Аурікулярум інструкція по застосуванню

Аурікулярум фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Аурікулярум краплі вуш., порош. для сусп. у флак. з р-ком
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/11326/01/01 від 21.03.2011. Наказ № 152 від 21.03.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 мл розчину містить окситетрацикліну гідрохлориду 90 000 МО, поліміксину  В сульфату 100 000 МО, дексаметазону натрію фосфату 10 мг, ністатину 1 000 000 МО;допоміжна речовина: натрію лаурилсульфат;розчинник: натрію хлорид, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

порошок від блідо-жовтого до жовто-коричневого кольору зі слабким запахом ністатину; розчинник – прозора безбарвна рідина.

Виробник:

Лаб. Грімберг С.А., Франція

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в отології. Комбіновані препарати. Дексаметазон і протимікробні.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Терапевтичний ефект зумовлений протизапальною дією дексаметазону і протимікробною дією окситетрацикліну, поліміксину В і ністатину. При поєднанні зазначених антибіотиків розширюється спектр антимікробної дії щодо більшості грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, які спричиняють інфекційно-запальні захворювання вуха. Комбінація окситетрацикліну та поліміксину В обумовлена їх достатньою місцевою дією і специфікою мікробної флори інфекцій середнього вуха. Крім того, комбінація окситетрацикліну і поліміксину В є синергічною. Ця властивість дає змогу розширити спектр дії до видів Pseudomonas і всього роду Proteus.Окситетрациклін має широкий спектр протимікробної дії, але дотепер багато бактерій набули до нього резистентність. Активний щодо Streptococcus spp., Staphylococcus spp. (включаючи штами, що продукують пеніциліназу), Listeria spp., Bacillus anthracis, Clostridium spp., Actinomyces israelii, Haemophilus influenzae, Haemophilus ducreyi, Bordetella pertussis, Escherichia coli, Enterobacter spp. (включаючи Enterobacter aerogenes), Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp., Yersinia pestis, Bartonella bacilliformis, Vibrio cholerae, Vibrio fetus, Rickettsia spp., Borrelia burgdorferi, Brucella spp., Neisseria gonorrhoeae, Treponema spp., Chlamydia spp., Mycoplasma spp. До окситетрацикліну стійкі Pseudomonas aeruginosa, Proteus spp., Serratia spp., більшість штамів Bacteroides spp., а також гриби і віруси.Поліміксин В активний щодо E.coli, K.pneumoniae, H.influenzae, P.aeruginosa.Дексаметазону натрію фосфат – синтетичний глюкокортикоїд тривалої дії, чинить протизапальну, імунодепресивну, протиалергійну, протиексудативну і протисвербіжну дію.Ністатин – антибіотик полієнової групи. Його активність виражається в міжнародних одиницях дії (МО). Ністатин діє на патогенні гриби й особливо на дріжджоподібні гриби роду Candida, а також на аспергіли; щодо бактерій неактивний.Фармакокінетика. За відсутності ушкоджень барабанної перетинки системна абсорбція не спостерігається.

Показання до застосування:

Хронічний середній отит:В доопераційному періоді при наявності барабанної перетинки або її залишків, які прикривають лабіринтне вікно,В післяопераційному періоді після тимпанопластики або при наявності хвороби трепанаційної порожнини після мастоїдектомії.Застереження: у разі застосування при хронічному середньому отиті необхідна консультація отохірурга.Гострий та хронічний зовнішній отит, отомікоз.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до окситетрацикліну або до інших антибіотиків групи циклінів, поліміксину В, ністатину, дексаметазону або інших компонентів препарату. Суха перфорація барабанної перетинки (див. розділ Особливості застосування); вірусні інфекції зовнішнього слухового каналу, включаючи вітряну віспу та інфікування Herpes simplex. Дитячий вік до 8 років.

Особливості застосування:

