Аспірин Кардіо інструкція по застосуванню

Аспірин Кардіо фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
таблетки, в/о, киш./розч., по 100 мг №28 (14х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7802/01/01 від 26.02.2018
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 06.12.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

  • діюча речовина: ацетилсаліцилова кислота;
  • 1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової 100 мг;
  • допоміжні речовини: целюлоза порошкоподібна, крохмаль кукурудзяний, метилакрилатний сополімер (тип А), натрію лаурилсульфат, полісорбати, тальк, триетилцитрат.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, вкриті оболонкою таблетки.

Виробник:

Байєр Біттерфельд ГмбХ

Місцезнаходження виробника:

Ортштайль Греппін, Сейлгастер Шоссе 1, 06803 Біттерфельд-Вольфен, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Антитромботичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Дія Аспірину Кардіо проявляється впливом, який має ацетилсаліцилова кислота (діюча речовина) на організм. Аспірин Кардіо відноситься до групи нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Його дія на організм пояснюється здатністю блокування простагландінсінтетази - ензиму, який бере участь в біосинтезі простагландинів. Гальмуючи вироблення гормонів запалення (простагландинів), Аспірин Кардіо надає знеболюючий, антипіретичний, протизапальний ефект. Аспірин Кардіо уповільнює агрегацію (злипання) і адгезивні властивості тромбоцитів. Це відбувається внаслідок пригнічення біосинтезу А2 тромбоксану в тромбоцитах. Після прийому Аспірину Кардіо, антиагрегантний ефект виявляється протягом тижня (менш виражений у жінок, ніж у чоловіків).При перевищенні денної дози Аспірину Кардіо більше 6 г, відзначається пригнічення біосинтезу протромбіну в гепатоцитах, що в лабораторних умовах подовжує протромбіновий час.

Аспірин Кардіо помітно збільшує здатність плазми крові до фибринолизу і зменшує питома кількість 10, 9, 7, 2 факторів згортання, які ще називають вітамін К-залежними. Аналгезуюча дія виражена не яскраво, і обумовлено зниженням сприйнятливості нервових клітин до факторів роздратування, за рахунок зниження загального числа медіаторів запалення, які виступають носіями роздратування.

Аспірин швидко і практично повністю абсорбується при прийомі всередину. Їжа уповільнює, але не зменшує всмоктуваність Аспірину Кардіо. Кишковорозчинна оболонка лікарської форми препарату, перешкоджає вивільненню ацетилсаліцилової кислоти в шлунку. Цей процес відбувається в лужному середовищі дванадцятипалої кишки і тонкого кишечника. Тому, Аспірин Кардіо всмоктується на 2-5 години пізніше, в порівнянні зі звичайною ацетилсаліциловою кислотою. Деацетилювання 50% ацетилсаліцилової кислоти відбувається в гепатоцитах, при проходженні від кишечника через печінку. Продуктами метаболізму ацетилсаліцилової, саліцилової кислот є гліцинкон'югату саліцилової кислоти і гліцинкон'югат гентизинова кислоти. Вони виділяються нирками у вигляді продуктів обміну. Період напіввиведення прямо пропорційний кількості ацетилсаліцилової кислоти, і починається від 20 хв, після досягнення максимальних концентрацій в плазмі крові. У новонароджених дітей виведення Аспірину відбувається більш повільно, ніж у дорослому організмі. Аспірин Кардіо легко проникає через природні бар'єри в організмі. Він виявляється в спинномозковій рідині, порожнини суглобів, крові плода і в грудному молоці.

Показання до застосування:

Показання до застосування Аспірину Кардіо поширюються на всі захворювання, при яких існує ризик або відбувається надлишкове тромбоутворення.

Аспірин Кардіо використовується, як антиагрегантний препарат в терапії практично всіх форм ІХС, профілактики ІХС (при факторах ризику), нестабільної та стабільної стенокардії, інфаркті міокарда (профілактиці тромботичних ускладнень), операціях на серці та судинах.

У неврологічній практиці при транзиторних порушеннях мозкового кровообігу, ішемії мозку. У випадках тромбофлебіту вен нижніх кінцівок (профілактика тромбоемболії), рецидивуючої тромбоемболії легеневої артерії, інфаркті легенів.

Протипоказання:

Індивідуальна непереносимість Аспірину Кардіо та інших нестероїдних протизапальних засобів, тромбоцитопенія, аспіринова астма і тріада, коагулопатії (гемофілії, геморагічний діатез та інші), тромбоцитопенічна пурпура, виразкова хвороба шлунка, дванадцятипалої кишки (період загострення або кровотечі), портальний цироз печінки, 1 та 3 триместри вагітності, період годування груддю, недостатність функції печінки і нирок, вік молодше 15 років.

З обережністю застосовується Аспірин Кардіо у пацієнтів, хворих на сечокам'яну хворобу, бронхіальну астму, алкоголізмом, подагрою, гепатитами, гіперурикемією, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки (ремісія), у 2 триместрі вагітності.

Особливості застосування:

Під час лікування Аспірином Кардіо у пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки і нирок, рекомендований лабораторний контроль функції цих органів. Контроль показників коагулограми показаний у випадках порушення згортання-антісвертивающей системи крові. Дослідження калу на наявність прихованої крові проводять пацієнтам, у яких в анамнезі були виразкові ураження шлунка та дванадцятипалої кишки.

