Інформація про використання рецептурних препаратів

Дибазол-Дарниця (Bendazol) інструкція із застосування

Дибазол-Дарница фото, інструкція
Дозування:
розчин для ін'єкцій 10 мг / мл ампула 5 мл контурна чарункова упаковка, пачка, № 10

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: до складу одного мілілітра розчину Дибазол входить 10 міліграм гідрохлориду бендазолу.

Решта компонентів: спирт етиловий 96%, гліцерин, кислота хлористоводнева, ін’єкційна вода.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13

Фармакотерапевтична група:

Периферичний вазодилататор.

Фармакологічні властивості:

Діюча речовина розчину розширює судини та знімає спазм. Має здатність знижувати тиск, стимулювати роботу кісткового мозку та дещо імунітет.

Показання до застосування:

Дибазол призначають при гіпертензії в якості додаткового лікувального засобу та при захворюваннях нервової системи.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного із складників засобу.

Не призначають Дибазол при запаленні / порушення роботи нирок, захворюваннях, що супроводжуються слабкістю м'язових волокон, зниженому тиску, пацієнтам з діабетом і виразкою в шлунково-кишковому тракті.

Недостатність в роботі серця також є протипоказанням.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Варто зважати, що Дибазол використовують у якості допоміжного засобу, тобто не варто застосовувати його як основний препарат для лікування високого тиску.

Необхідно з обережністю застосовувати людям віком старше 65-ти років.

До складників засобу входить етанол.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У такі фізіологічні періоди препарат застосовувати заборонено.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Розчин Дибазол впливає на діяльність, що потребує підвищеної пильності.

Спосіб застосування та дози:

Ампули Дибазол призначають для введення внутрішньовенно, підшкірно чи у м’яз дорослим людям та дітям від 12-ти років.

Можна вводити до від 2-х до 5-ти мілілітрів розчину два чи три рази на 24 години.

Курс прийому препарату визначає спеціаліст.

Передозування:

Після прийому перевищених доз може виникати різке пониження тиску, підвищення роботи потових залоз, головокружіння, розлади роботи ШКТ, біль голови.

Побічні дії:

Побічними відповідями організму може бути зниження тиску, біль голови, порушення у роботі серцевого м’яза, дихання, нудота, алергічні відповіді, почервоніння шкіри обличчя, відчуття жару.

Лікарська взаємодія:

Застосування Дибазолу сумісно із засобами, що знімають спазм (наприклад, папаверин) та барбітуратами збільшує дію останніх.

Посилене зниження артеріального тиску відбувається при спільному вживанні з фентоламіном, бета-блокаторами та ін. Антигіпертензивними л / з.

Не використовують Дибазол сумісно із оксалатами.

Термін придатності:

Для лікування придатний чотири роки від дати виготовлення.

Умови зберігання:

Зберігають у недоступності для дітей при температурному режимі не вище 25 градусів Цельсія.

Форма випуску / упаковка:

Розливають у ампули по одному чи п’ять мілілітрів, по 5 ампул у блістері та по два блістери в упаковці із картону. Ампули по одному мілілітру по 10 ампул в упаковці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: bendazol;
  • 1 мл розчину містить бендазолу гідрохлориду 10 мг;
  • допоміжні речовини: етанол 96 %, гліцерин, хлористоводнева кислота, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Прозора безбарвна або зі злегка жовтуватим або зеленуватим відтінком рідина.

Виробник:

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»

Місцезнаходження виробника:

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13

Фармакотерапевтична група:

Периферичний вазодилататор.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Вазодилатуючий і спазмолітичний засіб. Має гіпотензивну, судинорозширювальну дію, стимулює функцію спинного мозку, має помірну імуностимулюючу активність.

Чинить безпосередню спазмолітичну дію на гладенькі м’язи кровоносних судин і внутрішніх органів. Препарат зумовлює нетривалий (2-3 години) і помірний гіпотензивний ефект, добре переноситься. Спричиняє нетривале розширення мозкових судин при хронічній гіпоксії мозку, спричиненій місцевим порушенням кровообігу (склероз церебральних артерій). Полегшує синаптичну передачу у спинному мозку. Має імуномодулюючу активність. За рахунок регуляції співвідношення концентрацій цГМФ і цАМФ в імунних клітинах підвищує вміст цГМФ, що призводить до проліферації зрілих сенсибілізованих T- і B-лімфоцитів, секреції ними факторів взаємного регулювання, кооперативної реакції та активації кінцевої ефекторної функції клітин. Препарат стимулює продукування антитіл, посилює фагоцитарну активність лейкоцитів, макрофагів, поліпшує синтез інтерферону, але імуномодулюючий ефект розвивається повільно.

Фармакокінетика.

При внутрішньом’язовому введенні препарат швидко проникає у системний кровотік. Максимальна концентрація в крові спостерігається через 15-30 хвилин з моменту введення. Тривалість дії – 2-3 години. Метаболізується у печінці.

