Ацц Лонг (Acetylcysteine) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

В 1 таблетці 600 мг ацетилцистеїну.

Решта компонентів: лимонна безводна кислота, гідрокарбонат натрію безводний, маніт, безводна лактоза, аскорбінова кислота, цикламат натрію, натрію сахарин, натрію цитрат,ароматизатор ожини "В".

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, Отто-вон-Гюріке-Алеє 1, 39179, Барлебен

Фармакотерапевтична група:

Засоби що застосовують при кашлі та застудних захворюваннях.

Фармакологічні властивості:

Препарат розріджує мокротиння завдяки здатності розривати зв`язки між молекулами слизу. Таким чином, слиз стає менш в`язким і легше відходить та відхаркується.

АЦЦ проявляє антиоксидантну та захисну дію, стимулює вироблення глутатіону (фактор захисту клітин).

Показання до застосування:

Терапія захворювань легень та бронхів, коли потрібно розрідження та стимуляція відхаркування мокроти.

Протипоказання:

Висока чутливість бодай до одного зі складникіів засобу.

Наявність шлунково-кишкових виразок, легенева кровотеча, кровохаркання, астма у стадії загострення.

Особливості застосування:

Ацетилцистеїн подразнює слизові оболонки шлунка та легень, тому його слід обачно приймати особам з виразковими хворобами травного тракту та астмою.

Може викликати тяжкі шкірні алергічні реакції (досить рідко). При появі перших симптомів треба негайно звернутися до лікаря.

Якщо пацієнт має непереносимість гістаміну, то приймати АЦЦ не варто, адже він сприяє синтезу цього білка.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітним призначають, якщо користь значно більша за можливу шкоду для плода.

Жінкам, що вигодовують застосовувати можна.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Вплив відсутній або ж зовсім незначний.

Спосіб застосування та дози:

Спосіб застосування АЦЦ та дози.

Приймати засіб слід після їди, розчинивши попередньо вміст пакетика у воді (півсклянки рідини достатньо). Випити краще якнайшвидше, або не пізніше ніж через 2 години.

Бажано вживати достатньо води (30 мл/кг ваги мінімум), для кращого розрідження мокроти.

Дітям від 14 років та дорослим: 1 таб раз на добу.

Курс лікування встановлює лікар, зазвичай це від 5 до 7 днів.

АЦЦ лонг призначають дітям, котрим виповнилося 14 років.

Передозування:

Такі дані не надходили. Можуть виникати блювання, нудота та пронос.

Побічні дії:

Нечасто виникаючі: підвищення тиску та частоти серцебиття, біль голови, алергічні прояви, дзвін у вухах, гарячка, розлади травлення, стоматит, біль шлунку.

Рідко виникаючі: спазм бронхів, ринорея.

Дуже рідко: тяжкі прояви алергії (набряк Квінке, синдром Стівенса-Джонсона і Лайєла), кровотечі, анемії, шок.

Лікарська взаємодія:

Не застосовувати разом з протикашльовими засобами, призводить до застою мокроти в легенях. З препаратами, що стимулюють відхаркування навпаки, терапевтичний ефект проявляється сильніше.

АЦЦ знижує токсичну дію парацетамолу на печінку, також, являючись стимулятором синтезу глутатіону, сприяє виведенню деяких токсинів з організму.

Для збереження антибактріального ефекту слід приймати з часовим проміжком (2 год) такі препарати: тетрацикліни, амфотеріцин В, аміноглікозиди, ампіцилін та цефалоспорини (доксициклін, цефіксим та лоракарбеф - виняток).

Не приймати разом з активованим вугіллям, не розчиняти в одному посуді з будь-яким іншим препаратом.

Підсилює дію нітрогліцерину (розширення судин).

Термін придатності:

Придатний до вживання 3 роки.

Умови зберігання:

Температурний режим до 30С, в сухому, недосяжному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

10 шипучих таблеток у тубі в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: ацетилцистеїн;
  • 1 таблетка містить ацетилцистеїну 600 мг;
  • допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, натрію гідрокарбонат, натрію карбонат безводний, маніт (Е 421), лактоза безводна, кислота аскорбінова, натрію цикламат, сахарин натрію, натрію цитрат, ароматизатор ожини «В».

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Білі круглі таблетки з плоскою поверхнею, з рискою з одного боку таблетки і запахом ожини.

