Авеню (Diosmin, combinations) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції представлені діосміном 450 мг і флавоноїдами у вигляді гесперидину 50 мг в 1 таблетці.

Компоненти доповнені спиртом полівініловим, целюлозою мікрокристалічною, натрію крохмалем (тип А), тальком, магнію стеаратом, Opadry II 85F34486 Pink (спиртом полівініловим, титану діоксидом, поліетиленгліколем (макроголом), тальком, заліза оксидом червоним, заліза оксидом жовтим).

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармак, АТ, м. Київ, Україна, 04080, Київ, вул. Кирилівська, 63. Тел.: (044) 239-19-40; факс: (044) 417-10-55

Фармакотерапевтична група:

Капіляростабілізуючі засоби. Біофлавоноїди. Діосмін, комбінації.

Фармакологічні властивості:

Авеню, маючи венотонічну і ангіопротекторну дію, сприяє підвищенню венозного тонусу, покращенню мікроциркуляції і лімфатичного дренажу. Тонізуючи стінки вен викликає зменшення їх розтяжності. Одночасно впливає на капіляри і лімфатичні судини, покращує процеси мікроциркуляції, зменшує капілярну проникність. Таблетки Авеню також діють на рівні взаємодії між лейкоцитами і ендотелієм, шляхом гальмування їх адгезії в посткапілярних венулах, що призводить до значного пригнічення шкідливого впливу запальних медіаторів на ендотеліальну вистилку стінок вен і стулок клапанів.

Показання до застосування:

Застосовують з метою симптоматичної терапії недостатності вен і лімфатичних судин, в тому числі і геморою.

Протипоказання:

Гіперсенитивність до складових.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При терапії гострого геморою препарат може бути використаний в ролі доповнюючого і жодним чином не може служити заміною базового лікування. Якщо не спостерігається позитивної динаміки необхідно звернутися до фахівця для проведення додаткового проктологічного обстеження. Дуже важливим є доповнення до медичних процедур дотриманням загальногігієнічних заходів, таких як уникнення надмірного перебування під відкритим сонцем, у вертикальному положенні, профілактика надмірної ваги. З метою створення компресійного впливу ззовні рекомендують додаткове носіння спеціальних панчіх.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Немає інформації, яка підтверджує наявність тератогенного впливу препарату. Однак, слід застосовувати з обережністю і тільки після консультації у лікаря.

В період лактації краще утриматися від прийому препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В ході вивчення впливу Авеню таблетки на швидкість реагування, концентрацію уваги негативної дії виявлено не було.

Спосіб застосування та дози:

Призначений для використання в дорослому віці. З метою терапії хронічних запальних процесів в гемороїдальній зоні і венолімфатичної недостатності, що виявляється набряками, болями, тяжкістю в нижніх кінцівках, судомах, трофічними виразками, лімфедемою, рекомендують протягом 2-3 місяців по 1 табл. двічі на день під час їжі.

При гострому геморої рекомендовано протягом 4 днів 6 табл./добу, потім протягом 3 днів по 4 табл./добу.

Не призначений для дітей.

Передозування:

Немає інформації про випадки передозування.

Побічні дії:

Виявляються запамороченням, головним болем, нездужанням, діареєю, диспепсією, нудотою, блювотою, колітом, кропив'янкою, ізольованим набряком обличчя, губ, повік, набряком Квінке.

Лікарська взаємодія:

Немає інформації про проведення досліджень по взаємодії з іншими ЛЗ. Судячи з результатів застосування діосміну - взаємодії немає.

Термін придатності:

До 2 років.

Умови зберігання:

При температурі не вище 25 ° С без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

Коробка містить 3 або 5 блістерів по 10 таблеток в кожному.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: 1 таблетка містить 500 мг мікронізованої очищеної флавоноїдної фракції (у перерахуванні на 100 % безводну речовину), яка містить 450 мг діосміну (90 %) і 50 мг флавоноїдів у вигляді гесперидину (10 %);
  • допоміжні речовини: спирт полівініловий, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), тальк, магнію стеарат, Opadry II 85F34486 Pink (спирт полівініловий, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь (макрогол), тальк, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172)).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки овальної форми з двоопуклою поверхнею, з рискою з однієї сторони, вкриті плівковою оболонкою, світло-рожевого кольору зі слабким коричневим відтінком.

