Бактробан крем інструкція по застосуванню

Бактробан крем фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Бактробан крем 2 % по 15 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
UA/4019/03/01 від 09.09.2020
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: мупіроцин;

1 г крему містить 20 мг мупіроцину (у формі мупіроцину кальцію);

допоміжні речовини: ксантанова камедь, олія мінеральна, цетомакрогол 1000, спирт стеариловий, спирт цетиловий, феноксіетанол, спирт бензиловий, вода очищена.

Виробник:

Глаксо Оперейшнс ЮК Лімітед, Велика БританіÑ / Glaxo Operations UK Ltd, United Kingdom

Місцезнаходження виробника:

Хармір Роуд, Барнард Кастл, DL12 8DT, Велика БританіÑ /

Harmire Road, Barnard Castle, DL12 8DT, United Kingdom.

Фармакотерапевтична група:

Дерматологічні засоби. Антибіотики та хіміотерапевтичні засоби для використання у дерматології. Антибіотики для місцевого застосування. Інші антибіотики для місцевого застосування. Мупіроцин

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Мупіроцин — антибіотик, що виробляється шляхом ферментації мікроорганізму Pseudomonas fluorescens. Мупіроцин пригнічує ізолейцил-трансфер-РНК-синтетазу, що призводить до інгібування синтезу білка у бактеріальній клітині. Внаслідок специфічного механізму дії та хімічної структури мупіроцин не має перехресної резистентності до інших антибіотиків. При застосуванні у мінімальних інгібуючих концентраціях мупіроцин демонструє бактеріостатичні, а при застосуванні у більш високих концентраціях — бактерицидні властивості. Як антибіотик для місцевого застосування мупіроцин in vivo проявляє активність відносно Staphyloccocus aureus (включаючи резистентні до метициліну штами), S. epidermidis та бета-гемолітичних штамів Streptococcus.

Спектр антибактеріальної активності препарату in vitro:

Фармакокінетика.

Мупіроцин погано проникає крізь неушкоджені шкірні покриви. У разі абсорбції крізь уражену шкіру він метаболізується до мікробіологічно неактивного метаболіту монієвої кислоти та швидко виводиться з організму нирками.

Показання до застосування:

Місцеве лікування вторинних бактеріальних інфекційних ускладнень при травматичних ушкодженнях (невеликі рвані рани, зашиті рани або садна довжиною до 10 см або до 100 см2 за площею), викликаних чутливими штамами Staphylococcus aureus чи Streptococcus pyogenes.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до мупіроцину або до будь-якого з інших компонентів препарату.

Особливості застосування:

Крем Бактробан™ не можна застосовувати інтраназально та для лікування захворювань очей.

Уникати потрапляння крему в очі. У разі випадкового потрапляння крему в очі їх слід ретельно промити водою до повного видалення залишків крему.

У разі виникнення поодиноких реакцій гіперчутливості або тяжких місцевих подразнень, що виникають при застосуванні крему, лікування слід припинити, видалити залишки крему та призначити альтернативний препарат для лікування ураження.

Як і при лікуванні іншими антибактеріальними препаратами, тривале застосування крему може призводити до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів, у тому числі грибкової мікрофлори.

Є повідомлення про псевдомембранозний коліт при застосуванні антибіотиків, який може бути від легкої форми до стану, небезпечного для життя. Таким чином, важливо брати до уваги цей діагноз у пацієнтів, у яких розвивається діарея під час або після застосування антибіотиків. Хоча при місцевому застосуванні мупіроцину імовірність розвитку псевдомембранозного коліту низька, втім у разі тривалої або тяжкої діареї або при абдомінальних болях лікування слід негайно припинити і провести відповідну діагностику.

Бактробан™, крем, містить цетиловий спирт та стеариновий спирт. Ці неактивні інгредієнти можуть спричиняти місцеві реакції шкіри (наприклад контактний дерматит).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Фертильність. Немає даних щодо впливу крему на фертильність людини. Дослідження на тваринах показали відсутність впливу на фертильність.

Вагітність. Репродуктивні дослідження мупіроцину на тваринах не виявили шкідливого впливу на плід. Достатні клінічні дані про застосування крему в період вагітності відсутні, крем можна застосовувати у період вагітності лише тоді, коли потенційна користь для жінки переважатиме можливий ризик для плода.

