Інформація про використання рецептурних препаратів

Діоксидин (Dioxydine) інструкція із застосування

Диоксидин фото, інструкція
Дозування:
розчин, 10 мг/мл по 10 мл в амп. №10

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції:до складу одного мілілітра препарату входить 10 міліграм діоксидину.

Решта компонентів: вода для ін‘єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармак, АТ, м. Київ, Україна, 04080, Київ, вул. Кирилівська, 63. Тел.: (044) 239-19-40; факс: (044) 417-10-55

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Розчин Діоксидин володіє широкою антимікробною дією. Активний проти протея, синьогнійної палички, збудника дизентерії, ешерихіозу, інфекції, які викликаються стафілококом, стрептококом, сальмонелами та анаеробними бактеріями.

Показання до застосування:

Застосовують Діоксидин для лікування запалень гнійного походження, у тому числі і розлитого гнійного запалення, для профілактики інфекцій, які можуть виникати після операцій на сечових та жовчовивідних шляхів.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного зі складників препарату. Не застосовують для лікування людям, які мають недостатність роботи наднирників.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Діоксидин токсичний та проявляє мутагенний ефект, його застосовують для лікування інфекцій, що протікають у тяжкому перебігу або у випадках, коли інші антибіотики не дають ефект.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Дослідження показали, що Діоксидин проникає через плаценту та має вплив на репродукцію. Зважаючи на це Діоксидин у такому фізіологічному стані застосовувати заборонено.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування не рекомендовано приймати участь у діяльності, яка потребує підвищеної пильності.

Спосіб застосування та дози:

Діоксидин призначають дорослим людям. До початку лікування необхідно попередньо ввести десять мілілітрів одновідсоткового розчину Діоксидину у порожнину для того, щоб перевірити наявність реакцій на лікарський засіб. Якщо відповідь організму не спостерігається протягом трьох годин після введення, то розпочинають курс лікування. Добова кількість розчину не має перевищувати 70 мілілітрів, вводити можна один чи два рази на 24 години. Розчин вводять у порожнину. Тривалість діб для лікування не має перевищувати 21.

Засіб можна використовувати для накладання компресів місцево.

Передозування:

При застосуванні перевищених доз можливе виникнення розвитку недостатності у роботі наднирників.

Побічні дії:

До побічних відповідей відносять біль голови, підвищення температури, озноб, виникнення місцевих реакцій.

Лікарська взаємодія:

Сумісне використання Діоксидину із іншим речовинами вивчено не достатньо.

Термін придатності:

Для лікування придатний 2 роки від дати виготовлення.

Умови зберігання:

У недоступності для дітей, у місці без потрапляння світла, при температурному режимі до 25 градусів. У разі, якщо Діоксидин кристалізується його необхідно розігріти на водяній бані.

Форма випуску / упаковка:

Розливають в ампули по десять мілілітрів, по десять ампул в упаковці із картону.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: діоксидин;
  • 1 мл розчину містить діоксидину 10 мг у перерахуванні на 100 % речовину;
  • допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Прозора зеленувато-жовта рідина.

Виробник:

Фармак, АТ, м. Київ, Україна

Місцезнаходження виробника:

04080, Київ, вул. Кирилівська, 63

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Діоксидин – антибактеріальний препарат широкого спектра дії. Ефективний при інфекціях, спричинених вульгарним протеєм, синьогнійною паличкою, паличкою Фрідлендера, кишковою та дизентерійною паличками, сальмонелами, стафілококами, стрептококами, патогенними анаеробами, включаючи збудників газової гангрени. Активний відносно штамів бактерій, резистентних до антибіотиків, сульфаніламідів, нітрофуранів та інших препаратів.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні діоксидин частково всмоктується, не чинить місцевоподразнювальної дії. Не зазнає метаболізму. Не кумулюється. Виводиться нирками.

Показання до застосування:

Гнійно-запальні процеси різної локалізації: гнійні плеврити, емпієма плеври, абсцес легенів, перитоніт, цистит, рани з глибокими порожнинами, абсцеси м’яких тканин, флегмони, післяопераційні рани сечо- та жовчовивідних шляхів. Також застосовується для профілактики інфекційних ускладнень після катетеризації сечового міхура.

Протипоказання:

Індивідуальна непереносимість препарату, недостатність кори надниркових залоз (у т. ч. в анамнезі).

Особливості застосування:

Діоксидин застосовують в умовах стаціонару. Експериментально виявлено тератогенну та ембріотоксичну дії препарату (тому він протипоказаний під час вагітності); препарат чинить також мутагенну дію. У зв’язку з цим Діоксидин призначають тільки при тяжких формах інфекційних захворювань або при неефективності інших антибактеріальних препаратів, у тому числі цефалоспоринів ІІ–ІV поколінь, фторхінолонів, карбапенемів. Не допускається безконтрольне застосування Діоксидину та лікарських форм, які його містять.

З обережністю застосовувати при нирковій недостатності, при хронічній нирковій недостатності дозу зменшують.

При появі пігментних плям збільшують тривалість введення дози до 1,5–2 годин, знижують дозу, призначають антигістамінні препарати, а у разі необхідності – припиняють застосування препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат протипоказаний для застосування у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

У період лікування слід дотримуватися обережності, керуючи автотранспортом або займаючись іншою потенційно небезпечною діяльністю, що вимагає підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Препарат не застосовують для лікування дітей.

Спосіб застосування та дози:

Діоксидин призначають лише дорослим.

Перед початком курсу лікування необхідно провести пробу на переносимість препарату, для чого у гнійну порожнину ввести 10 мл 1 % розчину. У разі відсутності протягом 3-6 годин побічних явищ (запаморочення, ознобу, підвищення температури тіла) розпочинають курсове лікування. Розчин вводять у порожнину через дренажну трубку, катетер або шприц – зазвичай 10 – 50 мл 1 % розчину. Максимальна добова доза становить 70 мл 1 % розчину. Застосовувати 1 або 2 рази на добу (не перевищуючи добової дози 70 мл 1 % розчину). Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання та переносимості препарату. Курс лікування може тривати 3 тижні і більше. У разі необхідності курс лікування повторити через 1 – 1,5 місяця.

Застосовують також місцево, накладаючи на ранову поверхню пов’язки, змочені 1 % розчином.

Передозування:

Можливий розвиток гострої недостатності кори надниркових залоз.

Лікування: негайна відміна препарату, відповідна замісна гормонотерапія.

Побічні дії:

При внутрішньопорожнинному введенні можливі головний біль, озноб, підвищення температури тіла, диспептичні розлади, судомні скорочення м’язів, алергічні реакції, фотосенсибілізувальний ефект (поява пігментних плям на тілі при дії сонячних променів).

При зовнішньому застосуванні – навколорановий дерматит, свербіж.

Лікарська взаємодія:

Не описана.

Термін придатності:

2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 18 °С до 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці. У випадку випадання кристалів діоксидину в ампулах у процесі зберігання (при температурі нижче 15 °С) їх розчиняють, нагріваючи ампули на киплячій водяній бані при струшуванні до повного розчинення кристалів (прозорий розчин). Якщо при охолодженні до (37 ± 1) ºС кристали не випадуть знову, препарат придатний для використання.

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл в ампулі. По 10 ампул у пачці

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.