Курс лікування Аспірином Кардіо тривалий. Лікуючим лікарем встановлюється дозування і тривалість застосування. Не слід приймати Аспірин Кардіо самостійно. Антісвертивающей активність Аспірину Кардіо зберігається протягом декількох днів після відміни препарату, що необхідно враховувати при оперативному лікуванні. Люди похилого віку найбільш чутливі до передозування препарату.Аспірин Кардіо не впливає на концентрацію і увагу.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Краще утриматися від прийому Аспірину Кардіо під час вагітності, оскільки він легко долає плацентарний бар'єр. В 1 і 3 триместрі протипоказання категоричні. У 2 триместрі слід зіставити цінність очікуваного терапевтичного ефекту з ризиком внутрішньоутробних вад розвитку плоду.В період лактації Аспірин Кардіо протипоказаний.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Аспірин Кардіо не впливає на концентрацію і увагу.

Діти:

Препарат Аспірин Кардіо не застосовують дітям.

Застосування ацетилсаліцилової кислоти дітям віком до 16 років може спричинити тяжкі побічні ефекти (у тому числі синдром Рея, одною з ознак якого є постійне блювання).

Спосіб застосування та дози:

Аспірин Кардіо приймають перед їжею, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини. Аспірин Кардіо приймають одноразово в 1-2 дня. Курс лікування тривалий, встановлюється лікуючим лікарем.

Звичайна доза становить від 0,1 до 0,3 г / день. Як правило, спочатку призначають 0,3 г Аспірину Кардіо на добу. Після досягнення терапевтичного ефекту, підтвердженого коагулограма, переходять на підтримуючу терапію - 0,1 г в день.

Передозування:

Розрізняють три ступені тяжкості стану при передозуванні.

Перша ступінь виникає при одноразовому прийомі Аспірину Кардіо менше 0,15 г / кг маси пацієнта.

Симптоми: диспепсія, головний біль, розлади зорового сприйняття, лихоманка.

Друга ступінь виникає при одноразовому прийомі Аспірину Кардіо від 0,15 до 0,3 г / кг маси пацієнта, третя у випадках прийому більш 0,3 г / кг.

При отруєнні застосовують промивання шлунка та пероральні сорбенти, проносні засоби, проводять симптоматичне лікування. Необхідний контроль рН крові і введення бікарбонату натрію, у випадках зміщення гомеостазу в кислу сторону. Гемодіаліз і штучна вентиляція легенів застосовується у важких випадках, за показаннями.

Побічні дії:

Органи шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Відзначаються болі, здуття, болі спазматичного характеру, розлади стільця, виразкова хвороба (дуже рідко), погіршення апетиту, гепатити, панкреатит.

Нервова система. Рідко відзначаються симптоми запаморочення і головного болю.

Шкірні покриви. Рідко зустрічаються свербіж, кропив'янка, дерматит, пурпура.

Сечостатева система. Рідко відзначаються симптоми зниження видільної функції нирок.

Органи кровотворення і кровоносна система. Рідко зустрічаються анемія, лейкопенія, Еозінофілли, тромбоцитопенія, агранулоцитоз. При прийомі Аспірину Кардіо існує підвищений ризик кровотеч, в зв'язку зі зміщенням згортання-антісертивающей системи крові в бік антісвертиванія. Можливі носові, гемороїдальні, езофагіальние, кишкові та інші види кровотеч.

Органи дихання. При дотриманні протипоказань рідко зустрічаються бронхоспазм, набряк гортані, кашель.

При дотриманні протипоказань анафілактичні реакції зустрічаються рідко.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується одночасне призначення Аспірину Кардіо та інших нестероїдних протизапальних засобів (саліцилатів та піразолонів), оскільки це викликає потенцирование побічних дій і зменшення терапевтичної ефективності. Спільне призначення з антикоагулянтами прямого (гепарин) і непрямої дії, збільшує ризик геморагій.

Аспірин Кардіо збільшує число іонів літію в крові, при одночасній терапії солями металу. Через 2-3 дні при спільному прийомі з дигоксином, збільшується рівень глікозиду в плазмі. Після скасування Аспірину Кардіо концентрація дигоксину в крові нормалізується не раніше, ніж через 48 год.

Аспірин Кардіо сприяє затримці натрію і води в організмі, знижуючи терапевтичний ефект сечогінних і гіпотензивних засобів. Одночасне призначення з антибіотиками циклоспоринового ряду посилює нефротоксичний ефект. Глюкокортикостероїди посилюють токсичність Аспірину Кардіо. Між прийомами метотрексату і Аспірину Кардіо необхідна перерва протягом 24 годин, щоб уникнути підвищення токсичності препарату.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 14 таблеток у блістері, по 2 або по 4 блістери в картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Аспірин Кардіо
Виробник:Байєр Біттерфельд ГмбХ
Форма випуску:По 14 таблеток у блістері, по 2 або по 4 блістери в картонній пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7802/01/01 від 26.02.2018
Міжнародне непатентоване найменування:Acetylsalicylic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:
  • діюча речовина: ацетилсаліцилова кислота;
  • 1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової 100 мг;
  • допоміжні речовини: целюлоза порошкоподібна, крохмаль кукурудзяний, метилакрилатний сополімер (тип А), натрію лаурилсульфат, полісорбати, тальк, триетилцитрат.
Фармакотерапевтична група:Антитромботичні засоби.
Код АТС:B01AC06 - Кислота ацетилсаліцилова
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Порція салату може запобігти розвитку хвороби Альцгеймера та Паркінсона: вчені
Дослідження, проведені фахівцями Університету Раша...
Темне пиво та червоне вино підвищують ризик розвитку карієсу: стоматолог
Дослідження показують, що помірне вживання алкогол...
Реклама