Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Амоксицилін - Адаптована інструкція

Склад

Склад

діюча речовина: амоксицилін5 мл готової суспензії містять 250 мг амоксициліну (у формі тригідрату);допоміжні речовини: натрію сахарин, симетикон, натрію бензоат (Е 211), натрію цитрат, сахароза, гуарова камедь, ароматизатори: фруктовий, малиновий, суничний (суміш ароматичних речовин, пропіленгліколь).
Лікарська форма

Лікарська форма

Гранули для приготування суспензії.
Основні фізико-хімічні властивості

Основні фізико-хімічні властивості

гранульований порошок білого або ледь жовтого кольору. При додаванні рекомендованої кількості води утворюється жовтувата суспензія з характерним фруктовим запахом і смаком.
Виробник

Виробник

Хемофарм АД, Сербія.
Місцезнаходження виробника

Місцезнаходження виробника

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Пеніциліни широкого спектра дії. Код АТС J01C A04.
властивості

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Амоксицилін – напівсинтетичний пеніцилін, що має широкий спектр бактерицидної дії. Стійкий у кислому середовищі.Активний відносно:грампозитивних аеробних мікроорганізмів: коків – Staphylococcus spp. (за виключенням штамів, які продукують пеніциліназу), Streptococcus spp., Streptococcus faecalis; паличок – Bacillum anthracis, більшості штамів Corynobacterium diphteriae, Clostridium perfingens, Clostridium tetani, Listeria monocytogenes, Erysepelothrix rhusiopathiae, Eubacterium.грамнегативних аеробних мікроорганізмів: коків - Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitides, паличок - Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus mirabilis, Gardnerella vaginalis, Helicobacter pylori, більшості штамів Haemophilus influenzae, Klebsiella spp., Moraxella; спірохет – Treponema pallidum, Treponema pertenue, Leptospira, Borrelia burgdorferi; хламідій – Chlamidia trachomatis.В комбінації з кларитроміцином і ланзопразолом чинить бактерицидну дію на Helicobacter pylori. До амоксициліну стійкі мікроорганізми, що продукують пеніциліназу.Фармакокінетика. Амоксицилін швидко всмоктується після перорального застосування і проникає у більшість тканин і рідин організму. Максимальна концентрація у сироватці після одноразового застосування 0,25 г або 0,5 г до­ся­гає­ть­ся че­рез 1-2 го­ди­ни та становить 3,5 - 5,0 мкг/мл або 5,5 - 7,5 мкг/мл відповідно. Зв¢язування з протеїнами – 17 %, період напіввиведення – 1–1,5 години, у новонароджених і людей літнього віку - дещо довший. У разі порушення ниркової функції період напіввиведення становить 7 - 20 годин. Практично не метаболізується. Виводиться нирками (60 %) у незміненому вигляді шляхом клубочкової фільтрації, незначна частина - із жовчю. При запальних процесах мозкових оболонок амоксицилін проникає у мозок і спинномозкову рідину. Прийом їжі не впливає на всмоктування амоксициліну.
Показання

Показання

Бактеріальні інфекції, спричинені чу­т­ли­ви­ми до препарату мікроорганізмами: ЛОР-органів (синусит, отит, тонзиліт, фарингіт, ангіна);дихальних шляхів (гострий та хронічний бронхіт, пневмонія);сечостатевої системи (цистит, простатит, уретрит, пієлонефрит, гостра неускладнена гонорея та інші);шкіри і м’яких тканин (у т. ч. флегмона, ранова інфекція);жовчних шляхів (холецистит, холангіт) у випадку відсутності холестазу;кісток і суглобів (у т. ч. хронічний остеомієліт у комбінації з клавулановою кислотою); Лікування хронічного гастриту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, асоційованих із Helicobacter pylori (у складі комбінованої терапії).
Протипоказання

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату;алергія на антибіотики пеніцилінового та цефалоспоринового ряду (перехресна алергія);інфекційний мононуклеоз, лімфолейкоз.
Міри безпеки

Міри безпеки

Особливості застосування

Особливості застосування

У разі порушення ниркової функції необхідно зменшити дози та кратність прийому препарату залежно від кліренсу креатиніну. При кліренсі креатиніну від 10 до 30 мл/хв застосовувати Амоксицилін слід кожні 12 годин. Якщо кліренс креатиніну менше 10 мл/хв, препарат застосовують кожні 24 – 36 годин залежно від тяжкості інфекції. При гемодіалізі препарат застосовують кожні 24 години. Під час проведення гемодіалізу і після нього необхідно прийняти додаткову дозу.У період лікування існує ризик розвитку суперінфекції, спричиненої бактеріями або грибами (наприклад, Pseudomonas spp., Candida albicans). У такому випадку необхідно припинити застосування препарату. Щоб запобігти розвитку кристалурії, рекомендується протягом терапії препаратом вживати велику кількість рідини. У разі зменшення кількості сечі, необхідно провести медичне обстеження.При визначенні хімічними методами глюкозурії можливе отримання помилково-позитивних результатів через високі концентрації лікарського засобу у сечі. Тому під час терапії препаратом слід використовувати ферментативні методи визначення кількості глюкози у сечі.
Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Не впливає.
Діти

