Антикоагулянту Цитрату Декстрози А (Ацд-А) (Combined drugs) інструкція із застосування

Антикоагулянта Цитрат Декстрозы А (Ацд-А) фото, інструкція
Дозування:
Антикоагулянту Цитрату Декстрози А (Ацд-А) розчин по 1000 мл у конт. №14 (1х14)
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Бакстер Хелскеа Корпорейшн, США/ Бельгія

Фармакотерапевтична група:

Допоміжні речовини

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1000 мл розчину містять кислоти лимонної безводної 7,3 г або кислоти лимонної моногідрату 8 г, натрію цитрату дигідрату 22 г, декстрози моногідрату 24,5 г; допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

стерильний, безбарвний, прозорий розчин.

Виробник:

Бакстер Хелскеа Корпорейшн, США/ Бельгія

Фармакотерапевтична група:

Допоміжні речовини

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Антикоагулянту Цитрату Декстрози Розчин А (АЦД-А) – стерильний апірогенний розчин, який запобігає згортанню крові і забезпечує необхідні поживні речовини для посилення метаболізму і стабілізації клітин під час зберігання крові. Як у випадку інших живих систем, цілісність клітин крові під час зберігання залежить від точного біохімічного балансу багатьох речовин, особливо глюкози, іонів водню (рН) і аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ). Для підтримання процесу безперервного вироблення АТФ шляхом гліколізу глюкоза має бути в наявності в необхідній кількості. Кількість лимонної кислоти і цитрату натрію достатня для зв'язування іонізованого кальцію, який присутній у цільній крові. Цитрат запобігає згортанню крові шляхом пригнічення кількох залежних від кальцію стадій коагуляційної системи. Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання до застосування:

Запобігання згортанню донорської крові та зберігання крові або її компонентів.

Протипоказання:

Переливання крові із дозуванням Антикоагулянту Цитрату Декстрози Розчину А (АЦД-А) протипоказане при наявності гіперчутливості до компонентів препарату. Підвищена кровоточивість внаслідок порушення протизгортальної системи.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Існує можливість ускладнень при швидкому переливанні великої кількості крові із дозуванням Антикоагулянту Цитрату Декстрози Розчину А (АЦД-А) у пацієнтів з порушеною функцією печінки і нирок або із захворюваннями серця (гіпокаліємія призводить до епілептичних нападів і серцевих розладів). У такому разі необхідно стежити за рівнем калію в організмі.Для запобігання виникненню гіпотермії як ускладнення необхідно підігрівати кров до температури 37 °С при проходженні через пристрій для переливання крові.Контейнер з розчином слід виймати із зовнішньої упаковки безпосередньо перед застосуванням.Контейнер одноразового використання, тому невикористані залишки знищити.Застосовувати тільки прозорий розчин і в разі, якщо контейнер не пошкоджений.Після видалення захисного мішка перевірити контейнер на відсутність витоку шляхом міцного стискання протягом 1 хв. При виявленні витоку розчин вилити, оскільки стерильність може бути порушена.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосовування у період вагітності або годування груддю можливе лише у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час застосування препарату слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Оскільки досвід застосування препарату дітям відсутній, його призначають тільки у виключних випадках, ретельно зважуючи користь/ризик.

Спосіб застосування та дози:

Не застосовувати розчин для прямого внутрішньовенного введення!Розчин призначений для застосування тільки в апаратурі для плазмоцитоферезу. Процедуру забору крові та обробку її компонентів треба виконувати відповідно до інструкції для застосування апаратури з дотриманням суворих правил асептики. Залежно від типу апаратури та протоколу обробки крові співвідношення крові до Антикоагулянту Цитрату Декстрози Розчину А (АЦД-А) становить 6,5 : 1 - 12 : 1, тобто на 100 мл крові треба додавати 8 - 15 мл розчину антикоагулянту.

Передозування:

Не спостерігається.

Побічні дії:

Порушення з боку імунної системи: гарячка, озноб.Алергічні реакції: кропив’янка, але рідко можуть спостерігатися утруднення дихання та ангіоневротичний набряк.Дуже рідкими, але небезпечними побічними реакціями можуть бути анафілактоїдні реакції, тяжка задишка, набряк легенів і/або набряк гортані, бронхоспазм і/або ларингоспазм.Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: при високій швидкості введення або трансфузії великих об’ємів крові може спостерігатися циркуляторне перевантажування, що призводить до набряку легенів. Найбільшому ризику піддаються пацієнти літнього віку і такі, що страждають на тяжку хронічну анемію.Кардіальні порушення: швидка інфузія великої кількості холодної крові може знизити температуру тіла пацієнта, що може призвести до серцевої аритмії і навіть до зупинки серця.Порушення з боку нервової системи: у поодиноких випадках – парестезія, здебільшого навколо рота, а також м’язове посмикування, епілептичні напади.У пацієнтів з тяжкими захворюваннями печінки або нирок може спостерігатися цитратна токсичність, що відображає зниження рівня іонізованого кальцію внаслідок присутності в кровообігу великої кількості цитратного антикоагулянту. Цитратна кров, що вводиться з високою швидкістю, може швидко потрапити в серце й спричинити вентрикулярну аритмію. Для виявлення фізіологічно істотних змін рівня кальцію необхідні ЕКГ і контроль рівня іонізованого кальцію в плазмі. У пацієнтів з порушеннями кровообігу або метаболізму можливе виникнення ацидозу або алкалозу, а також гіпер- або гіпокаліємії.Загальні розлади: рідко – нудота, блювання; дуже рідко – головний біль.

Лікарська взаємодія:

Не встановлена.

Термін придатності:

1,5 року.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Не перегрівати! Не заморожувати!Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 500 мл або 1000 мл у пластикових контейнерах, запечатаних у поліетиленові мішки. По 20 контейнерів (№ 1 ´ 20) або по 24 контейнери (№ 1 ´ 24) місткістю 500 мл і по 14 контейнерів (№ 1 ´ 14) місткістю 1000 мл у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Не змішувати ні з якими іншими лікарськими засобами.Застосовувати тільки в апараті для плазмоцитоферезу.

Місцезнаходження

65 Піттс Стейшен Роад, Меріон, Північна Кароліна 28752, США.

Місцезнаходження

Бульвар Рене Бранкуарт, 80, В-7860 Лессін, Бельгія.

Додаткові дані

Дозування:
Антикоагулянту Цитрату Декстрози А (Ацд-А) розчин по 1000 мл у конт. №14 (1х14)
Реєстрація:
№ UA/0002/01/01 від 17.12.2008. Наказ № 751 від 17.12.2008
МНН:
Фарм. група:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.