Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: до складу одного граму гелю входить 10 міліграм диклофенаку, 50 міліграм ментолу, 100 міліграм метилсаліцилату, 30 міліграм олії із насіння льону.

Решта компонентів: карбомер, бензиловий спирт, діетаноламін, бронопол, метабісульфіт натрію, полісорбат, пропіленгліколь, олія сандалу, ізопропіловий спирт, спеціально підготовлена вода.

Лікарська форма:

гель

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Наброс Фарма Пвт. Лтд., Індія, Сьорвей № 110/А/2 Аміт Фарм, Джейн Упасря, поблизу заводу Кока Кола, Н.Х. № 8, Каджіпура–387411, Кхеда

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому та м’язовому болю.

Фармакологічні властивості:

За допомогою своїх діючих речовин Доларен гель чинить знеболюючу дію та знімає запалення. Після нанесення гелю на шкіру покращується кровообіг, покращується обмін та еластичність тканин.

Показання до застосування:

Показаний для лікування запальних процесів м’язів, сідничного нерва, травмах опорно-рухового апарату, при запальних процесах суглобів, суглобової бурси, ревматичних запаленнях.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного із компонентів Доларену.

Протипоказаний для використання людям із непереносимістю аспірину та НПЗЗ.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Застосовувати лікарський засіб необхідно виключно за інструкцією, не наносити Доларен на пошкоджену шкіру, уникаючи слизові оболонки.

Препарат в своєму складі містить пропіленгліколь, який іноді може викликати алергічні відповіді.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Під час першого та другого триместру вагітності Доларен гель застосовувати можна, не призначають на останньому триместрі вагітності.

Під час вигодовування Доларен використовують короткотривало, тобто не більше одного тижня.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на діяльність, що потребує підвищеної пильності.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують Доларен дорослим людям та дітям від 12-ти років зовнішньо, втираючи на уражену ділянку тіла кількість гелю, що відповідає 2-4 грамам.

Тривалість лікування встановлює спеціаліст, але курс не має перевищувати більше 21 дня.

Передозування:

Перевищити дозу гелю практично неможливо, оскільки він мало всмоктується в організм.

Побічні дії:

Зрідка спостерігаються побічні відповіді після застосування Доларен гелю, які проявляються шкірними реакціями чи місцевими алергічними відповідями.

Лікарська взаємодія:

Оскільки всмоктування через шкіру Доларену не значне, вірогідність виникнення взаємодії із іншими лікарськими засобами низька.

Термін придатності:

Від дати виготовлення Доларен придатний три роки.

Умови зберігання:

У недоступності для дітей, при температурному режимі не більше 25 градусів Цельсія.

Форма випуску / упаковка:

Упаковують у туби по 20 та 50 грам.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 г гелю містить диклофенаку натрію (у вигляді диклофенаку діетиламіну) 10 мг, ментолу 50 мг, метилсаліцилату 100 мг, олії насіння льону 30 мг;
  • допоміжні речовини: спирт бензиловий, карбомер, діетаноламін, бронопол, натрію метабісульфіт (Е 223), пропіленгліколь, полісорбат 80, олія сандалового дерева, спирт ізопропіловий, вода очищена.

Лікарська форма:

гель

Основні фізико-хімічні властивості:

Гель жовтуватого кольору зі специфічним запахом.

Виробник:

Наброс Фарма Пвт. Лтд., Індія

Місцезнаходження виробника:

Сьорвей № 110/А/2 Аміт Фарм, Джейн Упасря, поблизу заводу Кока Кола, Н.Х. № 8, Каджіпура–387411, Кхеда

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому та м’язовому болю.

Фармакологічні властивості:

Швидкодіючий гель для місцевого застосування. Забезпечує знеболюваний та протизапальний ефекти.

Спричиняє гіперемію шкіри і посилення кровотоку в тканинах, на які нанесено гель, чинить аналгезуючу, протизапальну дії. Під дією гелю активується обмін речовин, підвищується еластичність м’язів і тканин, знижується локальний тонус м’язів. Дія розвивається через кілька хвилин після нанесення препарату і досягає максимуму протягом 20-30 хв.

Диклофенак натрію є нестероїдним протизапальним засобом із вираженою протиревматичною, протизапальною, знеболювальною та жарознижувальною дією, шляхом прямої дифузії глибоко проникає в підшкірні тканини й структури і концентрується в них. Диклофенак натрію інгібує фермент циклооксигеназу, що призводить до зниження формування простагландинів. Зменшує скутість та припухлість суглобів, має протизапальну дію. Застосування препарату при запаленнях, спричинених травмами або ревматичними захворюваннями, сприяє зменшенню набряку тканин, зменшенню болю і скороченню періоду поновлення функцій ушкоджених суглобів, зв'язок, сухожиль, м'язів.

Олія насіння льону, метилсаліцилат. Ці компоненти препарату мають місцеву подразнювальну і відволікаючу дію, обумовлену впливом на чутливі нервові закінчення, а також судинорозширювальну дію.

