Інформація про використання рецептурних препаратів

Анальдим (Metamizole sodium, combinations excl. psycholeptic) інструкція із застосування

Анальдим фото, інструкція
Дозування:
супозиторії рект. по 100 мг / 10 мг №10 (5х2)

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 100/250 мг метамізолу натрію (анальгіну), 10/20 мг дифенгідраміну гідрохлориду (димедролу) в 1 супозиторії відповідно;

Решта компонентів: доповнені твердим жиром, емульгатором.

Лікарська форма:

супозиторії

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Монфарм, ПАТ, Україна, 19100, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8

Фармакотерапевтична група:

Анальгетики та антипіретики.

Фармакологічні властивості:

Анальгін, пригнічуючи синтез простагландину і брадикініну, має виражену знеболювальну та антипіретичну дію. Димедрол потенціює ефекти анальгіну і володіє антигістамінною, седативною, протизапальною і центральною холінолітичною дією.

Показання до застосування:

Анальдим застосовують для зняття головних, післяопікових і післяопераційних болів, радикулітів, міозитів, болів в післяопераційному періоді, при синдромі гіпертермії.

Протипоказання:

Гіперчутливість до медикаментозних препаратів (особливо до бутадіону, антипірину), будь-які порушення кровотворення (нейтропенія, анемія, агранулоцитоз, лейкопенія), гіперфункція мозкового шару кори надниркових залоз, напади бронхоспазму, епілептичні припадки, виразки шлунково-кишкового тракту, аденому простати.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

З обережність використовувати свічки Анальдим пацієнтам старше 65 років, з алергією в минулому, хворобами шлунково-кишкового тракту, нирок, артеріальною гіпертензією, з хронічним алкоголізмом, на тлі проведення цитостатичної терапії.

Пацієнти повинні бути попереджені, що в разі появи кровоточивості ясен, ознобу, болю в горлі, висипань - відразу звернутися за спеціалізованою допомогою.

Утримуватися від прийому алкоголю.

З обережністю призначати Анальдим пацієнтам, професійна діяльність яких вимагає швидкості реагування.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказаний.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В період прийому ЛЗ уникати водіння.

Спосіб застосування та дози:

Препарат вводять ректально - 1-3 суп / доб.

Анальдим для дітей 1-4 років призначають по 1 свічці (100 мг анальгіну і 10 мг димедролу), дітям від 5 років і дорослим - по 1-2 свічці (250 мг анальгіну і 20 мг димедролу). Тривалість терапії встановлює лікар.

Передозування:

Виявляється падінням артеріального тиску, серцебиттям, задишкою, сонливістю, маренням, порушенням свідомості, нудотою, блювотою, геморагічним синдромом, гострим агранулоцитозом, оліго- анурією, паралічем дихальної мускулатури.

Терміновим чином провести промивання шлунка, організувати прийом сорбентів, сольових проносних, форсований діурез. У важких випадках показаний гемо- та перитонеальний діаліз.

Побічні дії:

У вигляді алергічних реакцій, набряку Квінке, анафілактичного ока, синдрому Стівенса-Джонсона, Лайєла, сонливості, дратівливості, зниження уваги, швидкості психо-моторних реакцій, тремору, ейфорії, парестезій, диплопія, реакцій гноблення кістково-мозкового кровотворення, диспептичних порушень, труднощів сечовипускання, оліго- ануричні розлади, протеїнурія, падіння артеріального тиску, порушень ритму, нападів бронхоспазму, розлади менструального циклу.

Лікарська взаємодія:

Димедрол потенціює ефекти нейролептиків, транквілізаторів, анальгетиків, спирту і зменшує - психостимуляторів і апоморфіну.

Глюкокортикоїди і НПЗЗ підсилюють активність Анальдиму.

При поєднанні з трициклічними антидепресантами, гормональними контрацептивами та алопуринолом, алкоголем - підвищується токсичність анальгіну. Седативні і транквілізатори, блокатори Н2-гістамінових рецепторів потенціюють аналгетичний ефект Анальдіма.

Термін придатності:

До 2 років.

