Доксасандоз інструкція по застосуванню

Доксасандоз фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Доксасандоз таблетки по 1 мг №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7194/01/01 від 16.11.2007. Наказ № 720 від 16.11.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: доксазозин; 1 таблетка містить 1 мг, 2 мг, 4 мг доксазозину у формі доксазозину мезилату;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, натрію лаурилсульфат.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 1 мг: круглі, двоопуклі, білі таблетки;таблетки по 2 мг та по 4 мг: довгасті, двоопуклі, білі таблетки з рискою з однієї сторони.

Виробник:

Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Альфа-адреноблокатори

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Артеріальна гіпертензіяЗастосування доксазозину у хворих на артеріальну гіпертензію призводить до клінічно значущого зниження артеріального тиску внаслідок зменшення периферичного опору судин. Цей ефект пов’язують із селективною блокадою a1-адренорецепторів, які знаходяться у судинах. При застосуванні препарату один раз на добу терапевтичний ефект зберігається протягом 24 год. Зазвичай максимальне зниження артеріального тиску спостерігається через 2 - 6 год після прийому разової дози препарату. Доксазозин позитивно впливає на ліпідний профіль крові, знижуючи рівень загальних тригліцеридів та загального холестерину. При тривалому застосуванні сприяє регресії гіпертрофії лівого шлуночка.При проведенні тривалої підтримуючої терапії зрідка спостерігалися збільшення активності реніну у плазмі крові та тахікардія.Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ)Призначення доксазозину хворим із симптомами ДГПЗ призводить до покращання уродинаміки, зменшення симптомів захворювання. Дію препарату пов’язують з селективною блокадою a1-адренорецепторів, які знаходяться у м’язовій стромі та капсулі передміхурової залози, а також у шийці сечового міхура.Фармакокінетика.Всмоктування. Після застосування внутрішньо у терапевтичних дозах доксазозин добре всмоктується; максимальна концентрація препарату в крові спостерігається приблизно через 2 год після прийому.Біотрансформація/виведенняВиведення з плазми є двофазним, з кінцевим періодом напіввиведення 22 год, що дає змогу призначати препарат один раз на добу. Доксазозин піддається активній біотрансформації; лише менше 5% дози виводиться у незміненому вигляді. Абсолютна біодоступність – приблизно 63 %.Фармакокінетичні дослідження показали, що у пацієнтів з нирковою недостатністю відсутні суттєві фармакокінетичні особливості у порівнянні з пацієнтами з нормальною нирковою функцією.Існують обмежені дані щодо пацієнтів з порушеною функцією печінки та щодо взаємодії з препаратами, які здатні змінювати печінковий метаболізм (наприклад, циметидин). Через те, що лікарський засіб метаболізується переважно у печінці, використання доксазозину у пацієнтів з порушеною функцією печінки повинно здійснюватись з обережністю.Приблизно 98% доксазозину зв’язується з білками плазми крові.

Показання до застосування:

Артеріальна гіпертензія (монотерапія і в комбінації з іншими антигіпертензивними засобами).Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (можна призначати як за наявності артеріальної гіпертензії, так і при нормальному артеріальному тиску).

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до доксазозину або до будь-якого компонента препарату, інших похідних хіназоліну; період вагітності і годування груддю; дитячий вік до 12 років.

Особливості застосування:

Призначення альфа-адреноблокаторів у деяких пацієнтів може провокувати ортостатичну гіпотензію, що проявляється падінням артеріального тиску та запамороченням при зміні положення тіла, зрідка реєструвались синкопальні реакції (з втратою свідомості). Для того, щоб знизити ризик подібних реакцій, терапію доксазозином слід починати з мінімальних доз препарату, дотримуватись режиму підвищення дозування, контролювати артеріальний тиск. Пацієнтів необхідно попереджати про можливість таких реакцій та вживати заходи, необхідні для їх профілактики. Особлива обережність необхідна при призначенні доксазозину пацієнтам, схильним до артеріальної гіпотензії або з наявністю в анамнезі ортостатичної дисрегуляції, а також особам, які знаходяться на дієті з обмеженням солі і рідини, приймають діуретичні засоби, мають інтенсивні фізичні навантаження. Різке зниження артеріального тиску може провокувати загострення захворювання у пацієнтів з вираженими ураженнями коронарних та церебральних артерій. Доксазозин не показаний хворим із серцевою недостатністю. Виходячи з оцінки вазодилататорного ефекту препарату, його слід застосовувати з обережністю при таких критичних станах: при набряку легенів, обумовленому аортальним або мітральним стенозом; при недостатності правого шлуночка серця, обумовленого емболією легень або випотом до порожнини перикарда; при недостатності лівого шлуночка з низьким тиском наповнення; при недостатності серцевого викиду. З обережністю, після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик, може призначатись хворим з гемодинамічно значущим аортальним/мітральним стенозом, за наявності обструктивної форми гіпертрофічної кардіоміопатії.Слід дотримуватись обережності при призначенні доксазозину хворим з порушенням функції печінки. Ретельна оцінка співвідношення користь/ризик необхідна щодо призначення доксазозину при ДГПЗ за наявності прогресуючого захворювання нирок, анурії, хронічної інфекції сечових шляхів, сечових конкрементів.Пацієнти з рідкісними спадковими проблемами, такими як непереносимість галактози, лактазна недостатність, синдром недостатнього всмоктування глюкози-галактози, не повинні приймати цей препарат.Доксазозин може підвищувати активність реніну у плазмі і виділення ванілілмигдальної кислоти в сечу, що необхідно враховувати при проведенні лабораторних аналізів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Через відсутність контрольованих досліджень у вагітних жінок безпека доксазозину для таких хворих не встановлена. У зв’язку з цим застосування препарату вагітним не рекомендовано і можливе тільки за умови, що потенційна користь для матері перевищує ризик для дитини.Препарат протипоказаний в період годування груддю. Відомостей про виділення доксазозину в грудне молоко у людини немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Здатність керувати автомобілем та механізмами може погіршитися, особливо на початку лікування доксазозином, при зміні дозування.

Діти:

Досвіду застосування доксазозину у дітей немає.

Спосіб застосування та дози:

Доксазозин можна приймати вранці або ввечері, незалежно від прийому їжі.Артеріальна гіпертензіяДіапазон доз для доксазозину становить 1 - 16 мг на добу. Рекомендується починати терапію з 1 мг 1 раз на добу; цей режим застосовується протягом 1 - 2 тижнів з метою мінімізувати ризик потенційної постуральної гіпотензії та/або синкопе. Через 1 -2 тижні доза може бути збільшена до 2 мг 1 раз на добу. Якщо необхідно, щоденна доза може бути послідовно збільшена через такі ж самі інтервали до 4 мг, 8 мг та 16 мг (максимальна добова доза); при цьому необхідно контролювати терапевтичну відповідь у пацієнтів з метою досягнення бажаного зниження артеріального тиску. Середні терапевтичні дози становлять 2 - 4 мг на добу.Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ)Рекомендована початкова доза доксазозину становить 1 мг 1 раз на добу; цей дозовий режим використовується з метою мінімізації ризику виникнення постуральної гіпотензії та/або синкопе. Залежно від індивідуальних параметрів уродинаміки та симптоматики ДГПЗ, доза може бути збільшена до 2 мг і далі до 4 мг, максимальна рекомендована доза становить 8 мг. За необхідності рекомендовано підвищувати дозу з інтервалом 1 - 2 тижні. Середні терапевтичні дози становлять 2 - 4 мг на день. Тривалість лікування визначає лікар.Застосування у людей літнього віку: звичайна доза для дорослих.Застосування при нирковій недостатності: зважаючи на те, що фармакокінетичні параметри практично незмінні у пацієнтів з нирковою недостатністю та відсутні повідомлення про погіршення ниркової функції при застосуванні доксазозину, у більшості пацієнтів може бути використаний звичайний режим дозування.Печінкова недостатність: слід дотримуватись обережності при призначенні доксазозину хворим з порушеннями функції печінки, особливо у тих випадках, коли одночасно застосовуються потенційно гепатотоксичні препарати.

Передозування:

Передозування може спричинити виражену артеріальну гіпотензію з порушенням перфузії життєво важливих органів, втратою свідомості. Хворого слід покласти на спину, опустивши голову. Рекомендовані симптоматичні заходи, за необхідності плазмозамінники і вазопресорні агенти. Необхідний моніторинг показників гемодинаміки, дихання, функції нирок. Враховуючи високий ступінь зв’язування доксазозину з білками крові, гемодіаліз не ефективний.

