Анзибел (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: хлоргексидину гідрохлориду 5 мг, бензокаїну 4 мг, еноксолону 3 мг.

Компоненти доповненi сорбітом (Е 420), калію ацесульфамом, магнію стеаратом, смаковою добавкою ментолу, лимону, меду.

Лікарська форма:

пастилки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Нобел Ілач Санаї Ве Тіджарет А.Ш., Туреччина, Квартал Санкаклар, пр. Ескі Акчакоджа, №299, 81100 м. Дюздже

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Фармакологічні властивості:

Пастилки Анзибел надають антисептичну дію в ротоглотцi за рахунок компонентів, що входять до складу. Хлоргексидин, порушуючи структуру бактеріальної стінки, в мінімальній дозі діє бактеріостатично, а в високій - бактерицидно. Проявляє активність по відношенню до стафілококiв, стрептококiв, эшерихiй, кандид. Протей і клебсiєла не чутливі до хлоргексидину. Усунення болю при виразках порожнини ротоглотки здійснюється за рахунок бензокаїну.

Протигерпетична дія (Herpes simplex і Herpes zoster) з забезпеченням протизапальної та анальгетичної дії здійснюється за рахунок енкосолону.

Показання до застосування:

Запальні захворювання ротоглотки.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до складових.

Фенилкетонурiя.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Середню ефективну рекомендовану дозу перевищувати не можна.

З обережністю призначати пацієнтам похилого віку, ослабленими хронічними захворюваннями, гострими інфекційними захворюваннями, так як анестетики з бензокаїном можуть викликати в цієї категорії хворих явища системної токсичності. Енолоксол призводить до затримки рідини, підвищення системного артерiального тиску у цієї категорії пацієнтів.

Можлива перехресна реакція гіперсенситивності у пацієнтів з непереносимістю анестетиків ефірного типу, паребенів, з розвитком алергії до бензокаїну.

Обережно застосовувати при вираженому травматичному пошкодженні слизової оболонки роту через ризик підвищення всмоктування анестетика.

Пiд час прийому препарату необхідно стежити за ретельним гігієнічним доглядом в ротовій порожнині. Хлоргексидин сприяє утворенню каменів на поверхні зубів і незворотньо забарвлює нерівні краї зубів і поверхню пломбувального матеріалу!

Через вмiст сорбiту протипоказаний при спадковiй фруктознiй непереносимості.

З обережністю використовувати при порушенні функції нирок, у пацієнтів з хронічними гастро-дуоденімами - можливе погіршення стану через підвищення вмісту калію в шлунку.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Анзибел вагітним протипоказаний, так як вплив на організм жінки та плоду досліджено недостатньо.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують шляхом розсмоктування пастилок. В дорослому та підлітковому віці по одній з 3-х годинними проміжками (до 8 пастилок в день). Тривалість терапії в середньому займає не більше 7 днів. Якщо присутня негативна динаміка - слід проконсультуватися у спеціаліста. Анзибел дітям не застосовують.

Передозування:

Випадки передозування не зафіксовані.

Теоретично можливі порушення мінерального обміну по типу гіпернатриємії, гіпокаліємії, набряків, підвищення артеріального тиску.

У дітей у разі передозування хлоргексидину можуть з'явитися симптоми алкогольної інтоксикації.

Зростання рівню бензокаїну в крові призводить до затуманення зору, двоїння в очах, головокружіння, судом, шумів у вухах, дисфункції ЦНС, що проявляється зміною фаз збудження і гальмування, підвищенням пiтливості, зниженням АТ, зменшенням ЧСС, пригніченням роботи ССС. Терапiя проводиться в спеціалізованому відділенні.

Побічні дії:

Проявляються алергічними реакціями, заложенiстю носу, зсвербіжем, крапивницею, контактним дерматитом, пастознiстю, артеріальною гіпертензією.

Лікарська взаємодія:

Анзибел не cлiд комбiнувати з йод-вмiсними препаратами, антисептиками. При проведенні анестезії необхідно враховувати, що бензокаiн пригнічує метаболізм місцевих анестетиків. Біологічна антибактеріальна активність сульфаніламiдів може знижуватися під впливом метаболітів бензокаїну.

Еноксолон, що входить до складу, потенціює дію гідрокортизонів.

Термін придатності:

До 3 років.

