Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: в 1 дозі флютиказону фуорату 27,5 мкг.

Решта: глюкоза безводна, целюлоза диспергована, полісорбат 80, розчин бензалконію хлориду, динатрію едетат та вода очищена.

Лікарська форма:

спрей

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Глаксо Оперейшнс ЮК Лтд, Великобританія, Хармір Роуд, Барнард Кастл, Дюрхем, DL12 8DT

Фармакотерапевтична група:

Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Кортикостероїди.

Фармакологічні властивості:

Діюча речовина Аваміса - флютиказону фуорат. Це синтетичний фторований кортикостероїд з вираженою протизапальною дією. Метаболізується в печінці, виводиться через кишковик. Застосовується місцево. Не спричиняє системної дії. Широко розподіляється.

Показання до застосування:

Усунення прояву алергічного риніту.

Протипоказання:

Індивідуальна непереносимість.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Аваміс дітям не призначають без суттєвих на то показань.

Іноді при тривалому впорскуванні виникають системні ефекти кортикостероїдів: подразнення слизової шлунково-кишкового тракту, кровотечі, зміна ваги. Є можливість виникнення глаукоми або катаракти.

У дітей перевіряти швидкість росту при застосуванні Аваміса. І при затримці зростання скорегувати дозу у бік зменшення до мінімально ефективної для отримання лікувального ефекту.

Особливості застосування:

Аваміс дітям не призначають без суттєвих на то показань.

Іноді при тривалому впорскуванні виникають системні ефекти кортикостероїдів: подразнення слизової шлунково-кишкового тракту, кровотечі, зміна ваги. Є можливість виникнення глаукоми або катаракти.

У дітей перевіряти швидкість росту при застосуванні Аваміса. І при затримці зростання скорегувати дозу у бік зменшення до мінімально ефективної для отримання лікувального ефекту.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Користь для матері від застосування Аваміс при вагітності повинна перевищувати можливий ризик для плоду. Малотоксичний. Дані про проникнення у молоко відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати Аваміс інтраназально.

Дорослі та діти старші за 12 років – 1 раз на добу впорскувати в кожну ніздрю. Добова доза діючої речовини – 100 мкг.

Підтримуюча доза – 55 мкг діючої речовини, 1 раз на добу в кожну ніздрю.

Діти від 6 до 11 років – по 1 впорскуванню в кожну ніздрю 1 раз на добу.

Якщо лікувальний ефект недостатній, то дозу можна збільшити до 2 впорскувань в кожну ніздрю. При досягненні лікувального ефекту кількість впорскувань зменшують до 1 разу на добу.

У літніх людей та хворих на ниркову чи печінкову недостатність дозування таке ж саме.

Аваміс спрій починають діяти через 8 годин після застосування. Але стійкий терапевтичний ефект можливо отримати лише через кілька днів. Тому, пацієнтам потрібно терпляче виконувати рекомендації лікаря. Застосовують на протязі всього часу дії алергену.

Перед початком використання флакон струшувати 10 секунд. Зняти ковпачок та надавити щонайменше 6 разів для того, щоб прокачати спрей.

Щоб впорскування було технічно правильним, голову трохи наклонити вперед, розпилювач ввести в ніздрю, направити його в протилежний бік від перегородки носа. Це важливо для рівномірного розподілу суспензії. У цей час вдихнути. Вийняти розпилювач з ніздрі й видихнути. Такі ж самі дії повторити з другою ніздрею. Після закінчення процедури наконечник розпилювача протерти сухою серветкою й закрити ковпачком.

Передозування:

Немає опису навіть при застосуванні у високих дозах, якщо час застосування не перевищує 3 днів. Лікування – динамічне спостереження.

Побічні дії:

Дуже часто: носова кровотеча.

Часто: головний біль, виразкове ураження слизової носу.

Не часто: подразнення слизової носу з відчуттям печіння.

Рідко: перфорація носової перегородки, алергічні реакції, тимчасові порушення зору, системна дія у дітей проявляється затримкою зростання.

Лікарська взаємодія:

Ритонавір та кетоконазол підсилюють системний вплив засобу Аваміс.

Дані про взаємодію з іншими групами ліків відсутні.

Термін придатності:

Нерозкрита упаковка - 2 роки. Після відкриття флакону – 2 місяці.

Умови зберігання:

Приміщення 30 С, в місці, яке важке для досягнення дітей. Заморожувати чи зберігати у холодильнику не можна.

Форма випуску / упаковка:

Флакон з темного скла з розпилювачем та дозатором.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

 • діюча речовина: флютиказону фуроат;
 • 1 доза препарату містить флютиказону фуроату 27,5 мкг;
 • допоміжні речовини: глюкоза безводна, целюлоза диспергована, полісорбат 80, розчин бензалконію хлориду, динатрію едетат та вода очищена.

Лікарська форма:

спрей

Основні фізико-хімічні властивості:

Білого кольору, однорідна суспензія флютиказону фуроату.

Виробник:

Глаксо Оперейшнс ЮК Лтд, Великобританія

Місцезнаходження виробника:

Хармір Роуд, Барнард Кастл, Дюрхем, DL12 8DT

Фармакотерапевтична група:

Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Кортикостероїди.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Флютиказону фуроат – синтетичний фторований кортикостероїд з дуже високим рівнем спорідненості до рецепторів глюкокортикостероїдів та сильною протизапальною дією.

Фармакокінетика.

Флютиказону фуроат піддається екстенсивному метаболізму першого проходження та неповній абсорбції у печінці та кишечнику, що має наслідком дуже незначний системний вплив препарату. Зазвичай при інтраназальному застосуванні 110 мкг 1 раз на добу досягаються такі концентрації препарату у плазмі, які не можуть бути виміряні (< 10 пг/мл). Абсолютна біодоступність флютиказону фуроату при застосуванні 880 мкг 3 рази на день (загальна добова доза – 2640 мкг) становить 0,5 %.

Рівень зв’язування флютиказону фуроату з білками плазми – більше 99 %. Препарат широко розподіляється, об‘єм розподілу становить у середньому 608 л.

Флютиказону фуроат швидко виводиться (загальний плазмовий кліренс – 58 л/год) із системної циркуляції головним чином шляхом печінкового метаболізму з участю ферменту CYP3A4 цитохрому P450 до неактивного карбоксильного метаболіту (GW694301X). Головним механізмом метаболізму є гідроліз S-флюорометилкарботіонату до метаболіту 17β-карбоксильної кислоти. Виводиться після перорального та внутрішньовенного застосування в основному з фекаліями з ознаками екскреції флютиказону фуроату та його метаболітів у жовчі. Після внутрішньовенного застосування період напіввиведення становить 15,1 години. Рівень екскреції із сечею становить приблизно 1 % та 2 % після перорального та внутрішньовенного застосування відповідно.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування алергічних ринітів.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату.

Особливості застосування:

При застосуванні назальних кортикостероїдів можливе виникнення системного ефекту, особливо при застосуванні високих доз протягом тривалого часу. Імовірність виникнення такого ефекту менша, ніж при застосуванні пероральних кортикостероїдів і варіює залежно від різних кортикостероїдів та індивідуальної відповіді пацієнта. Потенційний системний ефект може включати синдром Кушинга, кушингоїдні ознаки, адреналову супресію, затримку росту у дітей та підлітків, катаракту, глаукому та значно рідше – ряд психологічних або поведінкових ефектів, включаючи психомоторну гіперактивність, порушення сну, неспокій, депресію або агресію (особливо у дітей).

Лікування вищими за рекомендовані дози інтраназальними кортикостероїдами може спричиняти клінічно значущу адреналову супресію. У періоди стресу або планового хірургічного втручання слід зважити на необхідність додаткового застосування системних стероїдів, якщо є ознаки застосування вищих за рекомендовані дози інтраназальних кортикостероїдів. Застосування флютиказону фуроату у дозі 110 мкг на день не асоціювалося з пригніченням гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи у дорослих і дітей. Однак доза інтраназального флютиказону фуроату повинна бути зменшена до найнижчої ефективної, що допомагає контролювати симптоми алергічного риніту. Як і при застосуванні інших інтраназальних кортикостероїдів, у разі супутнього застосування будь-яких інших форм стероїдної терапії слід враховувати їх загальний системний вплив.

У разі будь-яких ознак пригнічення адреналової функції переводити пацієнта із системного лікування стероїдами на інтраназальне застосування флютиказону фуроату слід з обережністю.

Застосування назальних та інгаляційних кортикостероїдів може спричиняти розвиток глаукоми та/або катаракти. Тому пацієнти з порушенням зору або підвищеним внутрішньоочним тиском, глаукомою та/або катарактою повинні знаходитись під пильним наглядом.