Діти

Препарат застосовується дітям різного віку, включаючи новонароджених.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Дозу та курс лікування вста­но­в­люють ін­ди­ві­дуа­ль­но, за­ле­ж­но від локалізації та тяжкості хвороби, а також чутливості мі­к­роо­р­га­ні­з­мів. Приготування суспензії.Для приготування 100 мл суспензії у пляшку з гранулами додати очищеної води до мітки (або 74 мл) та збовтати.Зазвичай препарат у вигляді суспензії призначають дітям молодше 10 років. Дітям віком до 2 років (з масою тіла до 10 кг) – по 1/2 мірної ложки (по 125 мг) 3 рази на добу (або із розрахунку 20 мг/кг маси тіла на добу за 3 прийоми). Дітям віком від 2 до 5 років (з масою тіла 10 - 20 кг) – по 1/2 - 1 мірній ложці (по 125 – 250 мг) 3 рази на добу; від 5 до 10 років (з масою тіла 20 – 40 кг) – 1 - 2 мірні ложки (250 – 500 мг) 3 рази на добу. Середня добова доза для дітей віком від 2 до 10 років становить 20 – 40 мг/кг маси тіла на добу за три прийоми. Для новонароджених і дітей віком до 3 місяців максимальна добова доза – 30 мг/кг маси тіла на добу за два прийоми кожні 12 годин. Дорослим і дітям старше 10 років (з масою тіла більше 40 кг) – по 2 мірні ложки (по 500 мг) 3 рази на добу; у разі тяжкого перебігу дозу підвищують до 1 г (4 мірні ложки) 3 рази на добу. Максимальна добова доза – 6 г. Тривалість лікування - від 5 до 14 днів, застосування препарату слід продовжувати не менше 2-3 днів після зникнення симптомів хвороби.
Передозування

Передозування

При передозуванні специфічних симптомів не виявлено, можливе підсилення побічної дії. Проводять промивання шлунка і застосовують активоване вугілля. У разі введення занадто великих доз препарату рекомендується провести гемодіаліз, а також призначити симптоматичне лікування.Застосування в період вагітності і годування груддю.Застосування препарату в період вагітності можливе тільки за життєвими показаннями.З обе­ре­ж­ні­с­тю призначають Амоксицилін у період годування груддю, оскільки препарат проникає у молоко і може спричинити алергічні реакції немовляти.
Побічні ефекти

Побічні ефекти

Алергічні реакції: шкірні висипи, свербіж, кропив’янка, рідко – еритема, синдром Стівенса-Джонсона, інтерстиціальний нефрит, дуже рідко - ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок.З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, нудота, блювання, дуже рідко - коліт (особливо у дітей), кандидоз слизових оболонок.З боку нирок: рідко – кристалурія.З боку печінки: помірне підвищення печінкових ферментів, рідко – гепатит, холестатична жовтяниця.З боку системи крові: дуже рідко - оборотна лейкопенія, тромбоцитопенія, гемолітична анемія, оборотне збільшення протромбінового часу.З боку центральної нервової системи: дуже рідко – збудження, головний біль, безсоння.
Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Одночасне застосування Амоксициліну і алопуринолу підвищує ризик виникнення шкірних висипів.Амоксицилін може знижувати ефективність пероральних контрацептивів.Одночасне застосування антацидів зменшує абсорбцію амоксициліну. Амоксицилін не призначають з антибіотиками бактеріостатичної дії (тетрациклін, хлорамфенікол та ін.), які знижують ефективність амоксициліну.Пробенецид сповільнює виведення з організму амоксициліну та збільшує його концентрацію в крові.У хворих, які застосовують антикоагулянти, препарат може спричинити збільшення часу кровотечі і протромбінового часу.
Термін придатності

Термін придатності

3 роки.
зберігання

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у захищеному від світла і вологи, недоступному для дітей місці. Термін придатності приготованої суспензії при температурі не вище 25 °С - 2 тижні.
Упаковка

Форма випуску / упаковка

Флакон із 40 г гранул для приготування 100 мл суспензії.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

За рецептом.
Додатково

Додатково

Місцезнаходження

Сербія, 26300, м. Вршац, Белградський шлях б/н.