Виробник:

Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина

Місцезнаходження виробника:

Отто-вон-Гюріке-Алеє 1, 39179, Барлебен

Фармакотерапевтична група:

Засоби що застосовують при кашлі та застудних захворюваннях.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

N-ацетил-L-цистеїн (ацетилцистеїн, АЦЦ) – муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовується для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу. Ацетилцистеїн є похідним амінокислоти цистеїн. Муколітичний ефект препарату має хімічну природу. За рахунок вільної сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв’язки кислих мукополісахаридів, що призводить до деполімеризації мукопротеїдів мокротиння та до зменшення в’язкості слизу, і сприяє відхаркуванню та відходженню бронхіального секрету. Препарат зберігає активність при наявності гнійного мокротиння.

Ацетилцистеїн має також антиоксидантні пневмопротекторні властивості, що зумовлено зв’язуванням його сульфгідрильними групами хімічних радикалів і, таким чином, знешкодженням їх. Крім того, препарат сприяє підвищенню синтезу глутатіону – важливого фактора внутрішньоклітинного захисту не тільки від окисних токсинів екзогенного та ендогенного походження, але й від ряду цитотоксичних речовин. Ця особливість ацетилцистеїну дає змогу ефективно застосовувати останній при передозуванні парацетамолу.

Фармакокінетика.

Після перорального застосування ацетилцистеїн швидко і повністю всмоктується і піддається метаболізму у печінці з утворенням цистеїну, фармакологічно активного метаболіту, а також діацетилцистеїну, цистину, і надалі – змішаних дисульфідів. Біодоступність дуже низька – близько 10 %. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1-3 години після прийому. Зв’язування з білками плазми – приблизно 50 %. Ацетилцистеїн виводиться нирками у вигляді неактивних метаболітів (неорганічні сульфати, діацетилцистеїн).

Період напіввиведення визначається головним чином швидкою біотрансформацією у печінці і становить приблизно 1 годину. У разі зниження функції печінки період напіввиведення подовжується до 8 годин.

Показання до застосування:

Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращання його відходження та відхаркування.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до ацетилцистеїну або до інших компонентів препарату.

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча, тяжке загострення астми.

Особливості застосування:

Є окремі повідомлення про тяжкі реакції з боку шкіри (синдроми Стівенса-Джонсона і Лайєлла) при прийомі ацетилцистеїну, тому у разі виникнення змін з боку шкіри або слизових оболонок слід негайно припинити застосування препарату і проконсультуватися з лікарем щодо подальшого його прийому.

Рекомендується з обережністю приймати препарат пацієнтам із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.

Слід з обережністю призначати ацетилцистеїн хворим на бронхіальну астму через можливий розвиток бронхоспазму.

Пацієнтам із захворюваннями печінки, нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотовмісних речовин в організмі.

Застосування ацетилцистеїну, головним чином на початку лікування, може спричинити розрідження бронхіального секрету і збільшити його об’єм. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація.

Таблетки шипучі містять сполуки натрію. 1 таблетка містить 6,03 ммоль (138,8 мг) натрію. Це слід враховувати пацієнтам, які перебувають на безсольовій дієті з низьким вмістом натрію.

Ацетилцистеїн впливає на метаболізм гістаміну, тому не слід призначати довготривалу терапію пацієнтам з непереносимістю гістаміну, оскільки це може призвести до появи симптомів непереносимості (головний біль, вазомоторний риніт, свербіж).

Легкий сірчаний запах не є ознакою зміни препарату, а є специфічним для діючої речовини.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати АЦЦ® Лонг.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність. Клінічні дані щодо застосування ацетилцистеїну вагітним жінкам обмежені. Дослідження на тваринах не виявили прямих або непрямих негативних впливів на вагітність, ембріо-фетальний розвиток, пологи та постнатальний розвиток.

Годування груддю. Інформація про проникнення у грудне молоко відсутня.

Приймати препарат у період вагітності або годування груддю слід тільки після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Діти. Застосовувати дітям віком від 14 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям віком від 14 років призначати по 600 мг (1 таблетка) 1 раз на добу.

Дітям віком до 14 років та у випадках, коли добову дозу слід розподілити на кілька прийомів, застосовувати ацетилцистеїн в іншій лікарській формі або відповідному дозуванні.

Препарат приймати після їди. Таблетку слід розчинити у склянці води та випити розчин якнайшвидше. В окремих випадках у зв’язку з наявністю у складі препарату стабілізатора – аскорбінової кислоти приготовлений розчин можна залишити приблизно на 2 години до моменту його застосування. Додаткове вживання рідини посилює муколітичний ефект препарату.