Умови зберігання:

В температурному режимі до 15 ° С, в місці без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

2 стріпи в пачці по 5 свічок в кожному.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: метамізол натрію, дифенгідраміну гідрохлорид;
  • 1 супозиторій містить метамізолу натрію (анальгіну) 100 мг або 250 мг, дифенгідраміну гідрохлориду (димедролу) 10 мг або 20 мг відповідно;
  • допоміжні речовини: твердий жир, емульгатор № 1.

Лікарська форма:

супозиторії

Основні фізико-хімічні властивості:

Супозиторії від білого до білого з жовтуватим або кремовим відтінком кольору.

Виробник:

Монфарм, ПАТ

Місцезнаходження виробника:

Україна, 19100, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8

Фармакотерапевтична група:

Анальгетики та антипіретики.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Анальгін – похідне піразолону – має виражену аналгетичну і жарознижувальну дію, що обумовлено пригніченням синтезу брадикініну, простагландинів. Димедрол чинить антигістамінну, седативну, центральну холінолітичну, протизапальну дію. Крім того, димедрол потенціює дію анальгіну.

Фармакокінетика.

Анальгін і димедрол швидко всмоктуються в прямій кишці, і в крові швидко (протягом 1-2 годин) утворюються їхні пікові концентрації. Анальгін і димедрол широко розподіляються в організмі, легко проникають у центральну нервову систему. Анальгін виводиться з організму із сечею у незміненому стані та у сполуках із сірчаною і глюкуроновою кислотами; димедрол метаболізується в печінці. Дія препарату проявляється протягом 5-6 годин після його застосування.

Показання до застосування:

Болі різного походження (головний біль, біль при опіках, невралгії, радикуліти, міозити, біль у післяопераційний період), висока температура тіла.

Протипоказання:

Виражені порушення функції печінки або нирок, захворювання крові (анемія будь-якої етіології, цитостатична або інфекційна нейтропенія; агранулоцитоз, лейкопенія), дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, риніт, кон’юнктивіт або бронхоспазм при прийомі нестероїдних протизапальних препаратів, бронхіальна астма, підвищена чутливість до лікарського засобу, підозра на гостру хірургічну патологію, гіперчутливість до інших антигістамінних засобів, феохромоцитома, епілепсія, вроджений синдром подовженого інтервалу QТ або тривалий прийом препаратів, що можуть подовжувати QТ-інтервал, закритокутова глаукома, гіперплазія передміхурової залози, стенозувальна виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, стеноз шийки сечового міхура, брадикардія, порушення ритму серця, гіперчутливість до інших похідних піразолону (бутадіону, трибузону, антипірину).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Метамізол натрію: не слід перевищувати рекомендовані дози препарату.

Не застосовувати препарат для зняття гострого болю в животі (до з’ясування причини).

Оскільки метамізол натрію має протизапальні і знеболювальні властивості, він може маскувати ознаки інфекції, симптоми неінфекційних захворювань і ускладнень з больовим синдромом, що може утруднити їх діагностику.

При застосуванні препарату слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв. Застосування дітям слід проводити під постійним наглядом лікаря. Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам: літнього віку – може призвести до підвищення частоти побічних реакцій, особливо з боку травного тракту; з наявними алергічними захворюваннями (в т. ч. полінозом) або з цими захворюваннями в анамнезі – підвищується ризик алергічних реакцій; з порушеннями функції нирок, із захворюваннями нирок в анамнезі (пієлонефрит, гломерулонефрит); із запальними захворюваннями кишечнику, включаючи неспецифічний виразковий коліт та хворобу Крона; з вираженою артеріальною гіпотензією, серцево-судинною недостатністю; з хронічним алкоголізмом; при одночасному застосуванні цитостатичних лікарських засобів (тільки під контролем лікаря).

При застосуванні дітям потрібно проводити постійний лікарський контроль. Необхідно контролювати якісний та кількісний склад периферичної крові.

Пацієнтів слід попередити до початку лікування, що при появі без видимих причин ознобу, гарячки, болю в горлі, утрудненого ковтання, кровоточивості ясен, зблідненні шкірних покривів, астенії, при розвитку вагініту або проктиту застосування препарату слід негайно припинити. Також застосування препарату необхідно припинити при перших висипах на шкірі та слизових оболонках. У разі появи цих симптомів слід негайно звернутися до лікаря.