Годування груддю. Інформація щодо проникнення мупіроцину в грудне молоко відсутня. У разі лікування тріщин грудних сосків слід ретельно змити з них крем перед годуванням дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Шкідливих впливів на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами не виявлено.

Діти:

Застосування препарату для лікування дітей віком до 1 року не вивчали, тому Бактробан™, крем, для цієї вікової групи пацієнтів не слід застосовувати.

Спосіб застосування та дози:

Для лікування дорослих, дітей віком від 1 року та пацієнтів літнього віку крем наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри 3 рази на добу протягом періоду до 10 днів, залежно від перебігу захворювання.

Пацієнтам, у яких упродовж 3—5 днів лікування не спостерігається клінічної відповіді, слід переглянути доцільність продовження застосування цього лікарського засобу.

Тривалість лікування не повинна перевищувати 10 днів.

Крем рекомендується наносити за допомогою ватного або марлевого тампона. На оброблену кремом ділянку шкіри можна накладати пов’язку.

Корекція дози для лікування хворих із нирковою та печінковою недостатністю не потрібна.

Не змішувати крем з іншими препаратами, тому що при розведенні крему зменшується його антибактеріальна активність та може втрачатися стабільність діючої речовини у кремі.

Передозування:

Симптоми. Наразі досвід передозування кремом Бактробан™ обмежений.

Лікування. Не існує специфічного лікування передозування кремом Бактробан™. У разі передозування необхідна симптоматична терапія.

Токсичність мупіроцину є дуже малою. У разі випадкового застосування крему всередину слід провести симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Побічні реакції класифіковано за органами і системами та частотою виникнення. Частота виникнення побічних ефектів визначається таким чином: дуже часто (> 1/10), часто (> 1/100, < 1/10), нечасто (> 1/1000, < 1/100), рідко (> 1/10000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), включаючи поодинокі випадки.

З боку шкіри та підшкірної клітковини:

часто: реакції гіперчутливості у місці нанесення, включаючи кропив’янку, свербіж, еритему, відчуття печіння, висипання, екзему, сухість шкіри.

З боку імунної системи:

дуже рідко: системні алергічні реакції, включаючи анафілаксію, генералізований висип, кропив’янку та ангіоневротичний набряк.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення.

З боку травного тракту: нудота, абдомінальний біль, виразковий стоматит.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Звітування про підозрювані побічні реакції на лікарський засіб у післяреєстраційний період має важливе значення. Це забезпечує безперервний моніторинг співвідношення ризик/користь застосування даного лікарського засобу. Фахівці у сфері охорони здоров’я, а також пацієнти можуть повідомляти про підозрювані побічні реакції до ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна» за цілодобовим телефоном (044) 585-51-85.

Лікарська взаємодія:

Невідома.

Термін придатності:

18 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 15 г крему в тубі; по 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D06AX09:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Бактробан крем
Виробник:Глаксо Оперейшнс ЮК Лімітед, Велика БританіÑ / Glaxo Operations UK Ltd, United Kingdom
Форма випуску:

По 15 г крему в тубі; по 1 тубі в картонній коробці.

Реєстраційне посвідчення:UA/4019/03/01 від 09.09.2020
Міжнародне непатентоване найменування:Mupirocin
Умови відпуску:

За рецептом.

Склад:

діюча речовина: мупіроцин;

1 г крему містить 20 мг мупіроцину (у формі мупіроцину кальцію);

допоміжні речовини: ксантанова камедь, олія мінеральна, цетомакрогол 1000, спирт стеариловий, спирт цетиловий, феноксіетанол, спирт бензиловий, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Дерматологічні засоби. Антибіотики та хіміотерапевтичні засоби для використання у дерматології. Антибіотики для місцевого застосування. Інші антибіотики для місцевого застосування. Мупіроцин
Код АТС:D06AX09 - Мупіроцин
Заявник:ГлаксоСмітКляйн Експорт Лімітед
Адреса заявника:980 Грейт Уест Роуд, Брентфорд, Міддлсекс, TW8 9GS, Велика Британiя
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама