Дендрікс (Citicoline) інструкція із застосування

Дендрикс фото, інструкція
Дозування:
Дендрікс розчин д/ін., 250 мг/мл по 2 мл (500 мг) в амп. №5
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Венус Ремедіс Лтд/Здоровя, ФФ,ТОВ для "Мілі Хелскере Лтд", Індія/Україна

Фармакотерапевтична група:

Ноотропні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: citicoline;1 мл містить цитиколіну 250 мг (ампула на 2 мл містить цитиколіну натрію 500 мг; ампула на 4 мл містить цитиколіну натрію 1000 мг); допоміжні речовини: динатрію едетат, натрію дигідрофосфат, води для ін’єкцій

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний розчин в ампулах жовтого кольору.

Виробник:

Венус Ремедіс Лтд/Здоровя, ФФ,ТОВ для "Мілі Хелскере Лтд", Індія/Україна

Фармакотерапевтична група:

Ноотропні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів у мембрані нейронів, що сприяє покращанню функції мембран, в тому числі, функціонуванню іонообмінних насосів і нейрорецепторів. Завдяки стабілізуючій дії на мембрану цитиколін має протинабрякові властивості і зменшує набряк мозку. Цитиколін ослаблює вираженість симптомів, пов’язаних з церебральною дисфункцією після таких патологічних процесів, як черепно-мозкові травми та гострі порушення мозкового кровообігу. Цитиколін знижує рівень амнезії, поліпшує стан при когнітивних, сенситивних і моторних розладах. Цитиколін покращує симптоми, які спостерігаються при гіпоксії та ішемії мозку, включаючи погіршення пам’яті, емоційну лабільність, труднощі при виконанні повсякденних дій і самообслуговування.Фармакокінетика. Оскільки цитиколін є природною сполукою, яка міститься в організмі, класичне фармакокінетичне дослідження виконати неможливо через складність кількісного визначення екзогенного і ендогенного цитиколіну. Дослідження біодоступності препарату показали, що біодоступність при пероральному та парентеральному шляхах введення практично однакові. У фармакокінетичному дослідженні спостерігалося практично повне всмоктування цитиколіну. Виведення - дуже повільне, переважно через дихальні шляхи та із сечею. Після 5 діб приймання було виявлено приблизно 16% дози. Це свідчить про те, що решта дози була включена у метаболізм.Фармацевтичні характеристика:

Показання до застосування:

§ Гостра фаза порушень мозкового кровообігу (мозковий інсульт).§ Лікування ускладнень та наслідків порушень мозкового кровообігу.§ Черепно-мозкова травма і її наслідки.§ Когнітивні, сенситивні, моторні і неврологічні розлади, спричинені церебральною патологією дегенеративного та судинного походження.

Протипоказання:

Не слід призначати хворим з високим тонусом парасимпатичної нервової системи.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Хоча доказів ризику для плода при застосуванні препарату одержано не було, в період вагітності лікарський препарат призначають тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевершує потенційний ризик для плода.Дані про проникнення цитиколіну в грудне молоко та його дія на плід невідомі.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

У зв’язку з обмеженим досвідом застосування, препарат не слід призначати дітям віком до 18 років.

Спосіб застосування та дози:

Для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення. При гострих та невідкладних станах максимальний терапевтичний ефект досягається при призначенні препарату у перші 24 години.При розладах свідомості при черепно-мозкових травмах або після операцій на головному мозку:Для дорослих Дендрікс зазвичай призначають у дозі 500 мг (2 мл) один або два рази на добу у формі повільної внутрішньовенної ін’єкції (протягом 5 хв) або краплинного внутрішньовенного вливання (40-60 крапель за хвилину) або внутрішньом’язової ін’єкції. Доза залежить від віку та стану хворого. Максимальна добова доза – 2000 мг. За необхідності лікування продовжують таблетованою формою препарату Дендрікс. Рекомендований термін курсу лікування, при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить 12 тижнів.При мозковому інсульті:Внутрішньовенно призначають у формі повільної внутрішньовенної ін’єкції (протягом 5 хв) або краплинного внутрішньовенного вливання (40-60 крапель за хвилину).Лікування розпочинають з призначення: перші 2 тижні по 500 – 1000 мг (залежно від стану хворого) 2 рази на добу внутрішньовенно; потім – по 500-1000 мг 2 рази на добу внутрішньом’язово. Максимальна добова доза – 2000 мг. За необхідності лікування продовжують таблетованою формою препарату Дендрікс. Рексомендований термін курсу лікування, при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить 12 тижнів.

Передозування:

З урахуванням низької токсичності препарату випадки не описанні, навіть у разі перевищення терапевтичних доз.

Побічні дії:

Дуже рідко Дендрікс може стимулювати парасимпатичну систему, а також чинити короткочасну гіпотензивну дію.Тривале призначення цитиколіну не супроводжувалося токсичними ефектами, незалежно від способу введення.

Лікарська взаємодія:

Цитиколін посилює ефект леводопи.Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці та недоступному для дітей місці. 

Форма випуску / упаковка:

По 5 ампул у піддоні на 4 мл або на 2 мл розміщують у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.

Місцезнаходження

1. 51-52, Індустріальна площа, Фазе-I, Панчкула – 134109, Харіана, Індія2. Хіл-Топ Ідустріал Естейт, Неар EPIP, Джармаджарі, Бадді, Діст. Солан, Н.Р. Індія

Заявник

Мілі Хелскере Лімітед, Великобританія.Хай ПойнтТомас СтрітТонтонСомерсет ТА2 6НВ.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.