При лікуванні дітей інтраназальними кортикостероїдами у рекомендованих дозах спостерігалися випадки затримки росту. При лікуванні дітей флютиказону фуроатом у дозі 110 мкг на добу протягом року (див. розділ «Побічні реакції») спостерігалася затримка швидкості росту. Тому дітей слід лікувати найнижчими ефективними дозами для підтримання адекватного контролю симптомів хвороби (див. розділ «Спосіб застосування та дози»). Рекомендується регулярно перевіряти зріст дітей, які знаходяться на тривалому лікуванні інтраназальними кортикостероїдами. Якщо ріст дитини сповільнюється, терапію слід переглянути з метою зменшення дози, якщо можливо – до мінімально ефективної для контролю за симптомами захворювання.

Не рекомендується застосовувати препарат разом із ритонавіром у зв‘язку з підвищеним ризиком виникнення системного впливу флютиказону фуроату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Даних щодо застосування препарату у період вагітності або годування груддю недостатньо. У період вагітності або годування груддю застосовувати флютиказону фуроат можна лише у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плода/дитини.

При інтраназальному застосуванні флютиказону фуроату у максимальних рекомендованих дозах (110 мкг/день) досягається його концентрація, що загалом не піддається вимірюванню, і тому потенціал репродуктивної токсичності очікується дуже низьким. Проникнення флютиказну фуроату у грудне молоко людини не вивчалося.

Даних з фертильності у людини немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Враховуючи фармакологічні властивості флютиказону фуроату та інших інтраназальних стероїдів, вплив малоймовірний.

Діти:

Дітям віком до 6 років застосовувати Аваміс не рекомендується, оскільки ефективність та безпека застосування препарату пацієнтам цієї вікової категорії не встановлені.

Спосіб застосування та дози:

Аваміс слід призначати лише для інтраназального застосування.

Дорослі та діти віком від 12 років: рекомендована початкова доза – по 2 впорскування (27,5 мкг на одне впорскування) у кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза – 110 мкг).

Після досягнення контролю за симптомами риніту підтримуюча доза препарату може бути зменшена до 1 впорскування у кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза – 55 мкг).

Діти віком від 6 до 11 років: рекомендована початкова доза – по 1 впорскуванню у кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза – 55 мкг).

У разі недостатнього контролю за симптомами риніту при впорскуванні у кожну ніздрю 1 раз на день (загальна добова доза – 55 мкг) доза може бути збільшена до 2 впорскувань у кожну ніздрю 1 раз на добу (загальна добова доза – 110 мкг).

Після досягнення контролю за симптомами риніту рекомендується зменшувати дозу до 1 впорскування у кожну ніздрю 1 раз на день (загальна добова доза – 55 мкг).

Хворі літнього віку: застосовують ті ж дози, що й для дорослих.

Ниркова недостатність: корекція дози не потрібна.

Печінкова недостатність: корекція дози не потрібна.

Для отримання повного терапевтичного ефекту необхідно регулярно застосовувати препарат. Початок дії спостерігається через 8 годин після першого застосування, однак максимальний терапевтичний ефект настає через кілька днів від початку лікування і тому хворі повинні бути проінформовані, що ефект від лікування буде спостерігатися при регулярному застосуванні препарату. Тривалість лікування повинна бути обмежена періодом впливу алергену.

Застосування Правила користування назальним спреєм.

Назальний дозований спрей складається зі скляного флакона, поміщеного у пластиковий корпус із захисним ковпачком, що закриває наконечник розпилювача (спеціальний пристрій на верхньому кінці спрею). У нижніх частинах корпусу знаходяться маленькі отвори, через які видно наявність препарату у скляному флаконі. На одній з бокових сторін пластикового корпусу знаходиться велика дозуюча кнопка, при натисканні на яку препарат вивільняється через розпилювач.

Перед першим застосуванням (та якщо препарат не застосовували протягом місяця) слід перевірити пристрій.

 • Добре струсити закритий флакон приблизно 10 секунд не знімаючи захисний ковпачок.
 • Зняти ковпачок, потягнувши його вгору, злегка натискуючи пальцями з обох боків.
 • Сильно натиснути на дозуючу кнопку збоку корпусу щонайменше 6 разів для вивільнення достатньої кількості спрею у повітря.
 • Назальний спрей готовий до застосування.

Перед кожним застосуванням необхідно прочистити носа, злегка струсити спрей та виконати такі дії:

 • Злегка нахилити голову вперед.
 • Тримати спрей вертикально та обережно помістити розпилювач в одну ніздрю.
 • Направити наконечник розпилювача у протилежний від перенісся бік, щоб лікарський засіб рівномірно розподілився у порожнині носа.
 • Вдихнути носом і одночасно натиснути на дозуючу кнопку на пластиковому корпусі для того, щоб розпилити спрей у Вашому носі. Слід уникати попадання спрею в очі. Якщо це трапилось, промити очі водою.
 • Вийняти наконечник розпилювача з носа та видихнути ротом.
 • Для введення спрею в іншу ніздрю виконати дії, вказані у пунктах 1 – 5.
 • Завжди після застосування закривати пристрій захисним ковпачком.

Після кожного використання наконечник розпилювача та захисний ковпачок слід протерти чистою сухою тканиною.

Передозування:

За даними клінічних досліджень, при інтраназальному застосуванні до 2640 мкг препарату на день більш ніж протягом 3 днів побічних ефектів не спостерігалося. Малоймовірно, що у разі гострого передозування необхідне буде інше лікування, окрім медичного спостереження.

Побічні дії:

Побічні реакції розподілені за частотою на такі категорії: дуже часто (≥ 1/10), часто ( ≥ 1/100 та <1/10), нечасто (≥ 1/1000 та <1/100), рідко (≥ 1/10000 та < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000).

Дихальна система:

Дуже часто: носові кровотечі.

Часто: поява виразок у носі.

Носові кровотечі зазвичай були незначні або помірної інтенсивності. У дорослих та підлітків випадки носових кровотеч виникали частіше при тривалому застосуванні (більше 6 тижнів), ніж при застосуванні до 6 тижнів. У ході педіатричних клінічних досліджень тривалістю до 12 тижнів випадки носових кровотеч були аналогічними у групі, що лікувалася флютиказону фуроатом, і в групі, що отримувала плацебо.

Нечасто: біль у носі, дискомфорт (включаючи печіння, подразнення, болісність у носі), сухість у носі.

Дуже рідко: перфорація носової перетинки.

Імунна система:

Рідко: реакції гіперчутливості, включаючи анафілаксію, ангіоневротичний набряк, висипання та кропив’янку.

Нервова система:

Часто: головний біль.

Органи зору:

Частота невідома: транзиторні порушення зору.

Діти.

Скелетно-м’язова система та сполучні тканини.

Частота невідома: затримка росту.

За даними клінічного дослідження щодо оцінки росту дітей препубертатного віку, які отримували 110 мкг флютиказону фуроату один раз на день, спостерігалася різниця у швидкості росту -0,27 см на рік порівняно з групою, що отримувала плацебо.

Системна дія.

Можлива поява системного ефекту, особливо при застосуванні високих доз протягом тривалого часу (див. розділ «Особливості застосування»). При лікуванні дітей назальними кортикостероїдами повідомлялося про випадки затримки росту.

Лікарська взаємодія:

Флютиказону фуроат швидко виводиться шляхом екстенсивного метаболізму першого проходження у печінці за допомогою цитохрому Р450 ЗА4.

Відповідно до результатів застосування іншого глюкокортикоїду – флютиказону пропіонату, що також метаболізується CYP3A4, не рекомендується сумісне застосування з ритонавіром у зв’язку зі збільшенням системного впливу флютиказону фуроату.

Застосовувати флютиказону фуроат разом із сильними інгібіторами CYP3A4 слід з обережністю у зв’язку з посиленням системного впливу флютиказону фуроату. У клінічному дослідженні медикаментозної взаємодії флютиказону фуроату із сильним CYP3A4 інгібітором кетоконазолом кількість осіб, у яких концентрація флютиказону фуроату у плазмі крові була такою, що піддавалась вимірюванню, була більшою у групі, яка застосовувала кетоконазол (6 осіб на 20) порівняно з групою, яка отримувала плацебо (1 особа на 20). Це незначне посилення системного впливу не спричиняло статистично значущої різниці у 24-годинних рівнях сироваткового кортизолу у цих двох групах.

Дані з вивчення ферментативної індукції та інгібіції дозволяють припустити, що немає підстав очікувати метаболічну взаємодію між флютиказону фуроатом і іншими медіаторами метаболізму цитохрому Р450 у відповідних інтраназальних дозах для клінічного застосування. Тому клінічні дослідження з вивчення взаємодії флютиказону фуроату та інших лікарських засобів не проводились.

Термін придатності:

3 роки. Після першого відкриття – 2 місяці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 ºС. Не зберігати у холодильнику. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Флакони із темного скла, з дозуючим пристроєм, розпилювачем і ковпачком. Флакон містить 30 або 120 доз.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.