Умови зберігання:

В температурному режимі до 25 ° С без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

В коробцi по 1 або 3 блiстери, по 10 пастилок в кожному.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • 1 пастилка містить хлоргексидину гідрохлориду 5 мг, бензокаїну 4 мг, еноксолону 3 мг;

допоміжні речовини:

  • пастилки: сорбіт (Е 420), калію ацесульфам, магнію стеарат.
  • пастилки зі смаком ментолу: сорбіт (Е 420), калію ацесульфам, магнію стеарат, смакова домішка ментолу.
  • пастилки зі смаком меду та лимона: сорбіт (Е 420), калію ацесульфам, магнію стеарат, смакова домішка лимона, смакова домішка меду.

Лікарська форма:

пастилки

Основні фізико-хімічні властивості:

  • круглі, двоопуклі пастилки білого або майже білого кольору, гладенькі з одного боку та з логотипом «ŋ» – з іншого;
  • круглі, двоопуклі пастилки білого або майже білого кольору, із запахом ментолу, гладенькі з одного боку та з логотипом «ŋ» – з іншого;
  • круглі, двоопуклі пастилки білого або майже білого кольору із запахом лимона та меду, гладенькі з одного боку та з логотипом «ŋ» – з іншого.

Виробник:

Нобел Ілач Санаї Ве Тіджарет А.Ш., Туреччина

Місцезнаходження виробника:

Квартал Санкаклар, пр. Ескі Акчакоджа, №299, 81100 м. Дюздже

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Фармакологічні властивості:

Анзибел® – комбінований антисептичний препарат для місцевого застосування в орофарингеальній ділянці. Фармакологічний ефект забезпечується компонентами, що входять до складу препарату.

Хлоргексидин чинить бактеріостатичну дію у низьких концентраціях і бактерицидну – в високих. Механізм дії хлоргексидину полягає в утворенні зв’язків із клітинною мембраною бактерій, що призводить до порушення їхньої структури. Активний щодо стафілококів, стрептококів, Candida albicans, Escherichia coli та деяких аеробних та анаеробних бактерій. Слабкочутливі до хлоргексидину Proteus, Pseudomonas, Klebsiella spp.

Бензокаїн чинить місцеву знеболювальну дію при наявності вираженого больового синдрому. Застосовується для лікування ранок слизової оболонки порожнини рота чи язика.

Еноксолону властиві протизапальні та анальгетичні властивості, а також виражена противірусна дія щодо вірусів, які містять ДНК або РНК, а також різних штамів вірусів Herpes simplex і Herpes zoster.

Показання до застосування:

Місцеве лікування симптомів при інфекційних запальних захворюваннях порожнини рота і глотки.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату або відома гіперчутливість до інших засобів з анестетичною активністю, похідних ефірів з анестетичною активністю. Фенілкетонурія.

Особливості застосування:

Не перевищувати рекомендовану дозу.

При застосуванні місцевих анестетиків, в тому числі бензокаїну, існує підвищений ризик виникнення системної токсичності у пацієнтів літнього віку, при гострих захворюваннях чи у ослаблених пацієнтів. При застосуванні еноксололу у пацієнтів літнього віку у високих дозах або при тривалому застосуванні можливі затримка рідини, набряк і артеріальна гіпертензія.

У пацієнтів із порушенням переносимості до місцевих анестетиків ефірного типу (особливо похідних параамінобензоїлової кислоти (ПАБА), парабенів, чи парафенілендиамін (фарба для волосся) може також відмічатися порушення переносимості до бензокаїну.

Необхідно оцінювати співвідношення користь/ризик у наступних ситуаціях: тяжкі травми слизової оболонки (підвищене всмоктування анестетиків), на поверхнях заповнення пломб чи нерівних краях можливе незворотнє забарвлення внаслідок дії хлоргексидину.

Препарат містить бензокаїн, який може спричинити позитивний результат допінг-тесту у спортсменів.

Анзибел® містить сорбіт, не рекомендується застосовувати пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози.

Анзибел® містить ацесульфам калію, що слід брати до уваги пацієнтам із порушенням або зниженою функцією нирок чи у пацієнтів, які знаходяться на калій-контрольованій дієті.

Оскільки препарат містить ацесульфам калію, то існує ризик підвищення рівня калію у шлунку у пацієнтів із недостатньою абсорбцією калію. Підвищення рівня калію може спричинити подразнення шлунка і діарею.

У пацієнтів з періодонтитом хлоргексидин може спричинити збільшення над’ясневого каменю.

