Ампіокс інструкція по застосуванню

Ампіокс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ампіокс капсули по 125 мг/125 мг №20 у бліс.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7021/01/01 від 31.08.2007. Наказ № 512 від 31.08.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діючі речовини: ампіцилін, оксацилін;1 капсула містить ампіциліну (у вигляді ампіциліну тригідрату) – 125 мг, оксациліну (у вигляді оксациліну натрієвої солі) – 125 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

Тверді капсули білого кольору; вміст капсул – порошок білого кольору, гіркуватий на смак.

Виробник:

Агрофарм, ТОВ, Київська обл. м.Ірпінь, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. До дії препарату стійкі Pseudomonas aeruginosa, більшість штамів P. vulgaris, P. rettgeri, P. morgаnii, віруси, найпростіші, гриби.Фармакокінетика. Добре всмоктується із травного тракту (40 – 60% прийнятого внутрішньо препарату). Терапевтична концентрація зберігається протягом 4 – 6 годин. У крові зв’язується з білками приблизно 20 – 60 %. Препарат добре проникає у різні органи і тканини. Період напіввиведення 2 – 4 години, при анурії цей показник досягає 8 – 20 год. Компоненти препарату при прийомі внутрішньо добре проникають у кров. Максимальна концентрація у крові спостерігається через 1,5 – 2 години. Обидва антибіотики виводяться нирками, частково із жовчю, проникають у грудне молоко.Кумулятивних властивостей не спостерігається.

Показання до застосування:

Інфекції дихальних шляхів та легенів (бронхіти, пневмонії, плеврити);захворювання ЛОР-органів (ангіна, отит, синусит); захворювання жовчовивідних шляхів (холангіт, холецистит);інфекції нирок та сечовивідних шляхів ( пієліт, пієлонефрит, цистит, уретрит);інфекції шкіри та м'яких тканин;тяжкий перебіг захворювань (сепсис, ендокардит, післяпологова інфекція);змішана інфекція, обумовлена чутливими та нечутливими до бензилпеніциліну стафілококами, стрептококами, грамнегативними бактеріями;для профілактики гнійних післяопераційних ускладнень при хірургічних втручаннях;для лікування гонореї (при резистентності штамів гонококів до бензилпеніциліну).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препаратів пеніцилінового ряду, цефалоспоринів, карбапенемів (тієнам, меронем);підвищена чутливість до компонентів препарату;виражена печінкова недостатність;інфекційний мононуклеоз;лімфолейкоз.

Особливості застосування:

Можливість розвитку суперінфекції (за рахунок росту нечутливої до препарату мікрофлори), що вимагає відповідної зміни антибактеріальної терапії. Для профілактики грибкової інфекції та дисбактеріозу рекомендовано призначати протигрибкову терапію та пробіотики відповідно. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до пеніцилінів можливі перехресні алергічні реакції з цефалоспориновими антибіотиками та карбапенемами.При курсовому лікуванні необхідно проводити контроль за станом функцій органів кровотворення, печінки та нирок. Низька токсичність створює можливість застосовувати препарат при лікуванні інфекції у хворих з нирковою недостатністю. Однак схему терапії необхідно коригувати, зменшуючи дозу препарату або збільшуючи інтервали між прийомами. При застосуванні високих доз Ампіоксу у хворих з нирковою недостатністю можлива токсична дія на ЦНС. При тривалому лікуванні доцільно призначити вітаміни групи В та С.З обережністю слід застосовувати у хворих дітей, матері яких мали в анамнезі підвищену чутливість до пеніцилінів. В таких випадках, а також при бронхіальній астмі та інших алергічних захворюваннях препарат призначають одночасно з десенсибілізуючою терапією. При тривалому застосуванні необхідно контролювати стан функції нирок, печінки, периферичної крові.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування препарату в період вагітності можливе тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. При необхідності застосування препарату жінками, що годують груддю, вигодовування слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Про випадки впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або при роботі з іншими механізмами не повідомлялось.

