Ангілекс-Здоров'я (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: гексетидин - 1 мл, холіну саліцилат - 1 мг, хлорбутанолу гемігідрат - 5 мг.

Компоненти доповнені сахарином натрію, полісорбатом, кислотою пропионовой, етанолом 96%, маслом лимонним, маслом ганусовим, ментолом, олією м'яти, евкаліптол, метилсаліцилатом.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я", Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Фармакологічні властивості:

Дія препарату Ангілекс-Здоров'я здійснюється за рахунок активних складових.

Протимікробну (переважно бактеріостатичну) дію на Грам (+) і Грам (-) аероби і анаероби забезпечує Гексетидин, який конкурентно зв'язується з тіаміном - білком, що забезпечує зростання мікроорганізмів, і гальмує тим самим зростання і розвиток хвороботворних мікробів.

Холіну саліцилат володіє обезболюючою, антипіретною і протизапальною дією. Аналгезуючий ефект забезпечує хлорбутанол.

Показання до застосування:

Застосовується в терапії ангін, фарингітів, ларингітів, гінгівітів, стоматитів, афт слизової рота.

Для догляду після лікувальних процедур у стоматолога.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до складових. Хвороби верхніх дихальних шляхів , що супроводжуються підвищеною чутливістю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Так як в складі Ангілекс-Здоров'я є спирт, необхідно уникати потрапляння всередину, на кон'юнктиву очей. Не для тривалого використання, так як може впливати на мікробіоциноз порожнини рота, змінюючи його, що може спровокувати активізацію бактеріального і мікотичного процесу. Збереження симптомів довше 5 днів або поява гіпертермії вимагає перегляду тактики лікування.

Ангілекс-Здоров'я підвищує судомну активність у дітей і у пацієнтів з епілепсією в минулому. Ментол, що входить до складу, підвищує ризик ларингоспазму у дітей.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не дозволений до застосування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Рекомендовано утриматися від водіння протягом перших 30-40 хвилин після застосування ліків.

Спосіб застосування та дози:

Використовують, зрошуючи слизову порожнини рота. Для дорослих і підлітків 1 розпилення Ангілекс-Здоров'я спрей від 4 до 6 разів на день. Для дітей до 15 років розпорошувати 2-3 рази на день. Загальна тривалість застосування до 5 днів. Використовують дітям від 6 років.

Передозування:

Інтоксикація алкоголем можлива лише в разі прийому великої кількості ліків малолітньою дитиною.

Можливо посилення побічних явищ.

Побічні дії:

У вигляді ангіоневротичного набряку, ларингоспазму, бронхоспазму, змін смаку і нюхових відчуттів, кашлю, задишки, сухості в роті, дисфагії, збільшення слинних залоз, нудоти, блювоти. У порожнині рота можливі зміна забарвлення зубної емалі і сосочків язика, порушення сенситивності пропріорецепторів слизового покриву ротової порожнини по типу печіння, оніміння, свербіння, бульбашкових висипань.

При небажаних реакціях слід звернутися за допомогою фахівця.

Лікарська взаємодія:

Лужні розчини можуть блокувати активність препарату. Уникати одночасного прийому з іншими антисептиками.

Термін придатності:

До 3 років.

Умови зберігання:

В температурному режимі до 25 ° С.

Форма випуску / упаковка:

Флакон 50 мл з оральним розпилювачем в коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 мл препарату містить гексетидину 1 мг, холіну саліцилату 5 мг, хлорбутанолу гемігідрату у перерахуванні на хлорбутанол 2,5 мг;
  • допоміжні речовини: сахарин натрію, полісорбат, кислота пропіонова, етанол 96 %, олія лимонна, олія анісова, ментол, олія м’яти перцевої, евкаліптол, метилсаліцилат, вода очищена.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, злегка забарвлений розчин зі специфічним ароматним запахом.

Виробник:

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Місцезнаходження виробника:

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Дія препарату зумовлена трьома активними інгредієнтами.

Антибактеріальна і протигрибкова активність. Гексетидин має антибактеріальний вплив як на грампозитивні, так і на грамнегативні штами мікроорганізмів, як на аеробів, так і на анаеробів.

Слід відзначити, що на аеробні штами він має в основному бактеріостатичний вплив, бактерицидна дія – слабка. На анаеробні штами гексетидин має виражений бактерицидний вплив. Механізм дії полягає у конкурентній взаємодії з тіаміном: структура гексетидину схожа на структуру тіаміну, необхідного для росту мікроорганізмів.

Протизапальна активність. Холіну саліцилат чинить аналгезуючу, жарознижувальну і протизапальну дію. Для лікування захворювань ротової порожнини.

Знеболювальна активність забезпечується хлорбутанолом. Застосовувати в отоларингології (краплі у ніс, полоскання) та у стоматологічній практиці (аплікації та зрошення) як анестетик.

