Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Бонавіт - Адаптована інструкція

Склад

Склад

Лікарська форма

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкоюТаблетки круглої форми, вкриті оболонкою з гладенькою двоопуклою поверхнею, від світло-жовтого до темно-жовтого кольору, з характерним запахом. На поверхні таблеток допускаються вкраплення. На розламі, при розгляданні під лупою, видно ядро, оточене суцільним шаром.
Основні фізико-хімічні властивості

Основні фізико-хімічні властивості

Виробник

Виробник

ВАТ Вітаміни.Україна, 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Ленінської Іскри, 31.
Місцезнаходження виробника

Місцезнаходження виробника

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А11А А04.Препарат знижує негативний вплив стресу на організм. Вітаміни групи В беруть участь в обміні жирів, білків та вуглеводів, забезпечують енергетичну підтримку нервової системи. Вітамін В1 (тіамін) – необхідний кофермент у метаболізмі вуглеводів і передачі нервового імпульсу.Вітамін В2 (рибофлавін) – важливий каталізатор процесів клітинного дихання та зорового сприймання.Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) посилює скорочувальну функцію міокарда й уповільнює ритм серцевих скорочень, посилює дію серцевих глікозидів, поліпшує жовчоутворення, вуглеводний обмін та дезінтоксикаційну функцію печінки.Вітамін В12 (ціанокобаламін) необхідний для процесів кровотворення, для утворення епітеліальних клітин, для функціонування нервової системи, росту і процесів регенерації.Вітамін С (кислота аскорбінова) необхідний для росту і нормального стану кісток, шкіри, зубів, капілярного ендотелію та імунної системи, прискорює засвоєння заліза, бере участь у багатьох окисно-відновних процесах в організмі.Вітамін Е (a-токоферолу ацетат) та бета-каротин захищають клітини, тканини та органи від пошкоджуючої дії екологічно несприятливих чинників. Фолієва кислота бере участь у синтезі пуринів та піримідинів, необхідна для утворення ДНК.Цинк стимулює ферментні системи організму. Кальцію пантотенат бере участь в обмінних процесах, синтезі ацетилхоліну, стероїдів, покращує скоротливість міокарда. Підвищує розумову працездатність, покращує пам`ять.
властивості

Фармакологічні властивості

Показання

Показання

Профілактика і у складі комплексного лікування станів, що супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах: стрес, період підвищених розумових та психоемоційних навантажень, неповноцінне та незбалансоване харчування, період реконвалесценції після різних захворювань.
Протипоказання

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; ниркова недостатність, нефролітіаз, саркоїдоз в анамнезі, гіпервітаміноз, непереносимість фруктози, тромбофлебіт, порушення обміну заліза або міді, еритремія, еритроцитоз, тромбоемболія, тиреотоксикоз, хронічний гломерулонефрит, хронічна серцева недостатність, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення (у зв’язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку). Дитячий вік до 14 років.
Міри безпеки

Міри безпеки

З обережністю призначають при ураженнях печінки, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, хворим на гострий нефрит, при жовчокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті, хворим на ішемічну хворобу серця, цукровий діабет, сечокам’яну хворобу.Жінкам, що приймали високі дози ретинолу (більше 10 000 МО), можна планувати вагітність не раніше ніж через 6-12 місяців. Це пов’язано з тим, що протягом цього часу існує ризик неправильного розвитку плода під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі.Не перевищувати рекомендованої дози. Не приймати разом з лікарськими засобами, що містять вітаміни та цинк, оскільки можливо передозування останніх в організмі. Можливе забарвлення сечі у жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю в препараті рибофлавіну.У зв’язку з вмістом кофеїну у каві, чаї або кока-колі, одночасний прийом їх разом з препаратом перешкоджає повноцінному засвоюванню компонентів, які містяться в препараті.Препарат містить лактозу, тому пацієнти з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, вродженою недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не повинні застосовувати препарат Бонавіт.
Особливості застосування

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

При дотриманні рекомендованої схеми дозування препарат можна застосовувати в період вагітності і годування груддю.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Даних про вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не має, але слід врахувати можливі побічні ефекти з боку нервової системи.
Діти

Діти

Дітям віком до 14 років препарат не застосовують.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають внутрішньо, відразу після сніданку або обіду, не розжовуючи, запиваючи водою. Дорослим та дітям старше 14 років препарат призначають з профілактичною метою по 1 таблетці на добу протягом одного місяця; у комплексному лікуванні станів, що супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах, – по 2 таблетки на добу протягом 20 - 30 днів.
Передозування

Передозування

При передозуванні, довготривалому прийомі, індивідуальній чутливості до компонентів препарату можуть спостерігатися диспептичні явища, алергічні реакції, порушення функції печінки, зміни з боку шкіри та волосся. Передозування вітаміну В6 може викликати дисфункцію нервової системи, кальцію пантотенату – загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки та цукрового діабету; надлишок цинку пригнічує роботу імунної системи.У разі передозування необхідно звернутися до лікаря. Лікування: припинення прийому препарату, промивання шлунка, прийом активованого вугілля внутрішньо, симптоматичне лікування.
Побічні ефекти

Побічні ефекти

При застосуванні препарату у рекомендованих дозах дуже рідко можливі побічні реакції.З боку імунної системи: в осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, гіпертермію.З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив’янка, відчуття свербежу, почервоніння шкіри.З боку травного тракту: диспепсичні розлади, нудота, блювання, біль у шлунку, відрижка, запор, діарея, збільшення секреції шлункового соку.З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість, підвищена пітливість. Інші: порушення зору, можливе забарвлення сечі в жовтий колір, гіперкальціємія, гіперкальціурія. При тривалому застосуванні у високих дозах виникають подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, аритмія, парестезія, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання, зміни показників сечі, збільшення вмісту кальцію в крові та сечі, кальциноз м’яких тканин, нирок, легень, судин.
Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Вітамін В1, впливаючи на процеси поляризації в дільниці нервово-м’язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію. Вітамін В6 послаблює дію леводопи і посилює дію діуретиків, він попереджає або зменшує токсичні явища, які мають місце при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних засобів. Вітамін С посилює дію та токсичність сульфаніламідів (можливість кристалурії). Абсорбція вітаміну С знижується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивних засобів, вживанні свіжих фруктів або овочевих соків, лужних напоїв. Вітамін Е може підвищувати ефективність протисудомних засобів. Кальцію пантотенат зменшує токсичну дію стрептоміцину та інших протитуберкульозних препаратів. Цинк гальмує абсорбцію тетрациклінів у травному тракті, не сумісний з інгібіторами синтезу простагландинів (нестероїдними протизапальними препаратами), тіазидними діуретиками, комплексоутворюючими з’єднаннями (пеніциламін), глюкокортикостероїдами, препаратами кальцію.
Термін придатності

Термін придатності

2 роки.
зберігання

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка

Форма випуску / упаковка

По 10 таблеток у блістер, по 3 блістери в пачці з картону.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

Без рецепта.
Додатково

Додатково