Де-Нол (Bismuth subcitrate) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

В 1 таблетці 120 мг вісмуту субцитрату.

Решта компонентів: формоутворюючі та допоміжні субстанції.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Астеллас Фарма Юроп Б.В., Хогемат 2, 7942 ДЖ Меппел, Нідерланди

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Вісмуту субцитрат

Фармакологічні властивості:

Основна дія Де-нолу - захист та відновлення слизової шлунка. Досягається цей ефект через такі механізми: вісмут створює плівку, що покриває виразки та ерозії на слизових оболонках, припиняє життєдіяльність Хелікобактер пілорі, пригнічує діяльність пепсину та пепсиногену, стимулює синтез простаглндину Е2, слизу та бікарбонатів.

Показання до застосування:

Шлунково-кишкові виразки, гострий чи хронічний перебіг гастриту, гострий гастродуоденіт

Протипоказання:

Висока чутливість бодай до одного зі складників засобу.

Особливості застосування:

Іноді пацієнти відмічають зміну забарвлення фекалій в чорний колір, про такий симптом необхідно повідомити лікаря. Антациди та молоко не варто вживати за 30 хв до та після прийому Де-нолу. 

Тривала терапія вісмутовмісними препаратами зрідка викликає енцефалопатію.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітним та жінкам, що вигодовують не призначають.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Впливу немає.

Спосіб застосування та дози:

Де-нол запивають невеликим об'ємом води. Зазвичай, терапія триває 4-8 тижнів. Важливо пам'ятати, що наступні вісім тижнів приймати вісмутовмісні препарати не можна.

Пацієнтам від 14 років: 1 таб чотири рази на день за півгодини до їди та сну чи по 2 таб двічі на день.

Дітям 8-14 років: 1 таб двічі на день за півгодини до їди.

Дітям 8-4 років: 8 мг/кг/добу в два прийоми, максимум - 2 таб за добу.

Якщо планується терапія проти Хелікобактер пілорі:

120 мг Де-нола + 500 мг тетрацикліну (4 рази в день) + 500 мг метронідазолу + 500 (3 рази в день) + омепразол, пантопразол, езомепразол та ін з цієї групи засоби в стандартних дозах двічі на день. Такої схеми притримуватися протягом 10-14 діб.

Де-нол також можна застосовувати з метою прискорення відновлення слизової шлунка: 1 таб 4 рази на день за півгодини до трьох прийомів їжі та сном. Лікувальний курс 6-8 тижнів.

Передозування:

Виникає, якщо пити Де-нол тривалий час в дуже завищених дозах. Можливий прояв через 10діб з симптомокомплексом ниркової недостатності.

Побічні дії:

Забарвлення калу в чорний колір, можливі: пронос, діарея, нудота і блювота.

Алергічні прояви, анафілактичні реакції.

Лікарська взаємодія:

На дію Де-нолу можуть впливати інші медикаменти, їда або напої. За 30 хв до чи після прийому препарату споживати нічого не можна.

Інші вісмутовмісні препарати з Де-нолом застосовувати не варто, щоб не спровокувати надмірне збільшення вісмуту в крові.

Знижує адсорбцію тетрациклінів.

Термін придатності:

Придатний до вживання 4 роки.

Умови зберігання:

Температурний режим до 25 С, в сухому, недосяжному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

56, 112 таблеток в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: вісмуту субцитрат колоїдний;
  • 1 таблетка містить: вісмуту субцитрату колоїдного еквівалентного 120 мг Ві2О3, який міститься у розчині сухого вісмуту субцитрату;
  • допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, повідон, калію полакрилін, макрогол 6000, магнію стеарат, гіпромелоза.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Таблетки круглі, двоопуклі, білого з кремовим відтінком кольору, з написом “gbr 152” з одного боку та знаком компанії - з іншого.

Виробник:

Астеллас Фарма Юроп Б.В.

Місцезнаходження виробника:

Хогемат 2, 7942 ДЖ Меппел, Нідерланди

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Вісмуту субцитрат

Фармакологічні властивості:

У кислому середовищі шлунка препарат утворює на поверхні виразок і ерозій захисну плівку, що сприяє їх рубцюванню і захищає від впливу шлункового соку; збільшує синтез простагландину Е2, стимулює утворення слизу і бікарбонатів, призводить до накопичення епідермального фактора росту в зоні дефекту, знижує активність пепсину і пепсиногену. Препарат має бактерицидну активність щодо Helicobacter pylori.

Препарат практично не всмоктується зі шлунково-кишкового тракту; лише незначна кількість активної речовини надходить у кров та екскретується із сечею, при цьому концентрація вісмуту у плазмі після закінчення лікування швидко знижується. Виводиться переважно з фекаліями.