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально, залежно від характеру захворювання (гостре або хронічне). Препарат не слід приймати більше 4-5 днів без консультації з лікарем.

Передозування:

Немає даних про випадки передозування при пероральному застосуванні ацетилцистеїну.

Добровольці приймали 11,6 г ацетилцистеїну на добу протягом 3 місяців без виникнення будь-яких серйозних побічних ефектів.

Ацетилцистеїн при застосуванні у дозах 500 мг/кг/добу не спричиняє передозування.

Симптоми. Передозування може проявлятися шлунково-кишковими симптомами, такими як нудота, блювання і діарея.

Лікування. Специфічного антидоту при отруєнні ацетилцистеїном немає, терапія симптоматична.

Побічні дії:

Для опису частоти побічних реакцій використана така класифікація: дуже часті (³ 1/10), часті (³ 1/100, < 1/10), нечасті (³ 1/1000, < 1/100), поодинокі (³ 1/10000, < 1/1000), рідкісні (< 1/10000), частота невідома (отримані дані не дають змоги оцінити частоту).

З боку імунної системи: нечасті – гіперчутливість; рідкісні – анафілактичний шок, анафілактичні/анафілактоїдні реакції.

З боку крові та лімфатичної системи: частота невідома – анемія.

З боку нервової системи: нечасті – головний біль.

З боку органів слуху та лабіринту: нечасті – дзвін у вухах.

З боку серцево-судинної системи: нечасті – тахікардія, артеріальна гіпотензія; рідкісні – геморагії.

З боку дихальної системи: поодинокі – диспное, бронхоспазм (переважно у пацієнтів з гіперреактивністю бронхіальної системи, що асоціюється з бронхіальною астмою), частота невідома – ринорея.

З боку травного тракту: нечасті – блювання, діарея, стоматит, абдомінальний біль, нудота; рідкісні – диспепсія; частота невідома – неприємний запах з рота.

З боку шкіри і підшкірних тканин: нечасті – кропив’янка, висипи, набряк Квінке, свербіж; частота невідома – екзантема, екзема, ангіоневротичний набряк.

Загальні розлади: нечасті – гіпертермія; частота невідома – набряк обличчя.

Дуже рідко повідомлялося про окремі тяжкі реакції з боку шкіри (синдроми Стівенса-Джонсона і Лайєлла). У більшості випадків як мінімум ще один лікарський засіб може з більшою імовірністю бути причиною появи шкірно-слизового синдрому. Тому при появі будь-яких нових змін на шкірі або слизових оболонках потрібно звернутися до лікаря і негайно відмінити прийом ацетилцистеїну.

Відзначалися випадки зниження агрегації тромбоцитів, але клінічне значення цього не визначено.

Лікарська взаємодія:

Дослідження взаємодії проводили тільки за участю дорослих.

Застосування разом з ацетилцистеїном протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через зменшення кашльового рефлексу.

Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.

При одночасному застосуванні з такими антибіотиками як тетрацикліни (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди можлива їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між застосуванням цих препаратів має становити не менше 2-х годин. Це не стосується цефіксиму та лоракарбефу.

При одночасному прийомі нітрогліцерину та ацетилцистеїну виявлені значні гіпотензія і розширення скроневої артерії. При необхідності одночасного застосування нітрогліцерину і ацетилцистеїну у пацієнтів слід контролювати гіпотензію, яка може мати важкий характер, і слід попередити їх про можливість виникнення головного болю.

Ацетилцистеїн може бути донором цистеїну та підвищувати рівень глютатіону, який сприяє детоксикації вільних радикалів кисню та певних токсичних речовин в організмі.

Ацетилцистеїн зменшує гепатотоксичну дію парацетамолу.

Не рекомендується розчиняти в одній склянці ацетилцистеїн з іншими препаратами.

Під час контакту з металами або гумою утворюються сульфіди з характерним запахом, тому для розчинення препарату слід використовувати скляний посуд.

Вплив на лабораторні дослідження.

Ацетилцистеїн може впливати на колориметричне дослідження саліцилатів та на визначення кетонових тіл у сечі.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому місці при температурі не вище 30 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у тубі; по 1 тубі (10 ´ 1) у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарикова Юлия
Врач педиатр
неонатолог

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького - педиатрический факультет

Знание английского

Неправильні назви

асс, ацеце.

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.