Виробник:

Фармак, АТ, м. Київ, Україна

Місцезнаходження виробника:

04080, Київ, вул. Кирилівська, 63

Фармакотерапевтична група:

Капіляростабілізуючі засоби. Біофлавоноїди. Діосмін, комбінації.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Авеню® чинить венотонічну та ангіопротекторну дію, підвищує венозний тонус, зменшує розтяжність вен і веностаз, поліпшує мікроциркуляцію, зменшує проникність капілярів і підвищує їх резистентність, поліпшує лімфатичний дренаж, збільшуючи лімфатичний відтік.

Препарат також зменшує взаємодію лейкоцитів та ендотелію, адгезію лейкоцитів у посткапілярних венулах. Це знижує пошкоджувальну дію медіаторів запалення на стінки вен і стулки клапанів вен.

Фармакокінетика.

Період напіввиведення становить 11 годин.

Виведення діючої речовини відбувається головним чином через кишечник. Через сечу виводиться в середньому 14 % застосованої дози.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування венолімфатичної недостатності (важкість у ногах, біль, набряки).

Симптоматичне лікування геморою.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.

Особливості застосування:

Застосування цього лікарського засобу при гострому геморої не замінює специфічного лікування та не перешкоджає лікуванню інших проктологічних захворювань. У разі, якщо упродовж короткого курсу лікування симптоми не зникають швидко, слід провести проктологічне обстеження та переглянути терапію.

При порушеннях венозного кровообігу більш ефективне лікування забезпечується поєднанням терапії з дотриманням таких рекомендацій щодо способу життя:

  • уникати тривалого перебування на сонці, довготривалого перебування на ногах, надлишкової маси тіла;
  • ходити пішки та у деяких випадках носити спеціальні панчохи для покращення кровообігу.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітним жінкам препарат слід застосовувати з обережністю. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем.

Дослідження не виявили тератогенної дії препарату, про побічні ефекти не повідомлялося.

Через відсутність даних щодо проникнення препарату у грудне молоко застосування лікарського засобу у період годування груддю слід уникати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з різними механізмами. У разі появи ознак побічної дії препарату (див. розділ «Побічні реакції») необхідно бути обережними.

Діти:

Дані щодо застосування препарату Авеню® дітям відсутні.

Спосіб застосування та дози:

Для перорального застосування. Призначається дорослим.

Лікування венолімфатичної недостатності (симптоми: набряки, біль, важкість у ногах, нічні судоми, трофічні виразки, лімфедема)

Рекомендована доза становить 2 таблетки на добу: 1 таблетка – вдень та 1 таблетка – ввечері, під час їди. Після тижня застосування можна приймати 2 таблетки на добу одноразово під час їди.

Лікування хронічного геморою.

По 2 таблетки на добу (у два прийоми) під час їди. Після тижня застосування можна приймати 2 таблетки на добу одноразово під час їди.

Лікування гострого геморою.

По 6 таблеток на добу упродовж 4 днів, потім по 4 таблетки на добу протягом наступних 3 днів. Застосовувати під час їди. Добову кількість таблеток розподілити на 2-3 прийоми.

Курс лікування. Тривалість лікування залежить від показання до застосування та перебігу захворювання. Середня тривалість лікування становить 2-3 місяці.

Передозування:

Про випадки передозування не повідомлялося.

Побічні дії:

З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, нездужання.

З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, диспепсія, нудота, блювання, коліт.

З боку шкіри і підшкірних тканин: висипання, свербіж, кропив’янка, ізольований набряк обличчя, губ, повік, набряк Квінке.

Лікарська взаємодія:

Дослідження щодо взаємодії не проводились. Проте існує великий післяреєстраційний досвід застосування діосміну, і про взаємодію з іншими лікарськими засобами дотепер не повідомлялося.

Термін придатності:

2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері. По 3 або 5 блістерів у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.