Бромгексин 8 інструкція по застосуванню

Бромгексин 8 фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Бромгексин 8 краплі ор., р-н, 8 мг/мл по 20 мл у флак.-крап.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12756/01/01 від 22.02.2013. Наказ № 157 від 22.02.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: бромгексин;1 мл (23 краплі) розчину містить бромгексину гідрохлориду 8 мг;допоміжні речовини: олія анісу зірчастого; олія плодів фенхеля гіркого; олія чебрецю; олія м’яти; олія евкаліптова; левоментол; сахароза; полісорбат 80; етанол 96 %*; кислота хлористоводнева концентрована; калію дигідрофосфат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; вода очищена.*Готовий препарат містить 41 % об. етанолу.

Виробник:

Кревель Мойзельбах ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби що застосовують при кашлі та застудних захворюваннях.

Показання до застосування:

Секретолітична терапія при гострих та хронічних захворюваннях бронхів та легень, що супроводжуються порушенням утворення і пересування мокротиння.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до бромгексину та інших компонентів препарату; бронхіальна астма та інші захворювання органів дихання; алкогольна залежність. Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки. Спадкова непереносимість фруктози, порушення абсорбції глюкози-галактози або недостатність сахарози-ізомальтази.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Були отримані повідомлення щодо розвитку тяжких шкірних реакцій, таких як мультіформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз та гострий генералізований екзантематозний пустулез у пацієнтів, що приймають бромгексин.Необхідно негайно припинити прийом лікарського засобу та звернутися до лікаря, якщо з’явилися симптоми прогресуючої шкірної реакції (іноді повзаної з розвитком пухирців та ураженням слизових оболонок).З особливою обережністю Бромгексин 8 краплі слід застосовувати при порушенні бронхіальної моторики і збільшенні кількості секрету, наприклад, при циліарному синдромі або нерухомості війок.При зниженні функції нирок або при тяжких захворюваннях печінки слід застосовувати препарат з особливою обережністю (збільшувати проміжки часу між прийомами ліків або зменшувати їх дозу). При тяжкій нирковій недостатності слід враховувати можливість накопичення у печінці метаболітів бромгексину. При тривалому застосуванні препарату рекомендується час від часу контролювати функцію печінки. Препарат містить 41 % об. етанолу, тому при дотриманні дозування з кожним прийомом в організм надходить 0,36 г етанолу на 1 мл. Ризик для здоров’я існує для пацієнтів з ураженням печінки, хронічною алкогольною інтоксикацією, епілепсією, ушкодженнями головного мозку, для дітей, вагітних та жінок, які годують груддю. Не можна застосовувати краплі пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози, порушенням абсорбції глюкози-галактози або недостатністю сахарози-ізомальтази.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

До цього часу бромгексин при вагітності у клінічній практиці не застосовували, тому його слід призначати лише після ретельної оцінки співвідношення очікуваної користі та можливого ризику. Під час годування груддю застосування бромгексину протипоказано через те, що він проникає у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не застосовують дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначений для перорального застосування.Рекомендовані дози:

Вік Разова доза Максимальна добова дозаДорослі та діти віком від 14 років 23-46 крапель (відповідає 8-16 мг бромгексину гідрохлориду) 69-138 крапель = 24-48 мг бромгексину гідрохлоридуДіти 12-14 років та хворі з масою тіла менше 50 кг 23 краплі (відповідає 8 мг бромгексину гідрохлориду) 69 крапель = 24 мг бромгексину гідрохлориду

Під час застосування бромгексину рекомендується вживати достатню кількість рідини.Тривалість лікування залежить від показань і перебігу захворювання та встановлюється в індивідуальному порядку.Не слід застосовувати препарат більше ніж 4-5 днів без консультації з лікарем.

Передозування:

Симптоми: нудота, діарея, головний біль.Небезпечні випадки передозування у людини до цього часу невідомі. Повідомлялося у 4 з 25 випадків при застосуванні підвищених доз бромгексину про блювання, а у 3 дітей раннього віку – порушення свідомості, атаксія, диплопія, метаболічний ацидоз легкого ступеня, тахіпное. При застосуванні до 40 мг бромгексину у дітей раннього віку симптомів не спостерігалося навіть без проведення деконтамінації. Ніякої хронічної токсичної дії на людину не виявлено. Застосування великої кількості лікарського засобу може призвести до алкогольної інтоксикації, особливо у дітей раннього віку, що може бути небезпечним для життя цієї групи пацієнтів. Кількість вмісту спирту в упаковці Бромгексин 8 краплі становить приблизно 6,6 г/20 мл.Лікування. При значному передозуванні слід проводити моніторинг серцево-судинної системи та, у разі необхідності, призначати симптоматичну терапію. Через низьку токсичність бромгексину інвазивні заходи щодо зменшення всмоктування або прискорення виведення, як правило, не проводяться. Крім цього, базуючись на даних фармакокінетики, а саме через високий ступінь зв’язування з білками плазми, великий об’єм розподілу та повільний зворотний розподіл бромгексину з тканин у кров, не слід очікувати прискорення виведення препарату при гемодіалізі або форсованому діурезі. Оскільки у дітей віком від 2 років навіть після застосування препарату у великих дозах можливі лише легкі симптоми, при застосуванні дози до 80 мг деконтамінацію можна не проводити; для дітей віком до 2 років допустима межа дорівнює 60 мг бромгексину гідрохлориду (6 мг/кг маси тіла).

Побічні дії:

Частоту побічних реакцій, наведених нижче, визначали відповідно до таких критеріїв:дуже часто (≥10 %), часто (≥1 %, але ≤10 %), нечасто (≥0,1 %, але ≤1 %), рідко (≥0,01 %, але ≤0,1 %), дуже рідко (≤0,01 %), невідомо (неможливо визначити частоту побічної реакції на підставі наявних даних).З боку імунної системи.Рідко: реакції гіперчутливості (включаючи висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк, еритематозні та уртикарні висипання, кропив’янку, розлади дихання), пропасниця, озноб, Невідомо: анафілактичні реакції, в тому числі анафілактичний шок.З боку травного тракту.Нечасто: нудота, біль у животі, блювання, діарея.Дуже рідко: загострення виразки шлунка або дванадцятипалої кишки, що існували раніше.З боку шкіри.Рідко: висипання, кропив’янка.Невідомо: тяжкі шкірні реакції, такі як мультіформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, гострий генералізований екзантематозний пустулез.Інші. Нечасто: запаморочення, головний біль, підвищення потовиділення, минуще підвищення показника АСТ у сироватці крові, підвищення температури, задуха.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні Бромгексину 8 краплі з протикашльовими засобами через пригнічення кашльового рефлексу може розвинутись небезпечний застій секрету, тому проведення такої терапії потребує особливої обережності. Одночасний прийом з антибіотиками (амоксицилін, еритроміцин, цефуроксим, доксициклін), сульфаніламідними препаратами сприяє підвищенню їх концентрації у бронхіальному секреті.При одночасному застосуванні бромгексину та препаратів, що подразнюють травний тракт, можливе взаємне посилення подразнюючої дії на слизову оболонку шлунка.Можливий одночасний прийом з бронходилататорами.

Термін придатності:

5 років.Термін придатності після розкриття флакона – 6 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °C. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Флакон-крапельниця по 20 мл, по 1 флакону-крапельниці у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R05CB02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Бромгексин 8
Виробник:Кревель Мойзельбах ГмбХ, Німеччина
Форма випуску:Флакон-крапельниця по 20 мл, по 1 флакону-крапельниці у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12756/01/01 від 22.02.2013. Наказ № 157 від 22.02.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Bromhexine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: бромгексин;1 мл (23 краплі) розчину містить бромгексину гідрохлориду 8 мг;допоміжні речовини: олія анісу зірчастого; олія плодів фенхеля гіркого; олія чебрецю; олія м’яти; олія евкаліптова; левоментол; сахароза; полісорбат 80; етанол 96 %*; кислота хлористоводнева концентрована; калію дигідрофосфат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; вода очищена.*Готовий препарат містить 41 % об. етанолу.

Фармакотерапевтична група:Засоби що застосовують при кашлі та застудних захворюваннях.
Код АТС:R05CB02 - Бромгексин
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама