Дентол 10% (Benzocaine) інструкція із застосування

Дентол 10% фото, інструкція
Дозування:
Дентол 10% гель д/ясен по 100 мг/г по 15 г у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

гель

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармасайнс Інк., Канада

Фармакотерапевтична група:

Засоби для місцевої анестезії. Аміди.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: бензокаїн (benzocaine); Дентол 7,5 %, 1 г гелю містить 75 мг бензокаїну;допоміжні речовини: гліцерин, поліетиленгліколь 75, поліетиленгліколь 8, сахарин натрію, кислота сорбінова, вода очищена, барвник червоний FD&C № 40 лаковий (Е 129), ароматизатор вишневий (пропіленгліколь, вода очищена, барвник червоний №2 лаковий, натрію бензоат (Е 211), етанол, ароматизатор штучний).Дентол 10 %, 1 г гелю містить 100 мг бензокаїну;допоміжні речовини: гліцерин, поліетиленгліколь 75, поліетиленгліколь 8, сахарин натрію, кислота сорбінова, вода очищена, ароматизатор вишневий (пропіленгліколь, вода очищена, барвник червоний №2 лаковий, натрію бензоат (Е 211), етанол, ароматизатор штучний).

Лікарська форма:

гель

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Фармасайнс Інк., Канада

Фармакотерапевтична група:

Засоби для місцевої анестезії. Аміди.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Бензокаїн – місцевий анестетик, що знижує проникність мембран для іонів натрію та блокує провідність нервових імпульсів. Фармакокінетика.Бензокаїн слабко адсорбується, дія починається через 1 хвилину після застосування та триває 15-20 хвилин. Адсорбований препарат швидко гідролізується холінестеразами крові та печінки, виводиться нирками.

Показання до застосування:

Дентол 7,5 %:для швидкого усунення болю у дітей від 4 місяців і старше при прорізуванні зубів;як тимчасовий швидкодопоміжний засіб при зубному болю у дітей молодшого і старшого віку;для знеболювання при лікуванні зубів, незначних ушкодженнях слизової оболонки рота, афтозному стоматиті.Дентол 10 %:для швидкого усунення зубного болю у дорослих і дітей віком від 6 років;як тимчасовий швидкодопоміжний засіб, до консультації з лікарем, при болючості у яснах, при лікуванні та протезуванні зубів, при незначних ушкодженнях слизової оболонки ротової порожнини;як анестезуючий засіб при здійсненні стоматологічної допомоги.

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до бензокаїну, інших місцевих анестетиків; локальна інфекція та множинні ушкодження слизової оболонки порожнини рота.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Не слід перевищувати дозу, частоту та тривалість прийому препарату. Не рекомендується застосовувати препарат частіше 4 разів на добу та довше 7 днів поспіль. Якщо симптоми не зникають протягом 7 діб або подразнення, біль, почервоніння не зникають чи ускладнюються, або з’являються набряк, висипання, гарячка, слід негайно звернутися до лікаря.Існують повідомлення, що призначення продуктів, які містять бензокаїн, може спричиняти метгемоглобінемію. Такі симптоми як ціаноз шкіри, губ та нігтьових ложе, головний біль, запаморочення, задишка (утруднене дихання), слабкість, тахікардія, що можуть спостерігатися під час лікування, можуть вказувати на метгемоглобінемію, що потенційно загрожує життю та потребує невідкладного медичного втручання.Застосування у період вагітності або годування груддю.З обережністю застосовувати у період вагітності або годування груддю з урахуванням співвідношення користь-ризик.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Препарат не впливає не керування автотранспортом або роботу з іншими механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Не застосовувати препарат дітям віком до 4 місяців.Рекомендовано застосовувати препарат для лікування дітей віком до 2-х років під наглядом лікаря або медичного працівника.

Спосіб застосування та дози:

Вимити руки, відкрити кришечку, зрізати кінчик туби і нанести невелику кількість гелю на ясна, де прорізуються зуби. При зубному болю нанести гель навколо хворого зуба та у його порожнину. Процедуру можна повторити 3-4 рази на добу. Препарат не слід застосовувати довше 7 днів поспіль.

Передозування:

Передозування при додержанні усіх рекомендацій малоймовірне. В окремих випадках можливі токсичний вплив на центральну нервову систему (порушення зору, судоми, шум у вухах, сонливість, відчуття жару або холоду, збудження, сплутаність свідомості, запаморочення, відчуття оніміння, тривожності, неспокій); пригнічення серцево-судинної системи (пітливість, артеріальна гіпотензія, блідість, аритмія, зупинка серця); розвиток метгемоглобінемії. Лікування. При передозуванні препарату слід прополоскати рот теплим розчином соди і терміново звернутися до лікаря. Терапія симптоматична.

Побічні дії:

Виникнення побічних дій можливе через перевищення рекомендованих доз, підвищення швидкості абсорбції, гіперчутливості у т.ч. алергічний контактний дерматит (висипання на шкірі, почервоніння, свербіж або кропив’янка); ангіоневротичний набряк (набряк шкіри або слизової оболонки рота та горла); відчуття печіння, гарячка. При появі зазначених симптомів слід припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.При застосуванні бензокаїну дуже рідко можлива метгемоглобінемія (ціаноз шкіри, губ та нігтьових ложе, головний біль, запаморочення, задишка, слабкість, тахікардія).

Лікарська взаємодія:

Інгібітори холінестерази можуть пригнічувати метаболізм бензокаїну, підвищуючи ризик системної токсичності. Бензокаїн може пригнічувати антибактеріальну активність сульфаніламідів.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступних для дітей місцях при температурі не вище 30 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 15 г у тубі, 1 туба у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Додаткові дані

Дозування:
Дентол 10% гель д/ясен по 100 мг/г по 15 г у тубах
Реєстрація:
№ UA/6287/01/01 від 16.08.2017. Наказ № 944 від 16.08.2017
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.