Біовіталь (Combined drugs) інструкція із застосування

Биовиталь фото, інструкція
Дозування:
Біовіталь драже №60 (15х4)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

драже

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Ей. Наттерманн енд Сайі ГмбХ, Німеччина.

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 драже містить:
50 мг; 50 мг;   500 МЕ; 0,25 мг; 0,25 мг 0,25 мг; 0,25 мг; 0,5 мкг; 20 мг; 2,5 мг; 2,5 мг; 4мг; 1 мг;
сульфату заліза (відповідає 16 мг заліза) цитратного комплексу натрію й заліза (відповідає 16,5 мг заліза) ретинолу ацетату (вітаміну А) тіаміну хлорид-гідрохлориду (вітаміну В 1 ) рибофлавіну (вітаміну В2) піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6)фолієвої кислоти (вітаміну Вс)ціанокобаламіну (вітаміну В12)аскорбінової кислоти (вітаміну С) нікотинаміду (вітаміну РР)сухого екстракту (4 : 1) з листя та квітів глоду сухого екстракту (2,5 : 1) з ягід глоду сухого екстракту (10 : 1) з трави пустирника допоміжні речовини: цукроза, спирт стеариловий, магнію стеарат, кислота стеаринова, повідон К25, желатин, крохмаль кукурудзяний, бутилгідрокситолуол, глюкоза, декстрин, кремнію діоксид колоїдний безводний;оболонка: цукроза, тальк, магнію оксид (легкий), кальцію карбонат, крохмаль кукурудзяний, гуміарабік, глюкоза, натрію гідрофосфат, калію дигідрофосфат, титану діоксид, кошінель червоний, індигокармін, віск гліколевий.

Лікарська форма:

драже

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Ей. Наттерманн енд Сайі ГмбХ, Німеччина.

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Фармакологічна дія визначається комплексом рослинних екстрактів, заліза та вітамінів, що входять до складу препарату. Препарат підтримує серце і кровообіг за рахунок кардіотропних рослинних екстрактів, підвищує знижену працездатність і поліпшує загальний стан організму, забезпечуючи необхідну кількість вітамінів і заліза. комбінація вітамінів В1, В6 та В12 впливає на регенерацію нервових тканин після їх пошкодження;залізо і вітаміни ефективно впливають на метаболізм системи споживання кисню і утворення енергії; вітамін С поліпшує всмоктування заліза. Із сполук органічно зв'язаного заліза, що сприймаються організмом, у комбінації з аскорбіновою кислотою у шлунково-кишковому тракті при недостатності заліза всмоктується приблизно 20 - 25% заліза, бере участь в окисно-відновних процесах, сприяє нормальному функціонуванню імунної системи.Пустирник має м’яку кардіотропну дію, знижує частоту пульсу та проявляє м’яку седативну дію.Вітамін В1 нормалізує діяльність серця та сприяє нормальному функціонуванню нервової системи.Вітамін В2 сприяє процесам регенерації тканин, у тому числі клітин шкіри.Вітамін В6 сприяє підтримці структури і функцій кісток, зубів, ясен; впливає на еритропоез, сприяє нормальному функціонуванню нервової системи.Вітамін В12 бере участь у гемопоезі та інших тканиновідтворюючих процесах.Нікотинамід бере участь в окисно-відновних процесах, забезпечує перенос водню та фосфату. Фолієва кислота бере участь в еритропоезі. Посилює процес загоєння ран.Вітамін А впливає на структурну цілісність епітеліальних клітин, сприяє нормальному розвитку слизових оболонок та шкіри, попереджує надлишкову кератинізацію та підвищує стійкість до інфекцій.Залізо бере участь в еритропоезі; є важливою складовою частиною гемоглобіну, який забезпечує транспорт кисню до тканин. Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання до застосування:

Застосовується при таких станах: профілактика та лікування гіпо- й авітамінозів, дефіциту заліза (у тому числі при залізодефіцитній анемії); у складі комбінованої терапії при лікуванні захворювань нервової, серцево-судинної системи (нервове напруження, порушення сну внаслідок стресу);при підвищеному фізичному та психічному навантаженні;у періоди одужання після тривалих та/або тяжких захворювань, у тому числі інфекційних, а також у післяопераційний період, при втраті крові;як тонізуючий засіб для загального зміцнення серцевої діяльності, кровообігу та нервової систем.

Протипоказання:

Прийом препарату протипоказаний при: гемохроматозі (акумуляція заліза);сидероахрестичній анемії (порушення засвоювання заліза);дитячому віці до 6 років.Препарат слід з обережністю призначати хворим, у нирках яких утворюються оксалати кальцію.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

У випадку появи будь-яких алергічних реакцій необхідно припинити прийом препарату.Не приймати одночасно з іншими полівітамінними препаратами.При застосуванні препарату можливе забарвлення сечі в жовтий колір, що є наслідком застосування рибофлавіну та цілком безпечно. При прийомі препарату випорожнення може мати чорний колір, що є наслідком застосування заліза і є безпечним.Хворі на цукровий діабет можуть приймати Біовіталь® драже, оскільки 1 драже відповідає тільки 0,02 ХО (хлібні одиниці).Вагітність та лактація.Проведені дослідження вказують на те, що шкідливий вплив на здоров’я матері та дитини не очікується при застосуванні Біовіталь® драже в наведених дозах під час вагітності. Проте, у період вагітності препарат може бути застосований тільки після оцінки переваги від застосування препарату перед ризиком можливого переривання вагітності.На здатність керувати автомобілем та іншими механізмами не впливає.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають не розжовуючи, перед або разом з їжею. Профілактична доза:дорослі та підлітки - по 1 драже 3 рази у добу;діти шкільного віку - по 1 драже 1 раз на добу.Лікувальна доза:Дорослі та підлітки – по 2 драже 3 рази у добу;Діти шкільного віку – по 1 драже 2 рази у добу.Тривалість лікування визначається індивідуально, залежно від тяжкості гіповітамінозу.

Передозування:

Передозування вітамінів при дотриманні терапевтичної дози малоймовірне. Прийом понад 30 драже, еквівалентний прийому 1 г заліза, підвищує ризик інтоксикації у дітей. Гостра інтоксикація після прийому 1 г заліза/добу має такі симптоми: геморагічний гастроентерит, який супроводжується блюванням, нудотою, болем в епігастральній ділянці і подальшим циркуляторним колапсом, ацидозне дихання та загальні порушення згортання крові.Необхідно спричинити блювання, провести промивання шлунка, підтримувати кровообіг; як антидот - бікарбонатний або фосфатний буфер, при необхідності також ввести 5 г Дифералу. Проводити повторний контроль рівня заліза в сироватці крові. Протягом декількох годин буде спостерігатися зниження згортання крові.

Побічні дії:

Біовіталь® драже добре переноситься.У поодиноких випадках виникали шлунково–кишкові розлади (запор, діарея). Можливі алергічні реакції до будь-якого компоненту препарату.

Лікарська взаємодія:

Залізо, яке входить до складу препарату, знижує всмоктування тетрациклінів. Антацидні препарати, які містять алюміній, кальцій, магній, а також холістерамін, знижують всмоктування заліза. 

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25 °С, у недоступному для дітей місці. Не зберігати у вологому місці. Термін придатності - 3 роки.Біовіталь® не слід застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 15 драже в блістері з ПВХ/ алюмінієвої фольги. По 4 блістери в картонній коробці.Виробники. “А. НАТТЕРМАНН унд СИ ГмбХ” для “Байєр Консьюмер Кер АГ”/ “A. Nattermann & Cie GmbH” for “Вауer Consumer Care AG”;“Роттендорф Фарма ГмбХ” для “Байєр Консьюмер Кер АГ”/ “Rottendorf Pharma GmbH” for “Вауer Consumer Care AG”.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

Форма випуску

Драже.

Адреса

Nattermannallee, D –50829, Кöln, Germany; Ostenfelder Straße 51-61 59320 Ennigerloh, Germany.

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.