Біфунал (Bifonazole) інструкція із застосування

Бифунал фото, інструкція
Дозування:
Біфунал крем 1 % по 30 г у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

крем

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Балканфарма-Разград АТ, Болгарія

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 г крему містить біфоназолу 0,01 г;допоміжні речовини: 2-октилдодеканол, спирт цетостеариловий, віск цетилових ефірів, сорбітану стеарат, полісорбат 60, спирт бензиловий, вода очищена.

Лікарська форма:

крем

Основні фізико-хімічні властивості:

крем, колір - білий або майже білий; запах – слабкий, специфічний;

Виробник:

Балканфарма-Разград АТ, Болгарія

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Механізм дії біфоназолу пов’язаний з інгібуванням біосинтезу ергостеролу. При концентрації біфоназолу ≤ 5 μг/л та тривалості дії протягом 6 годин проти дерматофітів, особливо видів Trichophyton, можливо досягти повної фунгіцидної дії. Частково фунгіцидна дія спостерігається по відношенню до Torulopsis glabrata – проблемного мікроорганізму дріжджових грибів.Відносно видів Candida первинна дія біфоназолу – фунгістатична, а в концентрації ≤ 20 μг/л – фунгіцидна. Досягти вказаних концентрацій можливо при місцевому застосуванні Біфуналу®, крему 1%, на ураженій ділянці шкіри. У дерматофітів, дріжджових грибів та аспергил не виявлено первинної резистентності до біфоназолу, на відміну від інших азольних антимікотичних препаратів.Біфоназол практично неактивний відносно грамнегативних мікроорганізмів. Відносно грампозитивних коків (виключно Enterococcus) проявляє активність у концентраціях 5 - 16 μг/л, відносно Corynebacterium – у концентраціях 0,5 - 2 μг/л. Ця активність має практичне значення, тому що при мікозах між пальцями часто зустрічаються також коринебактерії. В концентраціях 3 μг/л біфоназол пригнічує гриби Trichophyton mentagrophytes, що швидко розмножуються. Активність біфоназолу по відношенню до псевдогрибів має особливе значення. Біфунал® виявляе активність до Trichophyton, Microsporon, Epidermophyton flcossum, Candida albicans, Malassezia furfur, Aspergillus, Corynebacterium minutissimum, Tinea pedum, Tinea manuum, Tinea corporis, Tinea inguinalis, Pityriasis versicolor.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні Біфунал® добре проникає в шкіру та забезпечує протигрибкові концентрації у шарах епідермісу та шкіри. Після місцевого застосування на здорову шкіру 1,5 г Біфуналу®, крему, що відповідає 15 мг біфоназолу, через 6 годин резорбується тільки 0,6 - 0,8% активної речовини, а після застосування на запалену шкіру – від 2 до 4%. Виключно низькі концентрації в плазмі (менші за 5 μg/ml) не викликають системної дії.Тривалий час утримування Біфуналу® в активних протигрибкових концентраціях у місці локального застосування та доведений фунгіцидний тип дії обумовлюють одноразове застосування препарату протягом доби.

Показання до застосування:

При дерматомікозах – гострих та хронічних – волосистої та неволосистої частин шкіри, викликаних чутливими до Біфуналу® мікроорганізмами: мікозах шкіри, що викликані дерматофітами та дріжджами; висівкоподібному лишаю; мікозах шкіри, що викликані пліснявими грибами; захворюваннях шкіри, уражених повторно тими самими грибами – інтердигітальних мікозах, поверхневих кандидозних ураженнях шкіри; еритразмі, спричиненій коринебактеріями. Спосіб застосування та дози.®Крем наносять тонким рівним шаром на попередньо очищену та підсушену уражену ділянку шкіри (1 см крему може бути застосовано на площу розміром з долоню) і обережно втирають. Для досягнення повного клінічного одужання необхідно достатньо тривало застосувати препарат. Тривалість лікування Біфуналом® залежить від збудника захворювання, розмірів ураженої ділянки та її локалізації:3 тижні – мікози шкіри викликані Tinea pedum, Tinea pedis interdigitalis;2 - 3 тижні – мікози шкіри викликані Tinea corporis, Tinea inguinalis, Tinea manuum;2 тижні – при вивіскоподібному лишаю, еритразмі.

Протипоказання:

Гіперчутливість до імідазолових протигрибкових препаратів та допоміжних речовин лікарської форми.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Незважаючи на те, що Біфунал® не проявляє мутагенної та ембріотоксичної дії у тварин, рекомендується уникати його застосування в перший триместр вагітності.Не рекомендується застосовувати оклюзивні пов’язки, оскільки існує вірогідність виникнення почервоніння шкіри та розмноження дріжджів.Уникати контакту Біфуналу® з очима!Не призначати немовлятам.Не наносити на слизові оболонки, оскільки до складу препарату входить бензиловий спирт.При проявах будь-яких небажаних реакцій необхідно відмінити препарат.При лікуванні значних ділянок шкіри та/або ран можлива системна резорбція.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Передозування:

Не існує даних про передозування препарату.

Побічні дії:

Біфунал®, крем, добре переноситься при локальному застосуванні. Тільки в поодиноких випадках, здебільшого при наявності в клінічній картині симптомів та факторів схильності, на хворих ділянках шкіри можуть з’явитись тимчасові реакції, такі як легке почервоніння, печіння, подразнення та лущення.Ці реакції можуть бути викликані підвищеною чутливістю до деяких речовин лікарської форми.

Лікарська взаємодія:

Не існує даних щодо взаємодії Біфуналу® з іншими лікарськими засобами при одночасному застосуванні.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25оС. Термін придатності – 3 роки.Не заморожувати!

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

1% крем у тубах по 30 г; 1 туба в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: bifonazole; 1-[(1-1`Біфеніл)-4-іл-фенілметил]-1Н-імідазол;

Форма випуску

Крем.

Адреса

7200 Болгарія, Разград, Апрілско вастаніє, № 68.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.