Склад:
1 г розчину містить бромгексину хлориду 8,0 мг, ментолу 1,5 мг, олії фенхелю 0,75 мг, олії анісової 0,25 мг, олії материнки 0,25 мг, олії м’яти перцевої 0,25 мг, олії евкаліптової 0,25 мг;допоміжні речовини: сахароза, кислота хлористоводнева 35%, калію дигідрофосфат, натрію гідрофосфат, триетиленгліколь, полісорбат 80, спирт етиловий 96%, вода очищена. Прозорий, безбарвний або світло-жовтий розчин із запахом ментолу.
Фармакотерапевтична група:
Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.
Фармакологічні властивості:
Показання до застосування:
Гострі та хронічні захворювання бронхів і легенів, що супроводжуються порушенням утворення мокротиння.
Протипоказання:
Підвищена чутливість до бромгексину або будь-яких компонентів препарату; уроджена непереносимість фруктози; виразка шлунка та/або дванадцятипалої кишки; вагітність (особливо у першому триместрі) та лактація; дитячий вік до 2 років.
Належні заходи безпеки при застосуванні:
Слід мати на увазі, що муколітична дія бромгексину підтримується за рахунок вживання рідини.З особливою обережністю Бронхосан® слід застосовувати при тяжких захворюваннях печінки. При тяжкій нирковій недостатності треба враховувати ймовірність кумуляції метаболітів, що утворюються в печінці (слід подовжувати проміжки часу між прийманням ліків або зменшувати їх дозу).
Особливості застосування:
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Препарат містить 36% розчин спирту етилового. Це може негативно впливати на діяльність, що вимагає високої швидкості психічних і фізичних реакцій, прийняття швидкого рішення (наприклад, керування транспортними засобами, обслуговування машин і механізмів, робота на висоті тощо).
Спосіб застосування та дози:
Якщо лікар не призначить інакше:діти 2 – 6 років: по 10 крапель 4 рази на добу;діти старше 6 років, підлітки та дорослі: по 20 крапель 4 рази на добу.Тривалість лікування залежить від показань і перебігу захворювання. Бронхосан® не рекомендується приймати більше 5 днів без консультації з лікарем.Діти 2 – 6 років приймають краплі, розчинивши їх у 1 столовій ложці води. Препарат приймають до або після їди, запиваючи рідиною.
Передозування:
Зважаючи на низьку токсичність препарату, передозування практично неможливе.
Побічні дії:
Іноді може виникнути нудота, біль у животі, блювання, пронос і дуже рідко – загострення виразки шлунка або дванадцятипалої кишки. Рідко зустрічаються головний біль, минуще підвищення активності ферментів печінки, алергічні висипання на шкірі та/або слизових оболонках.
Лікарська взаємодія:
При одночасному застосуванні з протизапальними засобами (саліцилати, фенілбутазон, оксибутазон) можливо взаємне підсилення ефектів подразнення слизової оболонки.При комбінованому застосуванні з протикашльовими засобами у зв’язку з пригніченням кашльового рефлексу може розвинутись небезпечний застій секрету, тому проведення такої терапії потребує особливої обережності.
Термін придатності:
3 роки.
Умови зберігання:
Зберігати у недоступному для дітей місці, в оригінальній внутрішній упаковці, при температурі до 25 °С.