Бар-Віпс (Barium sulfate without suspending agents) інструкція із застосування

Бар-Випс фото, інструкція
Дозування:
Бар-Віпс порошок д/ор. та рект. сусп. по 240 г у пак.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

порошок

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Віпс-Мед, ТОВ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Рентгеноконтрастні засоби, що не містять йоду.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: барію сульфат;1 пакет порошку містить барію сульфату 237,36 г (98,9 %);допоміжні речовини: натрію цитрат, сорбіт (Е 420), еспумізан 40, метилпарагідроксибензоат (Е 218), ароматизатор банановий (містить олію бергамота).

Лікарська форма:

порошок

Основні фізико-хімічні властивості:

дрібнодисперсний порошок білого або світло-кремового з сіруватим відтінком кольору, має специфічний запах.

Виробник:

Віпс-Мед, ТОВ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Рентгеноконтрастні засоби, що не містять йоду.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Барію сульфат наділений високими рентгеноконтрастними властивостями та низькою токсичністю. Виражені адгезивні властивості препарату дають змогу вивчати тонкі зміни мікрорельєфу слизової оболонки травного тракту при рентгенологічних дослідженнях. Фармакокінетика. Наділений низькою токсичністю. Препарат не всмоктується у травному тракті та не потрапляє у системний кровотік. Виводиться з організму протягом 12-14 годин.

Показання до застосування:

Застосовують дорослим при рентгенологічній діагностиці захворювань верхнього відділу травного тракту (стравохід, шлунок), дванадцятипалої кишки як звичайним методом, так і методом подвійного контрастування.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Загальний тяжкий стан хворого, перфорація слизової оболонки травного тракту (підозра на неї), порушення акта ковтання, кишкова непрохідність, запори, стеноз стравоходу, кровотеча з органів травного тракту, артрезія, стан після оперативного втручання на органах травного тракту, ішемічний/некротизуючий ентероколіт, синдром мальабсорбції, харчова алергія, езофаготрахеальні нориці.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Слід з обережністю призначати при бронхіальній астмі, атопії, включаючи встановлену сінну гарячку та екзему, наявності в анамнезі реакцій гіперчутливості на рентгеноконтрастні засоби.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності не рекомендується застосування барію сульфату. При необхідності проведення обстеження у період лактації необхідно припинити годування груддю протягом 24 годин після обстеження.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Невідома.  

Діти:

Не рекомендовано застосовувати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Бар-ВІПС застосовують внутрішньо у вигляді попередньо приготованої суспензії безпосередньо перед проведенням та під час рентгенологічного дослідження. Суспензія для застосування дорослим готується шляхом поступового розчинення 240 г порошку  в 60 мл окропу при безперервному помішуванні протягом 3 хвилин. Об’єм отриманої суспензії становить 120 мл. Температура суспензії, що застосовують, становить 40-50 °С. Для дорослих кількість препарату на прийом залежить від методу дослідження та становить від 15-20 мл до 80-100 мл суспензії.

Передозування:

Випадки передозування не спостерігалися, можливе посилення проявів побічних реакцій.

Побічні дії:

При проведенні звичайних досліджень вказаними дозами побічних ефектів не спостерігалося. Але під час застосування методу подвійного контрастування з використанням уродану або суміші соди харчової з лимонною кислотою можлива поява неприємних відчуттів у ділянці шлунка. При індивідуальній непереносимості будь-якого компонента препарату, можливі реакції гіперчутливості включаючи шкірні висипання, анафілактичні реакції. Є повідомлення про поодинокі випадки так званого барієвого апендициту, спазмів у животі, запор, діарею.

Лікарська взаємодія:

Невідома.

Термін придатності:

2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі від мінус 60 ºС до плюс 50 ºС .

Форма випуску / упаковка:

Пакети, що містять 240 г препарату.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

141190, Московська обл., м. Фрязіно, Заводський проїзд, 4, Російська Федерація.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.