Бромгексин 8 Берлін-Хемі (Bromhexine) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

драже

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 драже містить бромгексину гідрохлориду 8 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, желатин, кремнію діоксид високодисперсний, магнію стеарат, сахароза, кальцію карбонат, магнію карбонат легкий, тальк, титану діоксид (Е 171), макрогол-6000, повідон (значення К=25), сироп глюкозний, віск карнаубський, хіноліновий жовтий (Е 104).

Лікарська форма:

драже

Основні фізико-хімічні властивості:

злегка опуклі з обох боків драже, від жовтого до зеленувато-жовтого кольору, з майже білим ядром;

Виробник:

Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміа. Бромгексин виявляє секретолітичну та секретомоторну дію у ділянці бронхіального тракту, в результаті чого збільшується бронхіальна секреція, понижується в’язкість слизу (мокротиння) та стимулюється активність миготливого епітелію, що сприяє просуванню слизу (мокротиння) назовні. Фармакокінетика. Після перорального введення бромгексин практично повністю всмоктується, при цьому період напіввиведення становить приблизно 0,4 години. Ефект першого проходження (first-pass-effect) становить приблизно 80%, при цьому утворюються біологічно активні метаболіти. Зв’язування з білками плазми становить 99%. Бромгексин проникає крізь плаценту, у ліквор і материнське молоко.

Показання до застосування:

Гострі та хронічні захворювання бронхів і легенів, які супроводжуються порушенням утворення й відходженням мокротиння.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату або до одного з його компонентів; виразка шлунка та дванадцятипалої кишки; захворювання бронхів, що супроводжуються надмірним накопиченням секрету (наприклад при злоякісному синдромі війок миготливого епітелію). У період годування груддю застосування препарату протипоказано. Дітям до 6 років застосування Бромгексину 8 Берлін-Хемі заборонено у зв’язку із високим вмістом діючої речовини. Для них існують інші лікарські форми із меншим вмістом діючої речовини.

Особливості застосування:

При обмеженій функції нирок або тяжкому захворюванні печінки можна застосовувати, але з особливою обережністю (тобто збільшувати проміжки між прийомами або зменшувати дозу). При комбінованому застосуванні Бромгексину 8 Берлін-Хемі з протикашльовими засобами може розвинутися небезпечний застій секрету через пригнічення кашльового рефлексу, тому проведення такої терапії потребує особливої обережності.Застосування під час вагітності . Досвід застосування бромгексину вагітним до цього часу відсутній, тому призначати Бромгексин 8 Берлін-Хемі можна тільки після того, як ретельно зважені можливий ризик і користь від використання препарату.

Спосіб застосування та дози:

Драже приймають після їди, не розжовуючи, з великою кількістю рідини. Тривалість застосування залежить від показань і перебігу хвороби й встановлюється індивідуально. Дорослим і підліткам старше 14 років Бромгексин 8 Берлін-Хемі призначається по 1-2 драже 3 рази на добу, що відповідає 24-48 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Дітям і підліткам від 6 до 14 років, а також пацієнтам з масою тіла менше 50 кг призначається по 1 драже 3 рази на добу, що відповідає 24 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Секретолітична дія Бромгексину 8 Берлін-Хемі підтримується за рахунок вживання рідини. Курс лікування – 4-5 днів.

Передозування:

Випадки про передозування, які б загрожували життю, до цього часу не відомі. Були описані казуїстичні випадки прийому підвищених доз бромгексину. При цьому спостерігались блювання, запаморочення свідомості, диплопія, атаксія, легкий метаболічний ацидоз, тахіпное. У маленьких дітей навіть після застосування внутрішньо 40 мг бромгексину ніяких симптомів передозування не спостерігалось.

Побічні дії:

У зв’язку із розвитком місцевого подразливого впливу на слизову оболонку часто зустрічаються скарги з боку шлунка і кишечнику, такі як нудота, болі у животі, блювання чи пронос. Дуже рідко може статися загострення виразки шлунка та 12-палої кишки. Іноді мають місце запаморочення і головний біль, а також підвищення значень АлАТ та АсАТ у сироватці крові; розвиваються алергічні реакції на шкірі та слизових оболонках (еритематозна миттєва висипка, кропив’янка), набряки у ділянці обличчя, задишка, а також підвищення температури. Дуже рідко може мати місце тяжкий анафілактичний шок.

Лікарська взаємодія:

При застосуванні Бромгексину 8 Берлін-Хемі разом з лікарськими засобами, які подразнюють травний тракт (наприклад нестероїдні протизапальні засоби), можливо взаємне підсилення ефектів подразнення слизової оболонки. Одночасне застосування Бромгексину 8 Берлін-Хемі та антибіотиків (наприклад еритроміцину, цефалексину, окситетрацикліну, ампіциліну, амоксициліну) покращує їх проникнення в легеневу тканину.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25°С! Зберігати у недоступному для дітей місці! Термін придатності - 5 років.

Форма випуску / упаковка:

Драже у блістері, 20, 25 або 50 драже в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: bromhexine; цикло гексил-N-метил-(2-аміно-3-5 дібробензил)-амоніум-хлорид;

Форма випуску

Драже.

Адреса

Glienicker Weg 125 12489 Berlin Germany.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.