Бактосін (Combined drugs) інструкція із застосування

Бактосин фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Бактосін розчин д/зовн. заст. по 100 мл у пляш.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Сінмедик Лабораторіз, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: хлоргексидину диглюконат, цетримід;100 мл розчину містять розчину хлоргексидину диглюконату 0,3 мл (0,3 % об/об розчин); насиченого розчину цетриміду у перерахуванні на цетримід 0,6 г (0,6 % м/об розчин);допоміжні речовини:  полісорбат 80, ізопропіловий спирт, тартразин (Е 102), жовтий захід (Е 110), вода очищена.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Сінмедик Лабораторіз, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Профілактика і лікування ускладнень інфекцій шкірного покриву в результаті ушкоджень: невеликих поранень, саден, мікротріщин, місць ужалення та укусів комах; для обробки шкірного покриву при піодерміях, трофічних виразках.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Схильність до алергічних реакцій і алергічних захворювань, дерматит, вірусні захворювання шкіри.Не застосовувати для промивання порожнин тіла.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Тільки для зовнішнього застосування.При необхідності зменшити концентрацію діючих речовин, розвести перед застосуванням.Уникати контакту з очима. Якщо розчин потрапив у очі, швидко і ретельно промити їх водою.У пацієнтів при відкритій черепно-мозковій травмі, ушкодженні спинного мозку, перфорації барабанної перетинки слід запобігати потрапляння препарату на поверхню головного мозку, мозкових оболонок та в барабанну порожнину.Відзначалась ототоксичність при прямому закапуванні у середнє вухо.Необхідно уникати багаторазового контакту розчину препарату зі шкірою.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Інформації щодо шкідливої дії препарату при застосуванні у період вагітності та годування груддю немає. Однак, застосування препарату у період вагітності або годування груддю можливе, якщо, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.Не обробляти поверхню молочних залоз перед годуванням груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Досвіду застосування у дітей немає.

Спосіб застосування та дози:

Бактосін – антисептичний розчин тільки для зовнішнього застосування, він не призначений для перорального або парентерального застосування. 1 частину (за об’ємом) препарату (5-10 мл) розвести у 3-х частинах води. Змочити ватний тампон або бинт розчином і прикладати до ушкодженого місця 1-3 рази на добу протягом 20-40 секунд.За відсутності води та при виникненні ризику бактеріального зараження організму людини через пошкоджену ділянку шкіри препарат можна застосовувати без розведення.Тривалість лікування визначається індивідуально залежно від тяжкості захворювання та клінічної ефективності.

Передозування:

При місцевому застосуванні у великих кількостях або при тривалому контакті можливе подразнення шкіри. В цьому випадку треба ретельно змити розчин водою.Випадкове проковтування може спричинити нудоту і блювання, ускладнене дихання і ціаноз внаслідок паралічу дихальних м’язів, що може призвести до асфіксії. Може спостерігатися пригнічення центральної нервової системи, яке супроводжується судомами, артеріальною гіпертензією, може виникнути коматозний стан. Терапія: промивання шлунка; лікування симптоматичне і підтримуюче.

Побічні дії:

В окремих випадках у місцях застосування препарату може виникнути відчуття легкого печіння, яке минає через 15-20 секунд. Можливі алергічні реакції шкіри, сухість шкіри, свербіж, дерматит, фоточутливість.Дуже рідко можливе виникнення генералізованих алергічних реакцій.

Лікарська взаємодія:

Препарат підвищує чутливість бактерій до левоміцетину, канаміцину сульфату, неоміцину сульфату, цефалоспоринів.Сумісний з препаратами, що включають катіонні групи (бензалконію хлорид, цетримонію бромід).Перед застосуванням препарату залишки мила необхідно ретельно змити.Препарат посилює ефективність етанолу.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці

Форма випуску / упаковка:

По 50 мл, 100 мл, 500 мл, 1000 мл у пляшках із полівінілхлориду. Пляшки по 50 мл, по 100 мл і по 500 мл у картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.