Продуктами біотрансформації дибазолу є два кон’югати, що утворюються внаслідок метилювання і карбоетоксилювання іміногрупи імідазольного кільця дибазолу: 1-метил- 2-бензилбензімідазол і 1-карбоетокси-2-бензилбензімідазол.

Продукти метаболізму екскретуються переважно із сечею.

Показання до застосування:

Як додатковий засіб при спазмах кровоносних судин (загострення гіпертонічної хвороби, гіпертонічні кризи) і гладких м’язів внутрішніх органів (спазми пілоруса шлунка, кишечнику); при лікуванні нервових захворювань (головним чином, залишкових явищ поліомієліту, периферичного паралічу лицьового нерва, поліневриту).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату. Захворювання, що протікають зі зниженням м’язового тонусу, судомним синдромом, тяжкою серцевою недостатністю. Гіпотензія. Хронічний нефрит з набряками і порушенням азотовидільної функції нирок. Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, яка кровоточить. Цукровий діабет.

Особливості застосування:

Перед початком лікування слід порадитися з лікарем!

Дибазол у формі ін’єкцій є допоміжним засобом, який використовують при артеріальній гіпертензії за умови чутливості до інших гіпотензивних засобів. При лікуванні артеріальної гіпертензії рекомендується поєднувати з іншими гіпотензивними препаратами.

Недоцільне тривале застосування Дибазолу-Дарниця як антигіпертензивного засобу для хворих літнього віку через можливість погіршення показників ЕКГ, зменшення серцевого викиду.

Не рекомендується застосовувати для тривалого лікування артеріальної гіпертензії, особливо пацієнтам літнього віку.

Препарат містить невелику кількість етанолу (алкоголю), менше 100 мг/доза.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами та роботі зі складними механізмами, а у разі виникнення запаморочення утриматися від потенційно небезпечних видів діяльності, які вимагають підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Препарат не призначати дітям до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям віком від 12 років Дибазол-Дарниця призначати внутрішньовенно, внутрішньом’язово або підшкірно. Для купірування гіпертонічних кризів вводити внутрішньовенно або внутрішньом’язово 3-5 мл 1 % розчину (30-50 мг). При значному підвищенні артеріального тиску показане внутрішньом’язове введення препарату по 2-3 мл 1 % розчину (20-30 мг) 2-3 рази на добу. Курс лікування визначає лікар індивідуально, у середньому 8-14 днів.

Передозування:

Симптоми: гіпотензія, пітливість, відчуття жару, запаморочення, нудота, легкий головний біль, що швидко минають при відміні препарату.

Лікування. Відмінити препарат. При вираженій гіпотензії під контролем артеріального тиску призначати трансфузійну терапію, судинозвужувальні засоби, серцеві глікозиди. Подальше лікування симптоматичне.

Побічні дії:

  • з боку нервової системи: запаморочення, головний біль;
  • кардіальні розлади: відчуття серцебиття, біль у ділянці серця, при тривалому застосуванні – погіршення показників ЕКГ у зв’язку зі зменшенням серцевого викиду; зниження артеріального тиску;
  • з боку дихальної системи, органів грудної клітини та середостіння: сухий кашель, нежить, ускладнене дихання;
  • з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, печіння у горлі;
  • з боку імунної системи: свербіж, гіперемія, висипання, кропив’янка;
  • загальні порушення: почуття жару, підвищене потовиділення, почервоніння обличчя;
  • реакції у місці введення: локальна болючість, зміни у місці введення.

Лікарська взаємодія:

Якщо пацієнт приймає будь-які інші лікарські засоби, обов’язково слід проконсультуватися з лікарем щодо можливості застосування препарату.

Папаверину гідрохлорид, теобромін, сальсолін – при комбінованому застосуванні з дибазолом розширюється спектр фармакологічної дії папаверину гідрохлориду, теоброміну, сальсоліну.

Барбітурати – при комбінованому застосуванні з дибазолом посилюється ефективність барбітуратів тривалої дії, зокрема фенобарбіталу.

Фентоламін, гіпотензивні препарати (засоби, що впливають на ренін-ангіотензинову систему), салуретики – при комбінованому застосуванні з дибазолом посилюється гіпотензивний ефект.

β-блокатори – при комбінованому застосуванні з дибазолом гіпотензивний ефект останнього не змінюється, але при тривалому застосуванні дибазол запобігає підвищенню загального периферичного опору, спричиненого β-блокаторами.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 1 мл або 5 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки в пачці; по 1 мл в ампулі; по 10 ампул у коробці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Додатково:

Несумісність

Дибазол несумісний із саліцилатами і бензоатами, оскільки відбувається випадання в осад саліцилату або бензоату дибазола.

Додаткові дані

Дозування:
розчин для ін'єкцій 10 мг / мл ампула 5 мл контурна чарункова упаковка, пачка, № 10
Реєстрація:
№ UA / 4780/01/01 Термін дії посвідчення 07.07.2016 до 07.07.2021
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.