Побічні дії:

Найбільш часто реєструвались ортостатичні реакції (рідко з синкопальними станами). Можливі такі побічні реакції.Серцево-судинна система: припливи з відчуттям жару, гіпотензія, тахікардія, відчуття серцебиття, рідко брадикардія, загрудинний біль, стенокардія, дуже рідко на фоні прийому доксазозину відзначались інфаркт міокарда, порушення мозкового кровообігу, серцеві аритмії.Травний тракт: нудота, дискомфорт в абдомінальній ділянці, біль у животі, запор, діарея, метеоризм, сухість у роті, блювання, анорексія. Гепатобіліарна система: жовтяниця, підвищення активності печінкових ферментів, холестаз, гепатит.Центральна нервова система: запаморочення, в тому числі на фоні ортостазу, головний біль, сонливість, гіпестезія, парестезія, тремор, підвищена тривожність, емоційна лабільність, погіршення пам’яті, депресія, безсоння, нервозність, збудження, апатія. Органи слуху: шум у вухах.Органи зору: порушення чіткості зору (порушення акомодації), аномальне сльозовиділення, фотофобія.Система дихання: риніт, носова кровотеча, посилення бронхоспазму, кашель, задишка, набряк гортані.Система крові та лімфатична система: лейкопенія, тромбоцитопенія. Сечостатева система: дизурія, порушення сечовипускання, збільшення частоти сечовипускання, ніктурія, поліурія, нетримання сечі, дуже рідко – гематурія, підвищення рівнів сечовини і креатиніну у плазмі; гінекомастія, імпотенція, пріапізм, затримка еякуляції.Скелетно-м’язова система: артралгії, міоспазми, міастенія, міалгія.Шкіра: алергічні реакції, свербіж, пурпура, висипи на шкірі, кропив’янка, алопеція.Інші: неспецифічний біль, астенія, набряки, збільшення маси тіла, подагра, гіпокаліємія, відчуття спраги. При застосуванні доксазозину у хворих з артеріальною гіперетензією і ДГПЗ реєструвались аналогічні побічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Антигіпертензивний ефект доксазозину може збільшуватись при одночасному застосуванні з іншими антигіпертензивними засобами, вазодилататорами, включаючи органічні нітрати.Застосування доксазозину разом з інгібіторами фосфодіестерази (силденафіл) потребує особливої обережності через можливість розвитку вираженої гіпотензії. Доксазозин практично не впливає на зв’язування з білками таких препаратів, як дигоксин, варфарин, фенітоїн та індометацин. Антигіпертензивний ефект доксазозину може зменшуватись при одночасному призначенні нестероїдних протизапальних засобів, естрогенів, симпатоміметиків.Доксазозин може послабити дію допаміну, ефедрину, епінефрину, метарамінолу, метоксаміну і фенілепінефрину щодо судинних реакцій та артеріального тиску. Оскільки немає достатньої інформації щодо взаємодії доксазозину з препаратами, які впливають на активність печінкових ферментів (циметидин, рифампіцин та ін.), їх одночасне призначення з доксазозином потребує обережності. У клінічній практиці застосування доксазозину не супроводжувалось взаємодією з тіазидними діуретиками, фуросемідом, бета-адреноблокаторами, антибіотиками, пероральними гіпоглікемічними та урікозуричними засобами, антикоагулянтами.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці, при температурі не вище 30 ºC.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 2 (2 ´ 10) блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняД-39179 Барлебен, Отто-вон-Гюріке-Аллеє, 1, Німеччина;абоМісцезнаходження1526 Любляна, Веровшкова, 57, Словенія;абоМісцезнаходження02-672 Варшава, вул. Доманієвська, 50С, Польща.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Доксасандоз
Виробник:Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 2 (2 ´ 10) блістери в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7194/01/01 від 16.11.2007. Наказ № 720 від 16.11.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Doxazosin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: доксазозин; 1 таблетка містить 1 мг, 2 мг, 4 мг доксазозину у формі доксазозину мезилату;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, натрію лаурилсульфат.

Фармакотерапевтична група:Альфа-адреноблокатори
Код АТС:C02CA04 - Доксазозин
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Експерти розповіли, чим небезпечний післяобідній сон
Пообідній сон може тривати від кількох хвилин до г...
Вчені назвали спеції, які допоможуть полегшити хронічний біль
Спеції, такі як чорний перець, гвоздика, кориця і ...
Реклама