Необхідно підтримувати належну гігієну ротової порожнини за допомогою зубної пасти проти зубного каменю з метою запобігання накопичення каменю та забарвлення зубів через дію хлоргексидину.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Анзибел® не слід застосовувати у період вагітності.

Еноксолон при застосуванні у високих дозах та у дозах вище, ніж 60 мг/добу, і тривалому застосуванні може сприяти затримці рідини, набряку та артеріальній гіпертензії, що слід враховувати у вагітних жінок.

Немає достатніх даних щодо застосування хлоргексидину та бензокаїну вагітним.

Невідомо, чи проникають активні компоненти препарату в грудне молоко, тому препарат не слід застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Ефективність і безпека застосування препарату Анзибел® дітям віком до 12 років не встановлені, тому не слід призначати препарат цій віковій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовувати у ротову порожнину. Пастилки тримати до повного розсмоктування.

Рекомендовані дози для дорослих і дітей віком від 12 років: 1 пастилка з інтервалом 2-3 години (максимальна добова доза – 8 пастилок).

Застосовувати після їди та після чищення зубів.

Рекомендується не полоскати рота та не пити великого об’єму рідини впродовж 2 годин після смоктання пастилок.

Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання і зазвичай становить від 3 до 7 днів, але якщо симптоми захворювання зберігаються або посилюються через 2 доби після початку застосування препарату, слід звернутися до лікаря.

Передозування:

Передозування малоймовірне.

У випадку передозування еноксолону можуть виникати гіпермінералкортикоїдизм, затримка натрію і втрата калію, набряк, підвищений артеріальний тиск і пригнічення альдостерон-ренін-ангіотензинової системи.

При передозуванні хлоргекседином, особливо у дітей, відмічаються симптоми алкогольного отруєння (невиразне мовлення, оніміння чи хитка хода).

Незважаючи на низьке всмоктування бензокаїну, при надлишковому вмісті може спричиняти системне всмоктування, симптомами якого можуть бути затуманення зору, диплопія, запаморочення, судоми, дзвін у вухах, збудження (стимуляція ЦНС), що змінюється сонливістю (пригнічення ЦНС), підвищена пітливість, зниження артеріального тиску, уповільнення пульсу та порушення ритму серця, пригнічення серцево-судинної системи.

Лікування передозування хлоргекседином симптоматичне. Лікування включає застосування при необхідності кисню чи штучного дихання. Лікування пригнічення кровообігу вимагає застосування вазоконстрикторів і рідини. У пацієнтів може виникати метгемоглобінемія (утруднене дихання, запаморочення, слабкість, втома, млявість), при якій необхідно застосовувати метиленовий синій.

Побічні дії:

З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи закладеність носа.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: свербіж, кропив’янка, шкірні висипання, контактний дерматит.

З боку серцево-судинної системи: при хронічному застосуванні можуть бути набряк, артеріальна гіпертензія.

З боку травної системи: зміна смаку, зубний наліт, зміна забарвлення/пігментація зубної емалі (коричневі плями), пломб і зубних протезів, паротит, подразнення слизової оболонки шлунка, діарея, болючість язика і слизової оболонки порожнини рота, подразнення або запалення слизової оболонки рота та язика, а також печіння, свербіж, набряк чи почервоніння роту чи навколо рота.

Лікарська взаємодія:

Не застосовувати з іншими лікарськими засобами, що містить антисептики.

Не рекомендується одночасне застосування з препаратами, що містять йод.

Препарат за рахунок наявності бензокаїну взаємодіє з інгібіторами холінестерази (пригнічує метаболізм місцевих анестетиків, існує підвищений ризик системної токсичності), сульфаніламідами (метаболіти бензокаїну можуть пригнічувати антибактеріальну активність сульфаніламідів).

Одночасне застосування еноксолону та гідрокортизону може спричинити потенціювання дії останнього на шкіру.

Взаємодія з діагностичними тестами.

Може виникати взаємодія з діагностичними тестами для визначення функції підшлункової залози, використовуючи бентиромід. Результати невалідовані, тому що бензокаїн метаболізується ариламінами, і також підвищує кількість параамінобензоїлової кислоти (ПАБА). Рекомендовано припинити лікування щонайменше за 3 дні перед проведенням тесту.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 пастилок у блістері.По 10 пастилок у блістері, по 1 або по 3 блістери в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.