У разі застосування при хронічному середньому отиті необхідна консультація отохірурга.Перевірте стан барабанної перетинки перед будь-яким призначенням.Цей препарат містить окситетрациклін – антибіотик групи циклінів, відомий своєю токсичністю при системному способі введення та негативним впливом на зуби. Крім того, ймовірна можливість фотосенсибілізації, тому його не застосовують дітям віком до 8 років.За відсутності достатніх даних про застосування цього лікарського засобу у вигляді порошку або вушної суспензії ці ризики не можна повністю усунути, але вони зазвичай мінімальні, з огляду на введені дози; потрапляння окситетрацикліну у загальне коло кровообігу ще більш випадкове при застосуванні цього лікарського засобу у вигляді порошку.Введення місцевих антибіотиків може спричинити появу сенсибілізації до цих речовин з можливістю виникнення загальних реакцій.Присутність кортикостероїду не запобігає виникненню шкірних проявів алергії на антибіотики, але може змінювати їх клінічну вираженість.При виникненні висипань на шкірі чи будь-якого іншого прояву системної гіперчутливості лікування необхідно припинити.Слід попереджувати спортсменів про те, що цей лікарський засіб містить активний компонент (дексаметазон), який може дати позитивний результат у тестах на допінг.Наявність нальоту коричневого порошку у зовнішньому слуховому каналі може потребувати чистки. Особливо уважно потрібно спостерігати за пацієнтами зі слуховими апаратами; наявність цього нальоту може вплинути на функціональність апарата.Не вводити ін’єкційно, не ковтати.Уникати контакту наконечника з вухом чи пальцями під час використання, обмежити ризик забруднення.Не комбінувати цей лікарський засіб з іншим місцевим лікуванням.Якщо після 10 днів чи навіть 15 днів лікування отомікозу симптоми не зникають, необхідно провести повторну діагностику і переглянути діагноз та лікування.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування Аурікуляруму у період вагітності можливе лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Аурікулярум можна застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Протипоказано дітям віком до 8 років.

Спосіб застосування та дози:

При застосуванні препарату потрібно врахувати офіційні рекомендації щодо належного застосування антибактеріальних засобів.Перед застосуванням протягом декількох хвилин потримайте флакон з препаратом у руках, щоб запобігти контакту холодного препарату з вухом. Струсніть флакон перед застосуванням.Закапують Аурікулярум у вухо, тримаючи при цьому голову нахиленою в бік, після чого голову в такому ж положенні тримають протягом 5 хвилин, щоб полегшити проникнення препарату в зовнішній слуховий канал. У разі необхідності повторюють те ж саме в інше вухо.Після закінчення застосування залишки препарату не зберігають з метою подальшого застосування.У формі порошку: переверніть м’який флакон ковпачком донизу, поверніть у вихідне положення так, щоб увесь порошок залишився у шийці флакона, натисніть на флакон для введення дози препарату. Вдувати цю дозу 1 - 2 рази на добу або кожні 2 - 3 дні.У формі суспензії (при застосуванні лікарського засобу у формі суспензії, яку отримують шляхом змішування порошку з розчинником, що додається): закапують по 5 - 10 крапель у слуховий канал ураженого вуха 1 - 2 рази на добу. Курс лікування зазвичай становить 7 днів, при лікуванні отомікозів курс лікування може становити до 15 днів.

Передозування:

Немає даних щодо передозування препаратом.

Побічні дії:

У вкрай поодиноких випадках можливе відчуття печіння або свербежу на початку лікування, місцева алергія, запаморочення.Наявність коричневого нальоту у слуховому каналі (див. розділ Особливості застосування).Утворення стійких мікроорганізмів.

Лікарська взаємодія:

Дані відсутні.

Термін придатності:

2 роки.Максимальний термін зберігання готової суспензії – 8 днів.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 оС.Після відновлення готову суспензію зберігають протягом 8 діб у холодильнику при температурі 2 - 8 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Порошок поміщають у м’який пластиковий флакон, оснащений наконечником, який закритий ковпачком. Флакон з порошком, ампула з розчинником (10 мл) у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження19, вул.. Полівеау, 7500, Париж, Франція. (19, rue Poliveau, 75005, Paris, France); 928, Авеню ду Дженерал де Гауле, 14200 Героувіл Саінт-Клаїр, Франція (928, Avenue du General de Gaulle, 14200 Herouville Saint-Clair, France).
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ S03CA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Аурікулярум
Виробник:Лаб. Грімберг С.А., Франція
Форма випуску: Порошок поміщають у м’який пластиковий флакон, оснащений наконечником, який закритий ковпачком. Флакон з порошком, ампула з розчинником (10 мл) у пачці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/11326/01/01 від 21.03.2011. Наказ № 152 від 21.03.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 мл розчину містить окситетрацикліну гідрохлориду 90 000 МО, поліміксину  В сульфату 100 000 МО, дексаметазону натрію фосфату 10 мг, ністатину 1 000 000 МО;допоміжна речовина: натрію лаурилсульфат;розчинник: натрію хлорид, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються в отології. Комбіновані препарати. Дексаметазон і протимікробні.
Код АТС:S03CA01 - Дексаметазон та протимікробні засоби
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківРаспространё...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама