Анузол (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: один супозиторій включає в себе 100 міліграм ксероформу, 20 міліграм алкалоїдів беладони, 50 мілірам сульфату цинку.

Решта компонентів: жир твердий, гліцерин.

Лікарська форма:

супозиторії

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Монфарм, ПАТ, Україна, 19100, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування геморрою та анальних тріщин для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Супозиторії Анузол діють на пошкоджену слизову оболонку прямої кишки антисептично, сприяють загоєнню ран. Знижує спазм та біль.

Показання до застосування:

Використовують для лікування геморою, ефективний при тріщинах ануса.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного з компонентів засобу Анузол.

Не використовують при недостатності роботи серця, порушеннях роботи серцевого м‘яза, при проблемах стравоходу, непрохідності ШКТ, при порушеннях сечовипускання.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Обережно призначають препарат людям з гіпертрофованою передміхуровою залозою, людям, що страждають на хворобу Дауна, при ДЦП, при порушеннях роботи ШКТ. Призначають під контролем спеціаліста людям із захворюванням легень.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У такі фізіологічні періоди засіб не призначають.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Зважаючи побічні реакції, що можуть бути на прийом Анузолу, необхідно утримуватись від діяльності, що потребує підвищеної пильності.

Спосіб застосування та дози:

Супозиторії Анузол призначені дорослим людям для введення ректально. Застосовують один супозиторій два чи три рази/доб. Курс введення засобу визначає спеціаліст.

Передозування:

Після прийому високої дози Анузолу можливе виникнення побічних відповідей, порушення роботи ШКТ, виникнення нервових явищ, зниження роботи ЦНС.

Побічні дії:

Можливі розлади у роботі ШКТ, недостатність роботи нирок, затримка сечі, розлади роботи серцевого м‘яза, судин, зміна у роботі ЦНС, імунні реакції та алергічні відповіді.

Лікарська взаємодія:

Не використовують Анузол супозиторії сумісно з новокаїнамідом, хінідином, таніном.

Анузол сприяє послабленню дії наркотичних речовин, знижує анальгезуючу дію опіатів.

Дію засобу збільшує галоперидол, нітрати, димедрол, дипразин.

Пеніцилін у сумісності з Анузолом потенціює дію обох засобів, а при одночасному введенні з сульфаніламідами посилюється токсичність на нирки.

При використанні з НПЗЗ можливе виникнення побічних дій препаратів.

При виникненні проблем з перистальтикою кишківника виникає зниження всмоктування препарату.

Термін придатності:

Для використання придатний два роки.

Умови зберігання:

Зберігають у недоступності для дітей при температурі не вище 15 градусів Цельсія.

Форма випуску / упаковка:

Супозиторії упаковують у стрипи по 5 штук, по одному стрипі в упаковці із картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 супозиторій містить ксероформу 100 мг (0,1 г), екстракту беладонни густого (Belladonnae extractum spissum) у перерахуванні на вміст суми алкалоїдів 1,5 % 20 мг (0,02 г), цинку сульфату 50 мг (0,05 г);
  • допоміжна речовина: жир твердий, гліцерин.

Лікарська форма:

супозиторії

Основні фізико-хімічні властивості:

Супозиторії жовтого кольору з коричнюватим або зеленуватим відтінком, із запахом ксероформу. Допускається поява ледь помітного білого нальоту на поверхні супозиторія.

Виробник:

Монфарм, ПАТ

Місцезнаходження виробника:

Україна, 19100, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування геморрою та анальних тріщин для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Властивості Анузолу обумовлені ефектами інгредієнтів, які входять до його складу, зокрема антисептичними, в’яжучими, підсушувальними, спазмолітичними, знеболювальними, що сприяє загоюванню ран слизової оболонки прямої кишки.

При введенні супозиторія у пряму кишку ефект препарату проявляється через 15-90 хв. Тривалість резорбційної дії алкалоїдів коливається від 2 до 6 годин.

Показання до застосування:

Геморой, тріщини заднього проходу у дорослих.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Миготлива аритмія, тахікардія, хронічна серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, мітральний стеноз, тяжка артеріальна гіпертензія. Гостра кровотеча. Тиреотоксикоз. Гіпертермічний синдром, захворювання шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються непрохідністю (ахалазія стравоходу, стеноз воротаря, атонія кишечнику). Закритокутова глаукома. Печінкова і ниркова недостатність. Міастенія gravis. Аденома передміхурової залози у стадії декомпенсації, гостра затримка сечі.

