Дезорус (Desloratadine) інструкція із застосування

Дезорус фото, інструкція
Дозування:
Дезорус таблетки, в/о, по 5 мг №10
Виробник:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Ципла Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 таблетка містить дезлоратадину 5 мг;допоміжні речовини: маніт (Е 421), гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, крохмаль кукурудзяний, тальк, кальцію фосфат двоосновний безводний, гідроксипропілметилцелюлоза Е 15, титану діоксид (Е 171), пропіленгліколь, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки темно-рожевого кольору, круглої форми, двоопуклі, вкриті оболонкою;

Виробник:

Ципла Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Дезлоратадин є первинним активним метаболітом лоратадину. Дезлоратадин – трициклічний антагоніст гістаміну тривалої дії, селективно блокує периферичні гістамінові Н1–рецептори та пригнічує каскад цитотоксичних реакцій (виділення цитокінів ІЛ4, ІЛ6, ІЛ8, ІЛ13, хемокінів типу RANTES, продукцію супероксидного аніону активованими поліморфоядерними нейтрофілами, адгезію та хемотаксис еозинофілів, IgЕ-залежне виділення гістаміну, простагландину D2 і лейкотрієну С4; гострий алергічний бронхоспазм у дослідженнях на тваринах).Фармакокінетика. Біодоступність пропорційна дозі (в діапазоні доз від 5 мг до 20 мг). Визначається в плазмі вже після 30 хв після прийому. Максимальна концентрація в плазмі після одноразового прийому в дозі 5 чи 7,5 мг досягається через 3 год. Зв’язується з білками плазми 83-87 %. Період напіввиведення (Т1/2) становить в середньому 27 годин. Не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, проходить через плацентарний бар’єр та потрапляє в грудне молоко. Метаболізується в організмі шляхом гідроксилювання та глюкуронування, виводиться з сечею (менше 2 % - у незміненому вигляді) та з фекаліями (менше ніж 7% - у незміненому вигляді). Не видаляється при гемодіалізі.При прийманні в дозуванні 5-20 мг протягом тижня кумуляція не спостерігається.

Показання до застосування:

Сезонний алергічний риніт та поліноз. Хронічна ідіопатична кропив’янка.

Протипоказання:

Гіперчутливість до дезлоратадину або лоратадину, вагітність, період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З обережністю призначають пацієнтам з вираженою нирковою недостатністю. Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами. Не відзначалося.Вагітність і період годування груддю. Безпека застосування Дезорусу у вагітних не встановлена, тому його не рекомендується призначати у період вагітності.Дезлоратадин проникає в грудне молоко, тому препарат не слід призначати жінкам, в період годування груддю. Дезорус не посилює пригнічувальний ефект алкоголю на психомоторну функцію.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо. Приймають незалежно від прийому їжі, не розжовуючи, запиваючи водою.Дорослі та діти, віком старше12 років приймають по 1 таблетці 1 раз на добу. Дітям віком до 12 років препарат призначають у вигляді іншої лікарської форми.Дорослим з нирковою чи печінковою недостатністю рекомендується розпочинати лікування з дози 5 мг, корегуючи наступні дози прийому залежно від клінічної ефективності. Дозування препарату для дітей з нирковою чи печінковою недостатністю не вивчалося.Препарат бажано приймати регулярно, в один і той же час доби. Тривалість лікування визначається тяжкістю та перебігом захворювання.

Передозування:

Симптоми: посилення прояву побічних ефектів.Лікування: симптоматична терапія, гемодіаліз неефективний.

Побічні дії:

Рідко головний біль (2 %), стомлюваність (близько 1 %), сухість у роті (близько 0,1 %). Дуже рідко – реакції гіперчутливості (включаючи анафілаксію та висипання), тахікардія, відчуття серцебиття, психомоторна гіперактивність, судоми, підвищення активності печінкових ферментів, підвищення рівня білірубіну, розвиток гепатиту.

Лікарська взаємодія:

Клінічно важливої взаємодії з кетоконазолом, еритроміцином, азитроміцином, флуоксетином, циметидином не виявлено. У зв’язку з тим, що фермент, який відповідає за метаболізм дезлоратадину, не встановлений, взаємодію з іншими лікарськими засобами повністю виключити неможливо.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері. По 1 блістеру у пачці із картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: desloratadine; 8-хлор-6,11-дигідро-11-(4-піперидиніліден)-5Н-бензо(5,6)циклогепта[1,2-b]піридин;

Форма випуску

Таблетки, вкриті оболонкою.

Адреса

Зареєстрований офіс: Мумбаї Сентрел, Мумбаї 400 008, Індія.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.