При прийомі препарату можливе забарвлення сечі в червоний колір за рахунок виведення метаболіту метамізолу натрію.

Дифенгідрамін: застосовують з обережністю хворим на гіпертиреоз, хворим з хронічними обструктивними захворюваннями легенів, з підвищеним внутрішньоочним тиском, захворюваннями серцево-судинної системи, а також пацієнтам літнього віку.

Препарат може спричинити сухість очей і створювати незручності під час носіння контактних лінз.

В період лікування препаратом протипоказане вживання алкогольних напоїв, варто уникати дії УФ-випромінювання. Застосування дифенгідраміну як протиблювотного засобу може ускладнювати діагностику апендициту та розпізнавання симптомів передозування іншими лікарськими засобами.

Не рекомендується регулярне тривале застосування препарату через мієлотоксичність метамізолу натрієвої солі.

Особливості застосування:

З обережністю призначають пацієнтам, які займаються видами діяльності, що вимагають швидкості психомоторних реакцій.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

В період вагітності препарат протипоказаний. В період лікування слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування препаратом слід уникати керування автотранспортом та іншими механізмами.

Діти:

Застосовують дітям віком від 1 року.

Спосіб застосування та дози:

Препарат вводять у пряму кишку. Частота застосування – 1–3 супозиторії на добу.

Дітям віком 1–4 роки призначають по 1 супозиторію, що містить 100 мг анальгіну і 10 мг димедролу.

Дітям віком від 5 років і дорослим призначають супозиторії, що містять 250 мг анальгіну і 20 мг димедролу; дітям віком від 5 років – по 1 супозиторію, дорослим – по 1–2 супозиторії.

Тривалість лікування встановлюють індивідуально. Препарат застосовують до зняття симптомів гарячки та болю; зазвичай – від 1 до 3–4 днів.

Передозування:

Симптоми: гіпотермія, відчуття серцебиття, виражене зниження артеріального тиску, тахікардія, дисфагія, задишка, шум у вухах, нудота, блювання, гастралгія/гастрит, слабкість, сонливість, марення, порушення свідомості, судомний синдром; можливий розвиток гострого агранулоцитозу, геморагічного синдрому, олігурії, анурії, гострої ниркової або печінкової недостатності, паралічу дихальної мускулатури.

Лікування: відміна препарату, індукція блювання, промивання шлунка, прийом сольових проносних, ентеросорбентів, форсований діурез, симптоматична терапія, спрямована на підтримку життєво важливих функцій. У тяжких випадках можливий гемодіаліз, гемоперфузія, перитонеальний діаліз.

При перших симптомах передозування слід негайно звернутися по медичну допомогу!

Побічні дії:

З боку імунної системи: алергічні реакції, шкірні висипи (папульозні, дрібноплямисті, еритематозно-уртикарні), кропив’янка, свербіж шкіри, набряк Квінке, контактний дерматит, висипи на слизових оболонках, кон’юнктивіт, гіперемія шкіри, ангіоневротичний набряк, бронхоспастичний синдром, анафілактичний шок, синдром Стівена – Джонсона, синдром Лайєлла.

З боку центральної нервової системи: обумовлені дією димедролу – сонливість, безсоння, зниження уваги, зниження швидкості психомоторних реакцій, занепокоєння, порушення координації рухів, підвищена збудливість (особливо у дітей), знервованість, дратівливість, ейфорія, сплутаність свідомості, тремор, пітливість, озноб, неврит, судоми, парестезії, розширення зіниць, диплопія, порушення зору, гострий лабіринтит, шум у вухах, запаморочення, головний біль, оніміння слизової оболонки ротової порожнини, загальна слабкість.

З боку системи крові: можливе пригнічення кровотворення (тромбоцитопенія, гранулоцитопенія, лейкопенія, гемолітична анемія, гемолітична жовтяниця – агранулоцитоз).

З боку шлунково-кишкового тракту: сухість у роті, нудота, блювання, біль в епігастрії, діарея, запор.

З боку сечовидільної системи: часте і/або утруднене сечовипускання, затримка сечовиділення, транзиторна олігурія, анурія, протеїнурія, інтерстиціальний нефрит.

З боку серцево-судинної системи: стиснення у грудній клітці, відчуття серцебиття, тахікардія, екстрасистолія, утруднене дихання, зниження артеріального тиску.

З боку дихальної системи: при схильності до бронхоспазму можливе провокування нападу.

Інше: збільшення частоти менструацій, ранні менструації; сухість у носі і горлі, закладеність носа; згущення секрету бронхів; фотосенсибілізація, сухість очей; гепатит; анорексія; підвищення внутрішньоочного тиску.

Лікарська взаємодія:

Дифенгідрамін

Посилює дію етанолу і засобів, що пригнічують центральну нервову систему: нейролептиків, транквілізаторів, снодійних, аналгетиків, наркотичних засобів. Інгібітори моноаміноксидази посилюють антихолінергічну активність димедролу.

Антагоністична взаємодія відзначається при сумісному застосуванні з психостимуляторами. Застосування димедролу разом із гіпотензивними препаратами може посилювати відчуття втоми. Знижує ефективність апоморфіну як засобу, що викликає блювання при лікуванні отруєння. Підсилює антихолінергічні ефекти лікарських засобів з м-холіноблокуючою активністю. Не слід призначати разом з препаратами, які містять димедрол, у тому числі для місцевого застосування. При сумісному застосуванні з аналептиками збільшується ризик розвитку судом.

При сумісному застосуванні димедролу з трициклічними антидепресантами можливе підсилення його м-холіноблокуючої дії, що може призвести до підвищення внутрішньоочного

тиску при глаукомі.

Метамізол натрію

Рентгенконтрастні речовини, колоїдні кровозамінники, пеніцилін не слід застосовувати під час лікування метамізолом натрію.

Хлорпромазин або інші похідні фенотіазину – можливий розвиток вираженої гіпотермії.

Непрямі антикоагулянти, фенітоїн, глюкокортикостероїди, індометацин, ібупрофен – метамізол натрію збільшує активність цих препаратів шляхом витіснення їх зі зв’язку з білком.

Фенілбутазон, глютетимід, барбітурати та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки – зменшується ефективність метамізолу натрію.

Трициклічні антидепресанти, гормональні контрацептиви та алопуринол, алкоголь – можливе посилення токсичності метамізолу натрію. Метамізол натрію посилює седативну дію алкоголю.

Інші нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) – потенціюється їх знеболювальна та жарознижувальна дія та збільшується ймовірність адитивних небажаних побічних ефектів.

Седативні засоби та транквілізатори (сибазон, триоксазин, валокордин), кодеїн, блокатори Н2-рецепторів гістаміну, пропранолол посилюють знеболювальну дію метамізолу натрію.

Сарколізин, мерказоліл, тіамазол, препарати, що пригнічують активність кісткового мозку, в т. ч. препарати золота, – збільшується ймовірність гематотоксичності, в т. ч. розвитку лейко-пенії.

Метотрексат – метамізол у високих дозах може призвести до збільшення концентрації метотрексату в плазмі крові та посилення його токсичних ефектів (насамперед на травний тракт і систему кровотворення). Циклоспорин – знижується концентрація циклоспорину в плазмі крові.

Сульфоніламідні пероральні гіпоглікемічні препарати – можливе посилення їх гіпоглікемічної дії при застосуванні разом з НПЗП, у т. ч. з метамізолом натрію. Діуретики (фуросемід) – можливе зниження діуретичного ефекту.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 15 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 5 супозиторіїв у стрипі, по 2 стрипи в пачці з картону.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стадник Анна Олеговна
Провизор

Стаднік Ганна, закінчила НМУ ім. О. О. Богомольця, факультет фармацевтичний, спеціальність "Загальна фармація"

Працювала в: КП "Фармація" провзор-інтерн, ТОВ "Аптека мінеральні води" провізор, ТОВ "ДЕНДІ-ФАРМ" провізор, ТОВ "Моріон"

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.