Атифан (Terbinafine) інструкція із застосування

Атифан фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Атифан крем д/зовн. заст., 10 мг/1 г по 15 г у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

крем

Виробник:

Безпосереднє виробництво: КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Лікарська форма:

крем

Основні фізико-хімічні властивості:

однорідний крем білого кольору;склад: 1 г крему містить 10 мг тербінафіну гідрохлориду;допоміжні речовини натрію гідроксид, спирт бензиловий, сорбітстеарат, цетилпальмітат, спирт цетиловий, спирт стеариловий, полісорбат 60, ізопропілміристат, вода очищена.

Виробник:

КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Тербінафін є синтетичним аліламіном з широким спектром протигрибкової активності. Він чинить ефективну дію проти дерматофітів роду Trichophyton genus (T. rubrum, T. mentagrophytes, T. tonsurans, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum (наприклад, M. canis) і Epidermophyton floccosum, проти дріжджів роду Candida genus (наприклад, Candida albicans) і проти Pityrosporum orbicularе. В низьких дозах справляє фунгіцидну дію на дерматофіти, плісеневі і деякі диморфні гриби. Активність щодо дріжджових грибів, залежно від виду, може бути фунгіцидною або фунгістатичною.Тербінафін впливає на ранню стадію біосинтезу грибкового стеролу – ергостеролу – важливого компонента мембран клітин грибів. Він є неконкурентним інгібітором скваленепоксидази в мембрані грибкової клітини, яка перетворює сквален на скваленепоксид. Це призводить до нестачі ергостеролу і до внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що веде до загибелі клітини гриба.Фармакокінетика. Після місцевого застосування тербінафіну всмоктується лише незначна кількість крему (менше 5 %).

Показання до застосування:

Грибкові інфекції шкіри (трихофітія гладенької шкіри і пахова епідермофітія), стопа атлета (епідермофітія стоп); Грибкові інфекції шкіри, спричинені дріжджами (шкірний кандидоз); Лишай різнобарвний.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якої речовини, що входить до складу цього препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При появі сильних реакцій підвищеної чутливості необхідно припинити лікування.Слід уникати потрапляння крему в очі. При лікуванні людей літнього віку можна не зменшувати дозу.Досвід місцевого застосування тербінафіну у дітей до 2 років дуже обмежений. Вагітність і годування груддю. Всмоктування тербінафіну при місцевому застосуванні є дуже незначним, так само як і його виділення разом з молоком. Проте, незважаючи на це, Атифан можна застосовувати у період вагітності або лактації лише у випадках, коли переваги такого лікування для матері виправдовують можливий ризик для дитини. Препарат не дозволяється наносити на молочні залози у період годування дитини груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.Тербінафін не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Крем необхідно наносити тонким шаром на ретельно очищену і висушену уражену ділянку шкіри один або два рази на добу залежно від типу захворювання. Крем необхідно злегка втерти в шкіру пальцями в місці ураження і навколо нього. При інфекційних ураженнях під груддю, між пальцями, між сідницями та у паху необхідно уражену ділянку після нанесення крему накрити марлею, особливо на ніч.
Захворювання   Частота застосування Тривалість лікування
Захворювання шкіри
Все тіло і пахова ділянка (трихофітія гладенької шкіри і пахова епідермофітія)   Двічі на добу (вранці та ввечері) 1 тиждень
Стопа атлета (епідермофітія стоп) між пальцями ніг двічі на добу (вранці та ввечері) на верхню і бічну частину стопи 1 раз на добу 1 тиждень   2 тижні  
Грибкові інфекції шкіри, спричинені дріжджами (шкірний кандидоз) 1 раз на добу 1 тиждень
Лишай різнобарвний 1 раз на добу 2 тижні
Якщо протягом 2 тижнів ознаки захворювання не зникнуть, то лікар повинен провести повторну оцінку правильності діагнозу. Тривалість лікування різна і залежить від показань і тяжкості інфекції.

Передозування:

Передозування при місцевому застосуванні малоймовірно. При випадковому ковтанні крему можуть виникати лише такі небажані ефекти, як головний біль, нудота, біль у животі та запаморочення. За необхідності необхідно провести симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Після місцевого застосування тербінафіну іноді виникає свербіж або відчуття печіння шкіри. У поодиноких випадках можуть виникати реакції підвищеної чутливості на тербінафін.

Лікарська взаємодія:

При місцевому застосуванні тербінафіну не повідомлялося про випадки взаємодії з іншими препаратами.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25 оС у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

15 г крему в алюмінієвій тубі, у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна назва: terbinafine;

Форма випуску

Крем для зовнішнього застосування.

Адреса

Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, Словенія.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарикова Юлия
Врач педиатр
неонатолог

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького - педиатрический факультет

Знание английского

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.