Диклоран Дента (Combined drugs) інструкція із застосування

Диклоран Дента фото, інструкція
Дозування:
Диклоран Дента гель д/ясен по 20 г у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

гель

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Юнік Фармасьютикал Лабораторіз, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 г гелю містить диклофенаку натрію 30 мг, 20 % розчину хлоргексидину глюконату 2,5 мг, що еквівалентно 0,5 мг хлоргексидину глюконату;

допоміжні речовини: натрію метабісульфіт, натрію сахарин, гіпромелоза, карбомер 940, пропіленгліколь, гантрез S 97, динатрію едетат, натрію гідроксид, смакова добавка олія м’ятна AF-20500, вода очищена.

Лікарська форма:

гель

Основні фізико-хімічні властивості:

Білий або майже білий, однорідний гель;

Виробник:

Юнік Фармасьютикал Лабораторіз, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Протимікробний препарат для комплексного лікування деяких інфекційно-запальних захворювань порожнини рота з аналгетичною та протизапальною дією. Ефективність препарату зумовлена наявністю в його складі антибактеріального компонента − хлоргексидину та знеболюючого, протизапального засобу − диклофенаку натрію.

Хлоргексидин є антисептиком, який у низьких концентраціях виявляє бактеристатичну дію, а у високих − бактерицидну дію. Активний щодо широкого кола вегетативних форм грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, мікробних спор, а також дріжджів, дерматофітів і ліпофільних вірусів.

Механізм дії полягає в утворенні зв’язків між молекулою хлоргексидину і клітинною мембраною мікроорганізмів, що призводить до порушення структури останньої і, як наслідок, − загибелі мікроорганізму.

Диклофенак натрію − нестероїдний протизапальний засіб, який виявляє аналгетичну, антипіретичну і протизапальну дії.

Диклофенак є потужним інгібітором циклооксигенази і ліпоксигенази і тому здатен уповільнювати біосинтез деяких простагландинів та лейкотрієнів, які опосередковують біль та запалення. До того ж, знижуючи синтез простагландинів, диклофенак запобігає дії останніх на гіпоталамусну ланку процесу терморегуляції і тим самим сприяє зниженню температури тіла.

Диклофенак також впливає на функцію поліморфнонуклеарних лейкоцитів, призводячи до зниження хемотаксису і зменшення продукції пероксиду. Окрім того, він здатен пригнічувати ангіогенезис, що відбувається в грануломатозній тканині, а також індукувати регресію процесу неоваскуляризації грануломатозної тканини. Все це зумовлює зменшення проявів симптомів запалення і знижує вплив на чутливі нервові закінчення механічних подразнень і біологічно активних речовин, що утворюються в місці запалення.

Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні стоматологічного гелю концентрація диклофенаку натрію у ділянці ясен значно вища, ніж при пероральному застосуванні препарату, що дозволяє мінімізувати дозу, а це, в свою чергу, зменшує системне всмоктування диклофенаку і ризик виникнення побічної дії. Рівень системної абсорбції диклофенаку, який спостерігається при застосованні у вигляді стоматологічного гелю, значно нижчий, ніж в разі перорального застосування диклофенаку. Метаболізується диклофенак у печінці шляхом кон'югації з глюкуроновою кислотою та гідроксилювання. Виводиться з сечею приблизно 70 %, з калом – 30 %.

У разі проковтування надлишку хлоргексидину, під час його місцевого використання у складі стоматологічного гелю, з травного тракту абсорбується лише приблизно 1% від дози, що потрапила до шлунка. Хлоргексидин не акумулюєтья в тілі та метаболізується мінімально. Виведення його відбувається головним чином із калом (90 %), 1 % − із сечею.

Показання до застосування:

Тільки для стоматологічного застосування!

Комплексне лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини рота у дорослих і дітей віком старше 15 років:

- гострий та хронічний гінгівіт;пульпіт;

- гострий періапікальний абсцес;

- пародонтальний абсцес;хронічний пародонтит;

- рецидивуючий афтозний стоматит;

- зубний біль;

- стан після видалення зубів.

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до диклофенаку та інших нестероїдних протизапальних засобів, до хлоргексидину чи до будь-якого іншого компонента препарату.

Особливості застосування:

Уникати потрапляння гелю в очі! Диклоран® Дента повинен з обережністю призначатися хворим на бронхіальну астму, оскільки це може призвести до виникнення у них риніту і тяжкого (потенційно фатального) бронхоспазму.

Особливо обережним слід бути при призначенні препарату пацієнтам з ерозивно-виразковими ураженнями шлунково-кишкового тракту і ризиком кровотечі, а також пацієнтам із вираженими порушеннями функції печінки, нирок.

При тривалому застосуванні гелю можливе виникнення небажаних системних ефектів диклофенаку.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Оскільки відсутні дані клінічних досліджень щодо безпечності використання Диклорану® Дента у період вагітності та лактації, не слід призначати препарат вагітним жінкам і жінкам, які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не зменшує швидкості психомоторних реакцій і не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механізмами.

Діти:

Не слід застосовувати препарат дітям молодше 15 років.

Спосіб застосування та дози:

Диклоран® Дента наноситься на уражену ділянку ясен та пародонта 2 рази на добу. Після нанесення гелю протягом 15 хв не можна полоскати рот та їсти.

Передозування:

Про випадки передозування препарату не повідомлялося.

У разі проковтування значної кількості гелю можуть виникнути серйозні системні побічні ефекти. В такому випадку слід промити шлунок і призначити підтримувальне та симптоматичне лікування (якщо необхідно).

Побічні дії:

Ризик розвитку системних побічних явищ при місцевому застосуванні Диклорану® Дента не великий. Зрідка можуть спостерігатися такі явища, як відчуття печіння в місці нанесення, свербіж, головний біль, нудота, біль у животі, діарея, диспепсія, риніти, диспное, анафілактоїдні реакції.

Лікарська взаємодія:

При місцевому застосуванні Диклорану® Дента взаємодія з іншими лікарськими засобами мінімальна, але повністю виключити можливість таких реакцій не можна. Тому слід дотримуватись обережності при одночасному призначенні гелю і нестероїдних протизапальних засобів для перорального застосування, оскільки існує ризик взаємного потенціювання токсичних ефектів і зниження ефективності одного з препаратів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 0С в недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 20 г у тубі з алюмінію або з ламінованого пластику. По 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.