Артросан (Oxaceprol) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Хефасаар ХФФ, ГмбХ для "МІП Фарма ГмбХ", Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях опорно-рухового апарату. Нестероїдні протизапальні і про

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: oxaceprol;1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить оксацепролу 200 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, макрогол 6 000, макрогол 12 000, тальк, магнію стеарат; плівкова оболонка (титану діоксид (Е 171), хіноліновий жовтий (Е 104), жовтий захід (Е 110), тальк, повідон, пропіленгліколь, емульсія симетикону, метакрилатного сополімеру дисперсія, макрогол 6 000).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі опуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, жовтого кольору.

Виробник:

Хефасаар ХФФ, ГмбХ для "МІП Фарма ГмбХ", Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях опорно-рухового апарату. Нестероїдні протизапальні і про

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Оксацепрол виявляє протизапальний і знеболювальний ефект. Оксацепрол чинить насамперед протизапальну дію завдяки пригніченню здатності лейкоцитів до адгезії та інфільтрації пошкоджених тканин та пов’язаної з цим плазматичної ексудації. Така протизапальна дія опосередковано спричиняє знеболювальний ефект.При застосуванні препарату типові прояви болю (включаючи біль на початку руху, біль у спокої та біль при виконанні фізичних вправ) та прояви запалення зменшувалися, а рухові функції покращувалися.Фармакокінетика.АбсорбціяЧерез 3-4 години після перорального прийому препарату Артросан у вигляді таблеток досягається його максимальний рівень у плазмі. Біодоступність після перорального прийому становить близько 20-30 %. Розподіл Завдяки своїй розчинності у воді оксацепрол розподіляється по всьому організму. Він проникає у синовіальну рідину. Зв’язування з білками плазми не виявлено. Немає доказів кумулятивного ефекту.ВиведенняЧас напіврозпаду – 2-3 години. Виведення здійснюється виключно нирками. Речовина виводиться у незміненому вигляді. Оксацепрол не метаболізується і не зв’язується ковалентно з такими тканинами організму людини як хрящ або кістки.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування дегенеративних захворювань суглобів (наприклад артроз коліна, стегна, хребта).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до оксацепролу або будь-якого іншого компонента препарату.Тяжка ниркова недостатність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При виникненні алергічних реакцій прийом препарату слід припинити.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Артросан не слід застовувати в період вагітності. Невідомо, чи проникає оксацепрол у грудне молоко. Тому Артросан не слід застосовувати в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Оксацепрол в цілому не впливає або має незначний вплив на здатність концентрувати увагу і на швидкість реакції. Однак у разі виникнення побічних реакцій швидкість реакції може змінюватися, що може впливати на здатність керувати автомобілем і працювати з іншими механізмами.

Діти:

Артросан не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують дорослим внутрішньо по 1 таблетці 3 рази на добу. Залежно від тяжкості захворювання добову дозу, особливо на початку лікування, можна підвищити до 2 таблеток 3 рази на добу. Спосіб застосування Артросан ковтають не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини, бажано перед прийомом їжі.Тривалість застосування Тривалість застосування залежить від характеру та тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Якщо прийом чергової дози Артросану пропущено, не потрібно приймати подвійну дозу, а слід продовжувати прийом препарату за раніше призначеною схемою.

Передозування:

Оксацепрол низькотоксичний. Інтоксикації у людей дотепер не спостерігалося і також малоймовірні при застосуванні препарату. Специфічний антидот невідомий.

Побічні дії:

З боку травної системиЧасто (>1 % - <10 %): нудота, втрата апетиту, біль у животі або діарея, що зазвичай є транзиторними. Реакції гіперчутливості Іноді (≥0,1 % - <1 %) виникають алергічні реакції (висипання, свербіж, екзантема). Дуже рідко (<0,01 %) повідомлялося про такі реакції: алопеція, біль у суглобах, васкуліт, кропив’янка, ангіоневротичний набряк Квінке, алергічна еозинофілія. Барвник жовтий захід (E110), що входить до складу Артросану, може спричиняти алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

У пацієнтів, які отримують антикоагулянтну терапію з антагоністами вітаміну К, не виключається вплив оксацепролу на згортання крові. Тому рекомендується проводити ретельний моніторинг протромбінового часу у разі одночасного лікування Артросаном.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °C.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток в блістері; по 2, 3 або 10 блістерів в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

Мюльштрассе 50 66386 Св. Інгберт, Німеччина.

Заявник

МІП Фарма ГмбХ.

Місцезнаходження

Вул. Кіркелер 41, 66440 Бліскастель, Німеччина.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.