Діти:

Дітям до 7 років не призначають препарат в даній лікарській формі.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають внутрішньо за 0,5 години до або через 2 години після їжі, запиваючи 150 – 200 мл води. Разова доза для дорослих становить 0,5 – 1 г (2 – 4 капсули), добова доза – 2 – 4 г (8 – 16 капсул). Дітям від 7 до 9 років – в середньому 1,25 г (4 – 6 капсул) на добу, від 10 до 14 років – в середньому 1,75 г (6 – 8 капсул) на добу – у розрахунку 50 мг/кг маси тіла на добу, від 14 років – у дозі для дорослих. Добову дозу приймають у 4 – 6 прийомів. Тривалість прийому – від 5 – 7 днів до 2 тижнів залежно від тяжкості хвороби. При тяжкому перебігу хвороби дозу препарату можна збільшити у 1,5 – 2 рази, але тільки за контролем лікаря.

Передозування:

Перевищення терапевтичних доз може проявитися токсичною дією на центральну нервову систему у вигляді головного болю, тремору, судом. У випадку передозування лікування слід припинити і застосовувати необхідні заходи невідкладної терапії.

Побічні дії:

Нудота, блювання, діарея, дисбактеріоз кишечнику, псевдомембранозний коліт;кандидоз;риніт, кон’юнктивіт; гарячка, гіперемія шкіри;артралгія;еозинофілія, анемія, тромбоцитопенія, підвищення активності печінкових трансаміназ;алергічні реакції (кропив’янка, шкірний висип, набряк Квінке, у поодиноких випадках – анафілактичний шок).

Лікарська взаємодія:

При застосуванні з бета-блокаторами збільшується імовірність анафілаксії;ефект препарату знижує фенобарбітал;антациди, глюкозамін, проносні засоби, аміноглікозиди, їжа уповільнюють та знижують абсорбцію Ампіоксу, аскорбінова кислота – підвищує; антибіотики, що діють бактерицидно (в т. ч. аміноглікозиди, цефалоспорини, циклосерин, ванкоміцин, рифампіцин) виявляють синергічну дію, а бактеріостатичні препарати (макроліди, хлорамфенікол, лінкозаміди, тетрацикліни, сульфаніламіди) – антагоністичний ефект; Ампіокс підвищує активність непрямих антикоагулянтів (пригнічує кишкову мікрофлору, знижує синтез вітаміну К та протромбіновий індекс); зменшує ефективність пероральних контрацептивів, етинілестрадіолу (ризик розвитку проривних кровотеч);діуретики, алопуринол, фенілбутазон, нестероїдні протизапальні засоби, пробенецид – підвищують концентрацію Ампіоксу, знижуючи канальцеву секрецію. Алопуринол підвищує також ризик появи шкірного висипу;великі дози ампіциліну знижують рівень атенололу в плазмі, тому рекомендується застосовувати ці препарати окремо, причому атенолол застосовувати перед ампіциліном.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігають у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняУкраїна, 08200, Київська область, м. Ірпінь, вул. Центральна, 113-А.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01CA51:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ампіокс
Виробник:Агрофарм, ТОВ, Київська обл. м.Ірпінь, Україна
Форма випуску: По 10 капсул у блістері, по 2 блістери в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7021/01/01 від 31.08.2007. Наказ № 512 від 31.08.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діючі речовини: ампіцилін, оксацилін;1 капсула містить ампіциліну (у вигляді ампіциліну тригідрату) – 125 мг, оксациліну (у вигляді оксациліну натрієвої солі) – 125 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни.
Код АТС:J01CA51 - Ампіцилін, комбінації
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Дієтологи пояснили, які сорти сирів слід включати до раціону хворим на гіпертонію
Сири, які виробляють із сироватки, більш ніжні та ...
Пиво може захистити від розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Хвороба Альцгеймера — це поступальне неврологічне ...
Реклама