Доломед інструкція по застосуванню

Доломед фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Доломед таблетки №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6144/01/01 від 22.03.2007. Наказ № 140 від 22.03.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 23.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить диклофенаку натрію - 50 мг, парацетамолу – 500 мг, хлорзоксазону – 500 мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, етилцелюлоза, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, натрію лаурилсульфат, барвник Лак Сансет жовтий, кремнію діоксид колоїдний, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки довгастої форми з двоопуклою поверхнею, мають центральну насічку на одному боці, оранжевого або блідо-оранжевого кольору, допускаються включення;

Виробник:

Техномед, ТОВ, м.Донецьк, Україна

Фармакотерапевтична група:

Селективні антагоністи кальцію з переважним впливом на судини, похідні дигідропіридину.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Комбінований препарат, що чинить міорелаксуючу та аналгезуючу дію, пригнічує спинномозкові рефлекси. Парацетамол, що входить до складу препарату, чинить жарознижувальну, аналгезуючу та помірно виражену протизапальну дію. В основі аналгезуючої дії лежить здатність пригнічувати синтез простагландинів внаслідок пригнічення ферменту циклооксигенази. Диклофенак у складі препарату чинить виражену протизапальну, аналгезуючу і помірну жарознижувальну дію. Механізм дії пов’язаний з пригніченням циклу оксигенази – основного ферменту метаболізму арахідонової кислоти, що є попередником простагландинів, які відіграють головну роль в патогенезі запалення, болю і гарячки. Аналгезуюча дія зумовлена двома механізмами: периферичним (опосередковано, шляхом пригнічення синтезу простагландинів) і центральним (за рахунок пригнічення синтезу простагландинів в центральній нервовій системі). При травматичних та операційних болях препарат зменшує больові відчуття у стані спокою і під час руху, а також набряк при запаленні. Стійкий ефект спостерігається через 1-2 тижні лікування. Хлорзоксазон, що входить до складу препарату, чинить міорелаксуючу дію, блокує на рівні спинного мозку мультисинаптичні рефлекси, які беруть участь у виникненні та підтриманні спазму скелетних м’язів різної етіології. Препарат не чинить седативну дію.Фармакокінетика. Не досліджувалася.

Показання до застосування:

Больовий синдром легкої та середньої інтенсивності при розтягненні зв’язок, міозиті, міалгії, ревматичному ураженні м’яких тканин, травматичному ушкодженні м’язів, захворюванні суглобів (артрит, ревматоїдний артрит, остеоартрит, подагра), вивихах, кривошиї, люмбаго, фіброзиті, спондиліті, гострому випаданні міжхребцевого диска, первинній дисменореї, аднекситі, проктиті, післяопераційний больовий синдром.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту в фазі загострення, астма на прийом ацетилсаліцилової кислоти, порушення кровотворення, вагітність, лактація, дитячій вік до 6-ти років, порушення функції печінки та нирок, алкоголізм.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З обережністю слід приймати препарат при захворюваннях печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту в анамнезі, серцевій недостатності, диспептичних проявах, після хірургічних втручань, пацієнтам літнього віку. При наявності алергічних реакцій в анамнезі застосовувати лише в невідкладних випадках. При тривалому застосуванні слід проводити контроль показників периферичної крові і функціонального стану печінки та нирок. У період лікування можливе зменшення швидкості психічних і рухових реакцій, тому необхідно утримуватись від керування автомобілем та виконання роботи, що потребує підвищеної уваги. Ризик виникнення тяжких побічних ефектів підвищується в осіб, які зловживають алкоголем. На час лікування слід припинити годування груддю.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

ДолоМед дорослим призначається внутрішньо після їжі по 1 таблетці 2-3 рази на добу залежно від тяжкості перебігу хвороби. Таблетки не розжовувати, запивати невеликою кількістю води.Дітям 6-14 років призначають по 1/2 таблетки 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування визначається індивідуально.

Передозування:

Алергічні реакції, головний біль, психомоторне збудження, роздратованість, запаморочення, гепатотоксична та нефротоксична дія препарату, а також утворення метгемоглобіну.Лікування: Як перша допомога – промивання шлунка, прийом адсорбентів, потім – симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Нудота, печія, анорексія, метеоризм, запор, діарея, зміна кольору сечі, сонливість, головний біль, запаморочення, шкірні висипи.При тривалому застосуванні у великих дозах можлива гепатотоксична та нефротоксична дія препарату, а також утворення метгемоглобіну.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з дигоксином може підвищувати концентрацію дигоксину в плазмі. ДолоМед знижує ефект фуросеміду та антигіпертензивних засобів. Одночасне застосування з калійзберігаючими засобами може призвести до гіперкаліємії. Одночасне застосування з нестероїдними протизапальними засобами, глюкокортикостероїдами збільшує ризик розвитку шлунково-кишкових кровотеч. Не рекомендований одночасний прийом з метотрексатом і циклоспорином. Одночасне застосування з барбітуратами, протисудомними засобами, алкоголем значно підвищує ризик гепатотоксичної дії.

Термін придатності:

Зберігати при температурі 20 - 30 ºС в місцях, недоступних для дітей. Термін придатності - 3 роки.Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаАдресаУкраїна, м. Донецьк, пр. Ілліча, 89.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ M01AB55:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Доломед
Виробник:Техномед, ТОВ, м.Донецьк, Україна
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6144/01/01 від 22.03.2007. Наказ № 140 від 22.03.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить диклофенаку натрію - 50 мг, парацетамолу – 500 мг, хлорзоксазону – 500 мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, етилцелюлоза, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, натрію лаурилсульфат, барвник Лак Сансет жовтий, кремнію діоксид колоїдний, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Селективні антагоністи кальцію з переважним впливом на судини, похідні дигідропіридину.
Код АТС:M01AB55 - Диклофенак, комбінації
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама