Бронхо Балм (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

бальзам

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Ментолатум Компані Лтд., Великобританія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 г бальзаму містить: камфори 9,0 %, левоментолу 1,35 %, метилсаліцилату 0,33 %;допоміжні речовини: олія евкаліптова, олія соснова, титану діоксид (Е 171), парафін жовтий м’який.

Лікарська форма:

бальзам

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Ментолатум Компані Лтд., Великобританія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування: застуди, катаральних явищ та сінної лихоманки; болю та ригідності у м’язах, включаючи біль у попереку, ішіасу, люмбаго, фіброзних запалень, болю ревматичного походження, болю від ударів та при обмороженні;незначних подразнень шкіри (включаючи сухість та тріщини шкіри, кропив’янку, укуси комах, свербіж).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату;підвищена чутливість до ацетилсаліцилової кислоти, ібупрофену або до іншого нестероїдного протизапального лікарського засобу (включаючи застосування внутрішньо) та наявність бронхіальної астми в анамнезі (саліцилати можуть спровокувати бронхоспазм);екзема, дерматит, коклюш, схильність до бронхоспазму, схильність до судом.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Препарат призначений тільки для зовнішнього застосування. Не можна наносити бальзам на ушкоджену або подразнену, а також на чутливу шкіру. Слід уникати контакту бальзаму з очима та чутливими ділянками шкіри. При попаданні препарату Бронхо Балм на слизову оболонку ока його слід промити теплою водою.У разі випадкового проковтування препарату слід звернутися до лікаря або до найближчого пункту невідкладної допомоги.Перед застосуванням препарату спочатку необхідно нанести його на невелику поверхню шкіри з метою попередження появи алергічних реакцій.Після застосування препарату завжди необхідно мити руки, якщо вони не є об’єктом лікування.На місце нанесення бальзаму не можна накладати пов’язку, можна його тільки злегка прикрити.Необхідно також враховувати, що саліцилати можуть підвищувати дію антикоагулянтів.Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані щодо застосування препарату у період вагітності або годування груддю відсутні, але враховуючи, що до складу препарату входять аспіриноподібні сполуки, у ці періоди його слід застосовувати з обережністю у разі крайньої необхідності та за умови, що користь від застосування переважає потенційний ризик для плода/дитини. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Препарат для зовнішнього застосування дорослим та дітям віком від 3 років. Застосовувати 2-3 рази на добу.Спосіб застосування:при застуді, катаральних явищах та сінній лихоманці розтерти ділянку грудної клітки, шиї та спини, та вдихати пари або розчинити 1 чайну ложку препарату у достатній кількості гарячої води та вдихати пари;при болю і ригідності у м’язах, болях у попереку, при ішіасі, люмбаго, фіброзних запаленнях, болю ревматичного походження, болю від ударів та при обмороженні втерти бальзам в уражену ділянку шкіри;при незначних подразненнях шкіри нанести невелику кількість бальзаму на уражену ділянку шкіри тонким шаром.Не наносити на ділянку шкіри під ніздрями у дітей.Діти.Препарат не слід застосовувати дітям віком до 3 років. Застосування навіть у невеликій кількості маленьким дітям є шкідливим через можливість розвитку рефлекторного бронхоспазму.

Передозування:

Передозування може призвести до подразнення шкіри.При неправильному застосуванні:випадкове проковтування бальзаму може спричинити шлунково-кишкові симптоми, такі як блювання і діарея. Лікування симптоматичне.Після значного випадкового споживання спостерігалося гостре отруєння, що супроводжується нудотою, блюванням, болем у животі та головним болем, запамороченням, відчуттям жару/почервонінням обличчя, судомами, пригніченням дихання та комою.Пацієнтам із тяжкими шлунково-кишковими або неврологічними симптомами отруєння слід спостерігатися і лікуватися симптоматично. Не викликати блювання.

Побічні дії:

Можливі тимчасові шкірні реакції, такі як почервоніння, печіння і висипання. Можливі відчуття холоду, потім теплоти, слабкого поколювання; можливі алергічні реакції, включаючи кропив’янку, контактний дерматит, свербіж; головний біль, запаморочення; можливе виникнення судом, спричинене камфорою.При виникненні будь-яких небажаних ефектів необхідно припинити застосування препарату та при відсутності покращання слід звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

Хоча достатньо контрольовані випробування взаємодії не проводилися, не виключено, що надмірне застосування саліцилатів для місцевого застосування може збільшити ефект кумаринових антикоагулянтів та антитромбоцитарних препаратів. Пацієнтам, які отримують кумаринові антикоагулянти та антитромбоцитарні препарати, включаючи ацетилсаліцилову кислоту, необхідно проявляти обережність.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

30 г бальзаму у банці, 1 банка разом з інструкцією для медичного застосування у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.