UA RU

Аміновен 5% (Amino acids) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фрезеніус Кабі ГмбХ, Австрія/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини для парентерального харчування. Амінокислоти.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1000 мл розчину містять
Активні компоненти: 5% 10% 15%
L-ізолейцин 2,50 г 5,00 г 5,20 г
L-лейцин 3,70 г 7,40 г 8,90 г
L-лізин-ацетат 4,655 г 9,30 г 15,66 г
відповідає L-лізину 3,30 г 6,60 г 11,10 г
L-метіонін 2,15 г 4,30 г 3,80 г
L-фенілаланін 2,55 г 5,10 г 5,50 г
L-треонін 2,20 г 4,40 г 8,60 г
L-триптофан 1,00 г 2,00 г 1,60 г
L-валін 3,10 г 6,20 г 5,50 г
L-аргінін 6,00 г 12,00 г 20,00 г
L-гістидін 1,50 г 3,00 г 7,30 г
L-аланін 7,00 г 14,00 г 25,00 г
Гліцин 5,50 г 11,00 г 18,50 г
L-пролін 5,60 г 11,20 г 17,00 г
L-серин 3,25 г 6,50 г 9,60 г
L-тирозин 0,20 г 0,40 г 0,40 г
Таурин 0,50 г 1,00 г 2,00 г
       
Загальна концентрація Амінокислот:   50 г/л   100 г/л   150 г/л
Загальний азот: 8,1 г/л 16,2 г/л 25,7 г/л
Енергетична цінність: 840 кДж/л (=200 кКал/л) 1680 кДж/л (=400 кКал/л) 2520 кДж/л (=600 кКал/л)
       
рН: 5,5 – 6,5 5,5 – 6,5 5,5 – 6,5
Титруєма кислотність: 12 ммоль NаОН/л 22 ммоль NаОН/л 44 ммоль NаОН/л
Теоретична осмолярність: 495 мОсмоль/л 990 мОсмоль/л 1505 мОсмоль/л
       
допоміжні речовини: кислота оцтова льодяна, вода для ін’єкцій; кислота яблучна (для препарату Аміновен розчин для інфузій 15%).

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Аміновен - безбарвний або злегка жовтуватий прозорий розчин.

Виробник:

Фрезеніус Кабі ГмбХ, Австрія/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини для парентерального харчування. Амінокислоти.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Аміновен призначений для парентерального харчування хворих з різною патологією з низькою, нормальною або підвищеною потребою в білку, коли ентеральне харчування неефективне або неможливо. Замінні і незамінні L-амінокислоти, що входять в склад Аміновену, є природними фізіологічними сполуками. Як і амінокислоти, що надходять з їжею або вивільняються при розщепленні білків, амінокислоти, що вводяться парентерально, надходять у загальний пул вільних амінокислот плазми крові, і з нього в клітини для синтезу білків, беруть участь в різних метаболічних процесах. Фармакокінетика., З внутрішньосудинного простору амінокислоти перерозподіляються в міжклітинну рідину і переносяться у середину клітин різних тканин. Концентрації вільних амінокислот у плазмі крові і тканинах регулюються ендогенними механізмами у вузькому діапазоні, що залежить від віку, особливостей харчування і клінічного стану хворого. Збалансовані розчини амінокислот, у тому числі Аміновен, при їх повільному введенні істотно не змінюють фізіологічного пула амінокислот. Тільки невелика частина введених шляхом інфузії амінокислот виводиться нирками.

Показання до застосування:

Часткове парентеральне харчування. Розчини амінокислот застосовують у комбінації з достатньою кількістю джерел енергії (глюкоза, жирові емульсії). Профілактика і терапія втрат білків, коли пероральне або ентеральне харчування неможливе, недостатнє або протипоказано.

Протипоказання:

Порушення метаболізму амінокислот, метаболічний ацидоз.Ниркова недостатність при відсутності гемодіалізу або гемофільтраціі.Важка печінкова недостатність.Перевантаження рідиною, шок, гіпоксія.Декомпенсована серцева недостатність.Застосування Аміновену протипоказано дітям.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Спеціальних досліджень безпеки застосування Аміновену в період вагітності або годування груддю не проводилося. Клінічні дослідження, що проводилися на подібних розчинах амінокислот, призначених для парентерального введення, показали, що дані про ризик застосування препарату під час вагітності та годування груддю відсутні. Застосування препарату у період вагітності або годування груддю можливе, якщо очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Клінічні дослідження застосування Аміновену у дітей не проводилися.Препарат не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози:

Вводиться тільки внутрішньовенноВибір центральної або периферичної вени для введення Аміновену розчину для інфузій 5 % залежить від кінцевої осмолярності при спільному введенні з іншими розчинами. Аміновен розчин для інфузій 10 % та Аміновен розчин для інфузій 15 % необхідно вводити тільки в центральні вени. Інфузію можна продовжувати стільки часу, скільки цього вимагає клінічний стан хворого, виходячи з добової потреби в амінокислотах.Аміновен розчин для інфузій 5%Середня добова доза:16-20 мл Аміновену розчину для інфузій 5 % на кг маси тіла (еквівалентно 0,8-1,0 г амінокислот на кг маси тіла), що відповідає 1120-1400 мл Аміновену розчину для інфузій 5 % для хворого з масою тіла 70 кг.Максимальна добова доза:20 мл Аміновену розчину для інфузій 5 % на кг маси тіла (еквівалентно 1,0 г амінокислот на кг маси тіла), що еквівалентно 70 г амінокислот для хворого з масою тіла 70 кг.Максимальна швидкість інфузії:2,0 мл Аміновену розчину для інфузій 5% на кг маси тіла за годину (еквівалентно 0,1 г амінокислот на кг маси тіла за годину).Середня добова доза:10-20 мл Аміновену розчину для інфузій 10 % на кг маси тіла (еквівалентно 1,0-2,0 г амінокислот на кг маси тіла), що відповідає 700 -1400 мл Аміновену розчину для інфузій 10 % для хворого з масою тіла 70 кг.Максимальна добова доза:20 мл Аміновену розчину для інфузій 10 % на кг маси тіла (еквівалентно 2,0 г амінокислот на кг маси тіла), що відповідає 1400 мл Аміновену розчину для інфузій 10% для хворого з масою тіла 70 кг (еквівалентно 140 г амінокислот). Максимальна швидкість інфузії:1,0 мл Аміновену розчину для інфузій 10 % на кг маси тіла за годину (еквівалентно 0,1 г амінокислот на кг маси тіла за годину). Середня добова доза:6,7-13,3 мл Аміновену розчину для інфузій 15 % на кг маси тіла (еквівалентно 1,0-2,0 г амінокислот на кг маси тіла), що відповідає 470-930 мл Аміновену розчину для інфузій 15% для хворого з масою тіла 70 кг.Максимальна добова доза:13,3 мл Аміновену розчину для інфузій 15 % на кг маси тіла (еквівалентно 2,0 г амінокислот на кг маси тіла), що відповідає 140 г амінокислот для хворого з масою тіла 70 кг.Максимальна швидкість інфузії:0,67 мл Аміновену розчину для інфузій 15 % на кг маси тіла за годину (еквівалентно 0,1 г амінокислот на кг маси тіла за годину).

Передозування:

Побічні дії:

При рекомендованому застосуванні Аміновену побічні реакції зазвичай не виникають. У разі передозування препарату іноді виникає почуття ознобу, нудота, блювання, збільшується виведення амінокислот через сечові шляхи, ці явища зникають при припиненні введення препарату. Введення препарату в периферичну вену може викликати подразнення венозних стінок і тромбофлебіт. Передозування.При передозуванні Аміновену або при перевищенні швидкості його інфузії можуть спостерігатися: озноб, блювання, нудота, збільшення виведення амінокислот нирками. У випадку появи ознак передозування інфузію слід негайно припинити. У подальшому можливо її поновлення при зниженому дозуванні. Занадто швидка інфузія може викликати перевантаження хворого рідиною і порушення балансу електролітів.Специфічного антидота при передозуванні не існує. Невідкладні лікувальні заходи повинні мати загальний підтримуючий характер з особливою увагою до функції дихальної і серцево-судинної систем. Важливе значення має контроль біохімічних показників і відповідне лікування виявлених порушень.

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

2 роки. Не використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

При температурі не вище 25° С. Не заморожувати. Зберігати в недоступному для дітей місці.Особливі умови збереження після змішування з іншими компонентами. Аміновен можна змішувати в стерильних умовах з іншими препаратами для парентерального харчування, такими як жирові емульсії, вуглеводи й електроліти. Суміші для парентерального харчування слід використовувати негайно. У виняткових випадках можливе зберігання суміші не більше 24 годин при +2- +8°С.

Форма випуску / упаковка:

По 500 мл у флакон з безбарвного скла гідролітичного, II класу закупорений гумовою пробкою та обкатаний алюмінієвим ковпачком з пластиковим ковпачком-контролем першого розкриття. По 10 флаконів разом з пластиковими утримувачами або без них у картонну коробку з інструкцією для застосування (для стаціонарів).

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Розчини амінокислот не слід змішувати з іншими лікарськими препаратами, не призначеними для парентерального харчування.

Місцезнаходження

Хафнерштрассе 36, 8055 Грац, Австрія.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стадник Анна Олеговна
Провизор

Стаднік Ганна, закінчила НМУ ім. О. О. Богомольця, факультет фармацевтичний, спеціальність "Загальна фармація"

Працювала в: КП "Фармація" провзор-інтерн, ТОВ "Аптека мінеральні води" провізор, ТОВ "ДЕНДІ-ФАРМ" провізор, ТОВ "Моріон"

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.