Бупренорфіну Гідрохлорид (Buprenorphine) інструкція із застосування

Бупренорфина Гидрохлорид фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Бупренорфіну Гідрохлорид розчин д/ін. 0,3 мг/мл по 1 мл в амп. №100 (5х20)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров’я народу».

Фармакотерапевтична група:

Аналгетики. Опіоїди. Похідні орипавіну.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: buprenorphine;1 мл розчину містить бупренорфіну гідрохлориду у перерахуванні на бупренорфін 0,3 мг;допоміжні речовини: глюкоза безводна, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна рідина.Несумістність.Не слід змішувати препарат з іншими лікарськими засобами в одній ємкості.

Виробник:

ТОВ «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров’я народу».

Фармакотерапевтична група:

Аналгетики. Опіоїди. Похідні орипавіну.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Бупренорфіну гідрохлорид – анальгетик центральної дії. Збуджує капа-підтип опіатних рецепторів, чим пояснюється висока аналгезивна активність, і одночасно блокує мю-рецептори, що відповідають за розвиток ейфорії. На відміну від інших наркотичних анальгетиків не спричиняє ейфорії, і тому є менш небезпечним як засіб, що спричиняє звикання.Фармакокінетика. Рівномірно розподіляється по тканинах, проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Період напіввиведення при внутрішньом’язовому і внутрішньовенному введенні становить 3-6 годин. Метаболізується у печінці, виділяється з жовчю, незначна кількість екскретується нирками.

Показання до застосування:

Больовий синдром помірної і високої інтенсивності після оперативних втручань, в онкологічних хворих, при інфаркті міокарда, нирковій коліці, опіках.

Протипоказання:

Індивідуальна непереносимість або підвищена чутливість до бупренорфіну; тяжка дихальна або печінкова недостатність; фізична залежність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Обмеженням для застосування препарату є дихальна, печінкова і ниркова недостатність, черепно-мозкові травми. З особливою обережністю призначають на тлі застосування інгібіторів моноаміноксидази та інших лікарських засобів, що пригнічують центральну нервову систему, а також при мікседемі або гіпотиреозі, недостатності кори надниркових залоз, пригніченні центральної нервової системи, токсичному психозі, гіпертрофії передміхурової залози, стриктурі уретри, алкоголізмі, у хворих літнього віку і ослаблених пацієнтів при одночасному призначенні засобів, що пригнічують дихання. Препарат можна застосовувати для премедикації при тривалих (понад 4 години) операціях, однак при цьому керованість анестезією ускладнена, можлива післянаркозна депресія дихання, що потребує продовженої інтенсивної вентиляції легенів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Бупренорфіну гідрохлорид протипоказаний у період вагітності. Оскільки бупренорфіну гідрохлорид та його метаболіти проникають у грудне молоко, на період терапії препаратом слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

У день застосування препарату слід утримуватися від діяльності, що потребує підвищеної концентрації уваги і швидкої реакції.

Діти:

Препарат застосовують дітям від 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат вводять внутрішньовенно повільно або внутрішньом’язово. Доза для дорослих становить 0,5-1 мл (0,15-0,3 мг), при необхідності ін’єкції повторюють з інтервалом 6-8 годин. Вища добова доза для дорослих - 8 мл (2,4 мг). Дітям від 12 років призначають 0,5-0,8 мл (0,15-0,25 мг). Вища добова доза для дітей - 6,6 мл (2 мг).

Передозування:

Симптоми: пригнічення дихального центру.Лікування: терапія симптоматична. Вводять налоксон; у разі необхідності застосовують дихальні аналептики.

Побічні дії:

З боку нервової системи: рідко – галюциногенний ефект, запаморочення, сонливість.З боку дихальної системи: пригнічення дихання.З боку травного тракту: сухість у роті, нудота, блювання, запор, астенія, некроз печінки і гепатит, гострий гепатит.З боку імунної системи: реакції гіперчутливості (наприклад висипання, кропив'янка, свербіж, бронхоспазм), набряк Квінке (ангіоневротичний набряк), анафілактичний шок.З боку сечовидільної системи: затримка сечі.Загальні порушення: пітливість, блідість, зміни у місці введення.

Лікарська взаємодія:

Посилює (взаємно) основні і побічні ефекти, а також токсичність інгібіторів моноаміноксидази і засобів, що пригнічують центральну нервову систему (транквілізаторів, нейролептиків тощо).

Термін придатності:

3 роки

Умови зберігання:

Зберігають в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 1 мл в ампулі; по 5 ампул в блістері; по 20 блістерів у коробці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

Україна, 61002, Харківська обл., місто Харків, вулиця Куликівська, будинок 41.

Додаткові дані

Дозування:
Бупренорфіну Гідрохлорид розчин д/ін. 0,3 мг/мл по 1 мл в амп. №100 (5х20)
Реєстрація:
№ UA/6573/01/01 від 14.07.2017. Наказ № 798 від 14.07.2017
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.