Автор: Волошонович Алла
Врач эндокринолог
Дата оновлення: 13 April 2020

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Непосредственное производство: Мікро Лабс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антихолінергічні засоби, які блокують переважно периферичні холінореактивні системи

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить метамізолу натрію 500 мг, пітофенону гідрохлориду 5 мг, фенпіверину броміду 0,1 мг;

допоміжні речовини: лактоза, желатин, магнію стеарат, тальк, крохмаль кукурудзяний.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Білого кольору з жовтувато-кремовим відтінком, плоскі, круглі з фаскою таблетки, з розподільною рискою на одному боці та тисненням МІСRО — на іншому.

Виробник:

Микро Лабс Лтд, Индия

Фармакотерапевтична група:

Антихолінергічні засоби, які блокують переважно периферичні холінореактивні системи

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Комбінований препарат. До його складу входять три діючі інгредієнти: аналгетик, спазмолітик та антихолінергічний засіб. Аналгетичний механізм обумовлений вмістом метамізолу натрію і посилюється завдяки комбінації із спазмолітиком та антихолінергічним засобом.

Аналгетична дія метамізолу натрію пов'язана з центральним і периферичним механізмами. Антиспазматична дія препарату обумовлена прямим міотропним впливом фенпіверину броміду та антихолінергічною дією пітофенону гідрохлориду на гладенькі м’язи.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

Показання до застосування:

Ниркова коліка, спастичні явища сечовивідних шляхів, спазми шлунка і кишечнику, спастична дисменорея, жовчна коліка, дискінезія жовчних шляхів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість на похідні піразолону (бутадіон, трибузон), інші компоненти препарату. Виражені порушення функції нирок та печінки. Генетична відсутність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Тахіаритмія, закритокутова форма глаукоми, гіпертрофія передміхурової залози з тенденцією до затримки сечі. Шлунково-кишкова непрохідність та мегаколон. Захворювання системи крові. Колаптоїдний стан. Перший триместр та останні 6 тижнів вагітності. Період годування груддю. Таблетки не призначають дітям віком до 12 років.

Особливості застосування:

З обережністю і під контролем лікаря застосовують препарат хворі з порушенням функції печінки та нирок, при схильності до гіпотензії та бронхоспазму, а також при підвищеній чутливості до нестероїдних протизапальних засобів, з обтяженим алергологічним анамнезом.

Метаболіти метамізолу можуть спричинити забарвлення сечі в червоний колір.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовують у період вагітності та годування груддю.

Спосіб застосування та дози:

Застосування препарату у формі таблеток показане як додаткове лікування після введення ін'єкцій, а також при легкому і середньому ступеню тяжкості спазмів гладкої мускулатури.

Дорослим призначають по 1 - 2 таблетки 3-4 рази на добу. Дітям віком 12 - 15 років - по ½ – 1 таблетки 3-4 рази на добу. Тривалість застосування - не більше 3 діб.

Передозування:

При передозуванні препарату спостерігається блювання, відчуття сухості в роті, збільшення потовиділення, порушення акомодації, артеріальна гіпотензія, сонливість, сплутаність свідомості, порушення функції печінки та нирок, судоми.

Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

В терапевтичних дозах препарат звичайно переноситься добре. Іноді можуть виникати алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, дуже рідко – анафілактичний шок. У поодиноких випадках - сухість у роті, головний біль.

Можливе запаморочення, зниження артеріального тиску, тахікардія, ціаноз. При тривалому застосуванні – порушення системи крові (тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз). При схильності до бронхоспазму можливе провокування нападу.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування Бралу з іншими ненаркотичними аналгетиками може спричинити взаємне посилення токсичних ефектів. Трициклічні антидепресанти, протизаплідні засоби для внутрішнього застосування та алопуринол підвищують токсичність препарату. Барбітурати, фенілбутазон та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки послаблюють дію метамізолу. Одночасне застосування з циклоспорином знижує рівень останнього в крові. Седативні засоби і транквілізатори посилюють знеболювальну дію Бралу.

При одночасному застосуванні з хінідинами може посилювати антихолінергічний ефект.

Одночасний прийом алкоголю та Бралу може спричинити взаємне посилення їхніх ефектів.

Термін придатності:

При передозуванні препарату спостерігається блювання, відчуття сухості в роті, збільшення потовиділення, порушення акомодації, артеріальна гіпотензія, сонливість, сплутаність свідомості, порушення функції печінки та нирок, судоми.

Лікування симптоматичне.

Умови зберігання:

5 років.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 1, 2 або 10 блістерів у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Врач эндокринолог
Кандидат медичних наук

Луганский государственный медицинский университет