парентерального живлення додати вуглеводи, жирові емульсії, електроліти, вітаміни, мікроелементи, треба ретельно слідкувати за стерильністю, якістю змішування і сумісністю. Аміностерил Н-Гепа не слід зберігати після додавання інших компонентів.

Діти:

Дані щодо застосування препарату дітям відсутні, тому не рекомендується його призначати цій віковій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують тільки для внутрішньовенних інфузій. Вводять 1 - 1,25 мл на 1 кг маси тіла за годину, що дорівнює 0,08 - 0,1 г амінокислот на 1 кг маси тіла за годину.Максимальна швидкість введення: 1,25 мл на 1 кг маси тіла за годину, що дорівнює 0,1 г амінокислот на 1 кг маси тіла за годину.Максимальна добова доза: 1,5 г амінокислот на 1 кг маси тіла, що дорівнює 18,75 мл на 1 кг маси тіла або 1300 мл на 70 кг маси тіла.Аміностерил Н-Гепа застосовується до того часу, доки зберігається необхідність у парентеральному харчуванні і лікуванні.

Передозування:

Дуже швидка інфузія в периферичні вени може спричинити подразнення вен (забезпечити правильну осмолярність). Дуже швидка інфузія може спричинити блювання. В цих випадках інфузію треба негайно припинити. Можливо продовження інфузії з правильною швидкістю.Немає даних про токсичні ефекти амінокислот для парентерального харчування. Оскільки амінокислоти є фізіологічними компонентами, токсичність їх неможливо передбачити.

Побічні дії:

Внутрішньовенне введення препарату може призвести до гіперпродукції соляної кислоти та розвитку пептичної виразки, загострення ерозивно-виразкових уражень шлунково-кишкового тракту, загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Можливі алергічні реакції на білкові компоненти препарату (гіперемія, відчуття свербежу).

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 500 мл розчину у скляних флаконах № 10.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Не застосовувати як основу для введення інших лікарських засобів.

Заявник

Фрезеніус Кабі Дойчланд ГмбХ.Fresenius Kabi Deutschland GmbH.

Місцезнаходження

Ельзе-Крьонер-штрасе, 1, 61352, Бад Гомбург, Німеччина. Else-Kroner-Strasse, 1, 61352, Bad Homburg, Germany.

Місцезнаходження

Хафнерштрассе 36, 8055 Грац, Австрія.Hafnerstrasse 36, 8055 Graz, Austria.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.