Показання до застосування:

Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрит, у тому числі спричинені Helicobacter pylori (у складі схем антихелікобактерної терапії); хронічний гастрит і гастродуоденіт у фазі загострення, в тому числі спричинений Helicobacter pylori.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до активної субстанції або до будь-якої допоміжної речовини. Тяжка ниркова недостатність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Можлива зміна забарвлення калу у чорний колір, у такому разі потрібно звернутися за консультацією до лікаря. Не слід приймати антацидні препарати та вживати молоко за півгодини до і через півгодини після прийому препарату, оскільки наявний шлунковий сік потрібен для формування захисного шару.

Тривале застосування сполук вісмуту не рекомендується через виникнення у рідкісних випадках енцефалопатії. При дотриманні рекомендованого режиму прийому препарату ризик виникнення цього побічного ефекту дуже малий, однак протягом прийому цього препарату не рекомендується приймати інші препарати, що містять вісмут.

Особливості застосування:

Можлива зміна забарвлення калу у чорний колір, у такому разі потрібно звернутися за консультацією до лікаря. Не слід приймати антацидні препарати та вживати молоко за півгодини до і через півгодини після прийому препарату, оскільки наявний шлунковий сік потрібен для формування захисного шару.

Тривале застосування високих доз сполук вісмуту не рекомендується через виникнення у рідкісних випадках зворотної енцефалопатії. При дотриманні рекомендованого режиму прийому препарату ризик виникнення цього побічного ефекту дуже малий, однак протягом прийому цього препарату не рекомендується приймати інші препарати, що містять вісмут.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не рекомендовано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає даних про вплив Де-Нолу® на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами. Однак подібний вплив Де-Нолу® малоймовірний.

Діти:

Де-Нол® можна застосовувати дітям віком від 4 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям віком від 14 років призначати по 1 таблетці 4 рази на добу за 30 хвилин до їди та на ніч або по 2 таблетки 2 рази на добу.

Дітям віком від 8 до 14 років призначати по 1 таблетці 2 рази на добу за 30 хвилин до їди.

Дітям віком від 4 до 8 років призначати у дозі 8 мг/кг/добу; добове дозування розподіляти на 2 прийоми, але не більше 2 таблеток на добу.

Таблетки необхідно запивати невеликою кількістю води. Тривалість курсу лікування – 4-8 тижнів. Протягом наступних 8 тижнів не слід приймати препарати, які містять вісмут.

При наявності Helicobacter pylori використовувати у схемах лікування:

при квадротерапії рекомендується поєднання прийому Де-Нола® 120 мг 4 рази на добу з тетрацикліном 500 мг 4 рази на добу, метронідазолом 500 мг 3 рази на добу та інгібітором протонної помпи (омепразолом, ланзапразолом, рабепразолом, пантопразолом або езомепразолом) у стандартній терапевтичній дозі 2 рази на добу.

Тривалість комбінованої терапії – 10-14 днів.

Для поліпшення регенерації виразкового дефекту можливе подальше лікування Де-Нолом®: по 1 таблетці 4 рази на добу за 30 хвилин до сніданку, обіду і вечері, 4-й раз – перед сном. Загальна тривалість терапії Де-Нолом® – до 6 тижнів (максимум – 8 тижнів).

Передозування:

Трапляється у разі частого прийому великих доз препарату та може проявлятися через 10 днів симптомами, характерними для ниркової недостатності (підвищення рівня вісмуту у плазмі крові).

Отруєння димеркаптосукциновою і димеркаптопропаносульфоновой кислотою є, як відомо, симптомами, що викликають гостре або хронічне передозування вісмуту.

Лікування полягає у промиванні шлунка з наступним прийомом доз активованого вугілля та осмотичних проносних засобів. Абсорбція вісмуту як додаткове лікування необов'язкова. При супутніх тяжких захворюваннях нирок слід проводити гемодіаліз.

Побічні дії:

Дуже часто (> 10 %)

З боку травного тракту: випорожнення чорного кольору.

Нечасто (> 0,1 %, < 1 %)

З боку травного тракту: нудота, блювання, запор, діарея.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: висипання, свербіж.

Частота невідома:

З боку імунної системи: анафілактична реакція.

Лікарська взаємодія:

Ніяких інших ліків, їжі або напоїв, антацидів молока, фруктів або фруктових соків не слід споживати за півгодини до або після прийому Де-Нолу®, так як вони можуть змінювати його дію.

Зменшує всмоктування тетрациклінів; одночасне застосування препаратів, що містять вісмут (вікаліну, вікаїру, ротеру), підвищує ризик надмірного збільшення концентрації вісмуту у крові.

Термін придатності:

4 роки. Не використовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25° С у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 8 таблеток у блістері; по 7 або 14 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.