Ментол при локальному застосуванні має судинорозширювальний вплив на підшкірні структури, дає відчуття прохолоди з наступним знеболювальним ефектом.

При місцевому застосуванні гелю всмоктується менше 5 % дози, таким чином системний вплив препарату мінімальний.

Показання до застосування:

Місцеве лікування міозиту, фіброзиту, ішіасу, розтягнення м’язів і сухожиль, травматичних ушкоджень опорно-рухового апарату, болю у м’язах та суглобах при тяжких фізичних навантаженнях, запальних і дегенеративних захворюваннях суглобів, ревматичних ураженнях опорно-рухового апарату: бурситу, артриту, тендосиновіту, тендиніту.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до диклофенаку або до будь-якого з компонентів препарату. Підвищена чутливість до ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів. Наявність в анамнезі нападів бронхіальної астми, кропив’янки або гострого риніту, зумовлених прийомом ацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїдних протизапальних засобів.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Імовірність розвитку системних побічних ефектів при місцевому застосуванні диклофенаку не виключена при нанесенні Доларену® гелю на доволі великі ділянки шкіри у великих дозах або протягом тривалого часу.

Препарат рекомендується наносити тільки на інтактні ділянки шкіри, запобігаючи потрапляння на пошкоджені ділянки і відкриті рани.

Слід запобігати потраплянню препарату в очі та на інші слизові оболонки.

Препарат не можна застосовувати внутрішньо.

Доларен® містить пропіленгліколь, що може спричинити у деяких пацієнтів слабке локалізоване подразнення шкіри.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протягом першого та другого триместрів вагітності Доларен® слід застосовувати тільки у випадках крайньої необхідності на невеликих ділянках протягом незначного часу.

Не можна застосовувати препарат протягом третього триместру вагітності у зв’язку з впливом диклофенаку або інших інгібіторів простагландинів на можливість передчасного закриття артеріального протоку або відсутності скорочень матки.

Якщо застосування препарату необхідне в період годування груддю, його не можна наносити на велику ділянку шкіри і не можна застосовувати протягом тривалого часу (понад 1 тиждень).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Доларен® при зовнішньому застосуванні не вливає на здатність керувати автомобілем або складними механізмами.

Діти:

Протипоказаний дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям від 12 років на уражену ділянку шкіри необхідно нанести смужку гелю по 2-4 г, що за розміром відповідає розміру вишні або волоського горіха, 3-4 рази на добу, легко втираючи до повного всмоктування. Бажано уникати тривалого застосування гелю на великих ділянках шкіри та у великих дозах. Гель можна застосовувати одночасно з пероральним застосуванням таблеток диклофенаку натрію за умови попередньої консультації лікаря.

Після аплікації препарату руки необхідно вимити, якщо тільки ця ділянка не піддавалась лікуванню.

Тривалість лікування залежить від показань і ефективності лікування і визначається лікарем. Гель не слід застосовувати більше 14 днів при ушкодженні та ревматизмі м’яких тканин або більше 21 дня у разі болю при артриті, якщо інше не рекомендовано лікарем.

Пацієнти літнього віку можуть застосовувати звичайні дози.

Передозування:

Передозування малоймовірне, оскільки системна абсорбція диклофенаку при місцевому застосуванні дуже невелика. При випадковому прийомі внутрішньо лікування таке ж саме, як і при отруєнні нестероїдними протизапальними засобами. Хворому слід звернутися до лікаря.

Симптоматичне лікування проводиться з появою ознак розвитку ускладнень, таких як підвищений артеріальний тиск, ниркова недостатність, судоми, пригнічення дихання, ускладнення з боку травного тракту.

Побічні дії:

Доларен® гель взагалі переноситься добре. У поодиноких випадках у місці нанесення гелю відзначалося почервоніння шкіри, свербіж або печіння. Тому ці явища рідко призводили до необхідності припинення лікування.

У дуже рідких випадках мають місце алергічні реакції.

Іноді виникає контактний дерматит (наприклад, локалізований висип на шкірі, відчуття свербежу, почервоніння, набряки або папули).

Рідко спостерігається бульозний дерматит.

У поодиноких випадках спостерігаються генералізовані шкірні реакції, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, фотосенсибілізація, бронхоспазм.

Імовірність виникнення системних побічних реакцій після місцевого застосування диклофенаку невелика у порівнянні з частотою побічних реакцій під час перорального лікування диклофенаком, проте якщо гель наноситься на великі ділянки шкіри протягом тривалого часу, не можна виключати можливість виникнення системних побічних реакцій. У такому разі слід керуватися інформацією, викладеною в інструкціях для медичного застосування для інших форм випуску диклофенаку.

Лікарська взаємодія:

Внаслідок незначної системної адсорбції диклофенаку при зовнішньому застосуванні взаємодія з іншими лікарськими засобами малоймовірна.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С.

Форма випуску / упаковка:

Гель у тубах по 50 г та 20 г у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.