Фармакокінетика.

Активні речовини фіксуються на слизовій оболонці ротової порожнини, звідки вони поступово вивільняються.

Показання до застосування:

Місцеве лікування інфекційних захворювань і запальних процесів ротової порожнини та глотки: ангіни, гострі і хронічні тонзиліти, фарингіти, ларингіти; гінгівіти, стоматити, афти.

Догляд за ротовою порожниною після стоматологічних втручань.

Протипоказання:

Виявлена алергія (підвищена чутливість) до компонентів препарату. Протипоказано пацієнтам із атрофічним фарингітом, бронхіальною астмою або з будь-якими іншими захворюваннями дихальних шляхів, пов’язаними з наявною гіперчутливістю дихальних шляхів.

Особливості застосування:

При застосуванні препарат не ковтати та уникати контакту з очима, оскільки він містить етанол. Не рекомендується тривале застосування, оскільки може змінитися природна мікробна рівновага ротової порожнини і горла, де є ризик бактеріального та грибкового розповсюдження. При появі загальних клінічних ознак бактеріальної інфекції має бути передбачена загальна антибактеріальна терапія. Якщо симптоми зберігаються довше 5 днів і/або підвищена температура тіла, необхідно переглянути тактику лікування.

Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам із епілепсією. Препарат може зменшувати епілептичний поріг та спричиняти судоми у дітей. Обережно застосовувати у пацієнтів із алергічними реакціями, включаючи астму, особливо у пацієнтів із алергією до ацетилсаліцилової кислоти. Препарат містить етанол, тому його слід з обережністю призначати пацієнтам із захворюванням печінки. Є ризик виникнення ларингоспазму у дітей із-за наявності ментолу.

При посиленні запалення лікування препаратом слід припинити.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Дані досліджень у людей щодо можливості проникнення крізь плаценту та екскреції у грудне молоко гексетидину відсутні, тому препарат не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат містить етанол. Водіям не рекомендується керувати автомобілем упродовж 30 хвилин після застосування препарату.

Діти:

Не слід застосовувати препарат дітям віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати місцево для зрошення ротової порожнини.

Дорослим і дітям віком від 15 років: 1 розпилення 4-6 разів на добу.

Дітям віком від 6 до 15 років: 1 розпилення 2-3 рази на добу.

Курс лікування – не довше 5 днів.

Передозування:

Через всмоктування достатньої кількості препарату може виникнути алкогольна інтоксикація через вміст етилового спирту.

Концентрація гексетидину, що міститься у препараті, не є токсичною, якщо останній використовувати за призначенням. Виникнення гострої алкогольної інтоксикації вкрай малоймовірне. Якщо дитина проковтнула значну дозу препарату, може виникнути алкогольна інтоксикація через вміст етилового спирту. Відсутні випадки надмірного застосування гексетидину, що призводять до виникнення реакцій гіперчутливості.

Можливе посилення побічних ефектів і алергічні реакції.

Лікування: припинення застосування препарату, симптоматична терапія.

Побічні дії:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи кропив’янку, ангіоневротичний набряк, алергічні реакції, включаючи ларингоспазм, бронхоспазм, шкірні реакції.

З боку нервової системи: порушення смаку (у т. ч. агевзія, дисгевзія) і нюху, зміна смакових відчуттів упродовж 48 годин (відчуття «солодкого» може двічі змінюватися на відчуття «гіркого»).

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: кашель, задишка.

З боку травної системи: сухість у роті, дисфагія, збільшення слинних залоз, біль при ковтанні. При випадковому проковтуванні препарату можуть виникнути шлунково-кишкові розлади, насамперед, нудота і блювання.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: алергічний контактний дерматит, шкірні висипання.

Загальні порушення та стан місця застосування: місцеві реакції, включаючи оборотну зміну кольору зубів і язика; чутливість слизової оболонки, а саме: печіння, відчуття оніміння; подразнення (болісність, відчуття жару, свербіж) язика та/або слизової оболонки ротової порожнини; зниження чутливості; парестезія слизової оболонки; запалення; пухирці; виникнення виразок на слизовій оболонці; відчуття першіння у горлі, набряк у місці контакту, сухість слизової оболонки носа/горла.

Ризик сенсибілізації до компонентів препарату.

При виникненні будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату і обов’язково звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

Не застосовувати разом із препаратами, що містять антисептики (може бути взаємодія з іншими антисептичними лікарськими засобами). Гексетидин може бути інактивований лужними розчинами.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 30 мл у балоні, забезпеченому клапаном-насосом з насадкою-розпилювачем і захисним ковпачком у коробці; по 50 мл у флаконі з оральним розпилювальним пристроєм і захисним ковпачком у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.