Особливості застосування:

З обережністю застосовувати пацієнтам з гіпертрофією передміхурової залози без обструкції сечовивідних шляхів; з хворобою Дауна, при дитячому церебральному паралічі; рефлюкс-езофагіті; грижі стравохідного отвору діафрагми, що поєднується з рефлюкс-езофагітом; неспецифічному виразковому коліті; мегаколоні; пацієнтам з ксеростомією; хворим літнього віку або ослабленим хворим; при хронічних захворюваннях легень без оборотної обструкції; при хронічних захворюваннях легень, що перебігають із низьким продукуванням густого мокротиння, яке важко відділяється, особливо в ослаблених хворих; при вегетативній (автономній) нейропатії.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Враховуючи можливість появи таких побічних реакцій як запаморочення, галюцинації, порушення акомодації, під час застосування препарату слід утримуватись від керування автотраспортом або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Не застосовувати.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати ректальноВводити у пряму кишку – по

1 супозиторію 2-3 рази на день. Максимальна добова доза – 7 супозиторіїв. Тривалість застосування залежить від тяжкості захворювання та вираженості лікувального ефекту.

Передозування:

Симптоми: посилення проявів побічних реакцій, нудота, блювання, зниження артеріального тиску, збудження, тремор, судоми, безсоння, сонливість, галюцинації, дратівливість, гіпертермія. Пригнічення центральної нервової системи, пригнічення активності дихального і судинорухового центрів, затримка сечовипускання, гіпертермія.

Лікування. Промивання шлунка, парантеральне введення холіноміметиків та антихолінестеразних засобів. При гіпертермії показані вологі обтирання і жарознижувальні засоби; при збудженні – внутрішньовенне введення тіопенталу натрію або оксибутирату натрію; при мідріазі – місцево у вигляді очних крапель фосфакол, фізостигмін, пілокарпін. У випадку розвитку нападу глаукоми негайно у кон'юктивальний мішок закапувати 1 % розчин пілокарпіну кожну годину по 2 краплі і підшкірно вводити 1 мл 0,05 % розчину прозерину 3-4 рази на добу.

Побічні дії:

Шлунково-кишкові розлади: сухість у роті, відчуття спраги, порушення смакових відчуттів, дисфагія, зменшення моторики кишечнику аж до атонії, зменшення тонусу жовчовивідних шляхів та жовчного міхура, запор, діарея.

Порушення з боку нирок та сечовивідних шляхів: утруднення та затримка сечовипускання.

Кардіальні розлади: тахікардія; відчуття серцебиття; аритмія; включаючи екстрасистолію; ішемія міокарда.

Судинні розлади: почервоніння обличчя, відчуття припливів.

Неврологічні розлади: головний біль, запаморочення, нервозність, безсоння.

Порушення з боку органів зору: розширення зіниць, фотофобія, параліч акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску, тимчасові розлади зору.

Порушення з боку дихальної системи та органів середостіння: утворення в'язкого мокротиння, що тяжко відкашлюється.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: у тому числі шкірні висипання, кропив'янка, ексфоліативний дерматит.

Порушення з боку імунної системи: у тому числі анафілактичні реакції, анафілактичний шок.

Інші: зменшення потовиділення, сухість шкіри, дизартрія, печіння у ділянці заднього проходу.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

При застосуванні препарату з інгібіторами моноамінооксидази виникають аритмія серця; з хінідіном, новокаїнамідом – спрстерігається синергізм холінолітичного ефекту; з препаратами конвалії, з таніном спостерігається фізико-хімічна взаємодія, що призводить до взаємного послаблення ефектів. Анузол зменшує тривалість та глибину дії наркотичних засобів, послаблює аналгетичну дію опіатів. При одночасному застосуванні з димедролом або дипразином дія атропіну посилюється; нітратами, галоперидолом, кортикостероїдами для системного застосування – зростає вірогідність підвищення внутрішньоочного тиску, з сертраліном – посилюється депресивний ефект обох препаратів, зі спіронолактоном, міноксидилом – знижується ефект спіронолактону та міноксидилу, з пеніцилінами – посилюється ефект обох препаратів, з нізатидином – посилюється дія нізатидину, з кетоконазолом – зменшується всмоктування кетоконазолу, з аскорбіновою кислотою та аттапульгітом – знижується дія Анузолу, з пілокарпіном – знижується ефект пілокарпіну при лікуванні глаукоми, з окспренолоном – знижується антигіпертензивний ефект препарату. Під дією октадину можливе зменшення гіпосекреторної дії препарату. Під дією октадину можливе зменшення гіпосекреторної дії препарату, який послаблює дію М-холіноміметиків та антихолінестеразних засобів. При одночасному застосуванні з сульфаніламідними препаратами зростає ризик ураження нирок, з препаратами, що містять калій – можливе утворення виразок кишечнику, з нестероїдними протизапальними засобами – зростає ризик утворення виразок шлунка та кровотеч. Дія Анузолу може бути посилена при одночасному застосуванні інших препаратів з антимускариновим ефектом: М-холіноблокаторів, протипаркінсонічних припаратів (амантадин), спазмолітиків, деяких антигістамінних засобів, препаратів групи бутирофенону, фенотіазинів, диспірамідів, хінідину та трициклічних антидепресантів, неселактивних інгібіторів зворотного нейронального захоплення моноамінів.

Пригнічення перистальтики під дією Анузолу може призвести до зміни всмоктування інших лікарських засобів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

В оригінальній упаковці при температурі не вище 15 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 5 супозиторіїв у стрипі. По 2 стрипи у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.