Біолектра Магнезіум Форте (Magnesium oxide) інструкція із застосування

Биолектра Магнезиум Форте фото, інструкція
Дозування:
Біолектра Магнезіум Форте таблетки шип. по 243 мг №10 у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Гермес Арцнайміттель ГмбХ

Фармакотерапевтична група:

Мінеральні добавки. Інші мінеральні добавки. Селен, натрію селеніт.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка шипуча містить магнію оксиду легкого 403,0-435,2 мг, що відповідає іонам магнію 243 мг (=10 ммоль);допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, натрію гідрокарбонат, натрію карбонат безводний, калію гідрокарбонат, кислота яблучна, маніт (Е 421), крохмаль рисовий, ароматизатор лимонний МН (містить маніт (Е 421), сорбіт (Е 420)), натрію цикламат, натрію хлорид, сахарин натрію, симетикон.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Гермес Арцнайміттель ГмбХ

Фармакотерапевтична група:

Мінеральні добавки. Інші мінеральні добавки. Селен, натрію селеніт.

Показання до застосування:

Лікування та профілактика дефіциту магнію в організмі у тих випадках, коли він є причиною порушень з боку м’язової діяльності (нейром’язові порушення, судоми), при хронічній фізичній та розумовій втомі, роздратованості, міалгіях, при інтенсивних фізичних та розумових навантаженнях, в період вагітності. Гіпомагніємія, що виникла внаслідок тривалого паління та зловживання алкоголем, тривалого застосування проносних, контрацептивних засобів, деяких діуретиків або внаслідок осмотичного діурезу у хворих на цукровий діабет з постійною гіперглікемією.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.Препарат не рекомендується застосовувати при порушенні функції нирок та порушеннях провідності збудження в серці (AV-блокада високого ступеня), які можуть призвести до брадикардії. Необхідно перевірити, чи існують порушення мінерального та електролітного обміну (гіпермагнезіємія, гіперкаліємія).Препарат Біолектра Магнезіум форте протипоказаний при тяжкій міастенії, ексикозі та кальцієво-магнієво-фосфато-амонієвому діатезі.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

1 таблетка шипуча містить 7,35 ммоль (169 мг) натрію. Це необхідно враховувати пацієнтам, що дотримуються дієти з низьким вмістом натрію/кухонної солі.1 таблетка шипуча містить 3,48 ммоль (136 мг) калію. Це необхідно враховувати пацієнтам з обмеженою функцією нирок, а також пацієнтам, що дотримуються дієти з низьким вмістом калію.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

В період вагітності або годування груддю відсутні ризики застосування препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Доза препарату Біолектра Магнезіум форте залежить від ступеня дефіциту магнію в організмі. Середня добова доза становить 1-2 шипучі таблетки (243-486 мг іонів магнію =10-20 ммоль).Дітям віком від 6 років призначають по 1 шипучій таблетці 1 раз на день.Підліткам та дорослим призначають по 1 таблетці шипучій 1-2 рази в день.При тяжкому ступені дефіциту магнію лікар може призначити більш високі дози препарату Біолектра Магнезіум форте.Таблетку необхідно розчинити в стакані води, отриманий розчин випити.Тривалість лікування залежить від причин, що лежать в основі дефіциту магнію.Тривалий прийом магнію у високих дозах повинен проходити під наглядом лікаря.

Передозування:

При застосуванні солей магнію всередину гіпермагнезіємія виникає лише при нирковій недостатності. Таким пацієнтам прийом солей магнію протипоказаний.Симптоми інтоксикаціїВисокі концентрації магнію викликають розслаблення скелетної мускулатури (концентрації магнію в плазмі крові вище 5,5 ммоль/л). Концентрації іонів магнію 10-20 ммоль/л подовжують період провідності в серці, а ще більш високі концентрації призводять до зупинки серця в діастолі.Лікування інтоксикаційВнутрішньовенне введення кальцію миттєво призводить до пригнічення описаних симптомів, оскільки існує антагонізм між іонами кальцію і магнію.

Побічні дії:

При більш високих дозах можливий легкий пронос, який не вважається небезпечним та зникає після зниження дози. При тривалому прийомі високих доз препарату Біолектра Магнезіум форте може з’явитися втомлюваність. В такому випадку лікар повинен на основі клінічних та лабораторних досліджень прийняти рішення щодо доцільності подальшого застосування магнію.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні заліза, фториду натрію або тетрацикліну може порушуватися засвоєння заліза, фториду натрію, тетрацикліну та магнію. В таких випадках між прийомами препарату Біолектра Магнезіум форте і препаратів заліза, фториду натрію, тетрацикліну необхідно дотримуватися інтервалу 3-4 години.При одночасному прийомі препаратів, що містять алюміній (наприклад антацидних засобів), всмоктування алюмінію може підвищитися.Посилює вплив антиаритмічних, антигіпертензивних лікарських засобів, зменшує ступінь дефіциту магнію та ризик пов’язаних з цим ускладнень при прийомі діуретиків, аміноглікозидів, цисплатину, циклоспоринів, амфотерицину, метотрексату, проносних препаратів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток шипучих в тубі. По 1 тубі в картонній коробці.По 4 таблетки шипучі у стрипі з перфорацією. По 5 стрипів в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додаткові дані

Дозування:
Біолектра Магнезіум Форте таблетки шип. по 243 мг №10 у тубах
Реєстрація:
№ UA/13955/01/01 від 10.10.2014. Наказ № 715 від 10.10.2014
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.